START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
  Judo
  Karate
  Boks
  Kickboxing
  JuJutsu( Jiu Jitsu)
  Kendo
  Inne
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Boks
Gladiatorzy pod Giewontem
 dodano: 4 Maja 2013    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W Zakopanem pod Wielką Krokwią w piątkowy wieczór odbyła się Gala Sportów Walki, której organizatorem była nowosądecka federacja Coloseum.
 
Odbyło się łącznie siedem walk zawodowych i amatorskich. Każda z nich zakończyła się przed czasem. Sześć z nich toczonych było w formule MMA, a jeden w formule K1. Walczono w tzw. „oktagonie". Wśród uczestników nie brakowało reprezentantów Podhala.


 
 
W pierwszej walce w kategorii do 84 kg zawodnik Spartakusa Zakopane Łukasz Witos potrzebował 4 minut aby rozprawić się ze Słowakiem Borisem Markiem. Zakopiańczyk od początku był stroną dominującą i po serii ciosów jakie spadły na głowę Słowaka sędzia zakończył pojedynek.
 
W drugiej rundzie zakończyło się starcie w kategorii 93 kg Grzegorza Cieplińskiego (Dragon Sochaczew), który znokautował uderzeniami na głowę innego reprezentanta Słowacji Petera Kanucha.
 
Ledwie 1 minutę i 33 sekund potrzebował 17 letni Patryk Roguż (Fightman Bochnia) by zakończyć swój pojedynek w kategorii do 73 kg z Czechem Jirzim Odzemcem. Polak duszeniem zmusił przeciwnika do poddania.
 
Jeszcze szybciej bo po 78 sekundach zakończyła się jedna z głównych walk wieczoru. W kategorii +93 kg Dariusz Zimoląg z Mysłowic, mający na koncie mistrzostwo świata i Europy w jiu jitsu przez dźwignie na łokieć wygrał z Marcinem Elsnerem (Radomski Klub Tekwondo). – Poziom motywacji był bardzo wysoki. Chciałem się zrehabilitować za ostatnią przegraną walkę. Plan był taki aby szybko zakończyć ten pojedynek i to mi się udało – cieszył się zaraz po walce Zimoląg.
 
W kategorii open Marcin Kalata (Spartakus Zakopane) udanie zrewanżował się Łukaszowi Borowskiemu (Elitarni MMA Team Oborniki Śląskie) za pechową porażkę (na skutek kontuzji) przed kilkunastoma miesiącami w Amatorskich Mistrzostwach Polski Południowej. Pojedynek trwał 3 minuty i 2 sekundy, a zakończyły ją potężne uderzenia Kalaty na głowę Borowskiego.
 
W drugiej walce wieczoru, w obronie pasa federacji Coloseum do 61 kg Tymoteusz Świątek (Fightman Bochnia) gładko rozprawił się z Czechem Davidem Skrisovskym. „Omen" zakończył walkę po minucie i 8 sekundach przez „gilotynę". – Wygrałem walkę, co nie udało się tydzień wcześniej na MMA Atack (Świątek przegrał z Marcinem Lotosem). To jest sport. Raz się wygrywa, raz przegrywa. Nie będę komentował poziomu jaki reprezentował mój przeciwnik. Do każdej walki podchodzę na sto procent i tak było i tym razem – podkreślił Świątek.
 
XIV galę Coloseum kończył pojedynek w formule K1 o mistrzostwo świata federacji „King of the Ring", w którym 42 letni wywodzący się z Podhala, a od wielu lat mieszkający w Wiedniu Franky „Flash" Pawlak (92 zwycięstwa - 0 remisów – 7 porażek) w walce w formule K1, która miała kończyć jego karierę zmierzył się z Turkiem Sahinem Haki Huraganem (62 – 0 – 4). Rywal Polaka wytrzymał w ringu niespełna dwie minuty. Pojedynek zakończył się po serii kopnięć na nogi tzw. „low kick", po których Sahin nie był w stanie kontynuować walki.
 
– Moim marzeniem było zawalczyć w Zakopanem, wśród swoich. I to się spełniło. To miała być moja ostatnia walka w karierze, ale teraz mogę obiecać, że jeszcze tu wrócę. Dziękuję moim bliskim, kibicom, federacji Coloseum, a także moim sponsorom. Myślę, że choć w Zakopanem mamy piękne tradycje związane ze sportami zimowymi, to jednak tego typu galę jak tak, też powinny się odbywać – powiedział Pawlak.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2737 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024