START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

COS Zakopane
Polscy zapaśnicy zakończyli zgrupowanie w Zakopanem
 dodano: 22 Sierpnia 2013

  Pod okiem Ryszarda Wolnego  kadra zapaśników   zakończyła zgrupowanie w Zakopiańskim COS-ie. Zawodnicy przygotowywali się do startu w Mistrzostwach Świata, które zostaną rozegrane we wrześniu w Budapeszcie.  Na zgrupowaniu  przebywało  55 zapaśników z Polski, Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Szwajcarii i Szwecji.


  Podczas zgrupowania została wyłoniona właśnie siedmioosobowa  kadra, ktora będzie rywalizować w Budapeszcie  od 16 do 22 wrzesśnia  . Są to: Nominacje otrzymali: Dawid Ersetic (kat. 55 kg, Unia Racibórz), Edward Bersegjan (60 kg, Cartusia Kartuzy), Dawid Kareciński (66 kg, Śląsk Wrocław), Piotr Przepiórka (74 kg, Olimpijczyk Radom), Damian Janikowski (82 kg, Śląsk Wrocław), Radosław Grzybicki (96 kg, AKS Piotrków Trybunalski) i Kamil Błoński (120 kg, MKZ Unia Racibórz).
 
 
"Jest to świetna grupa, która wie czego chce, której nie trzeba pilnować i kontrolować. Dawno takiej nie było. Poziom jaki obecnie prezentują zapaśnicy pozwala mieć nadzieję na dobre wyniki. Jest to wprawdzie młoda drużyna, ale liczę, że wszyscy pokażą się z jak najlepszej strony. Na pewno liderem grupy jest Damian Janikowski m.in. wicemistrz świata ze Stambułu w 2011 r, brązowy medalista ubiegłorocznych igrzysk . Mam nadzieję, że z tych mistrzostw przywiezie złoto" - podkreślił Wolny.
 
 Niezwykle ważna jest dla mnie możliwość współpracy z doskonałymi niegdyś zawodnikami w tej dyscyplinie sportu . Tu nie tylko ważne są ich osiągnięcia, ale też  sportowy duch, zapaśnicza pasja i nie ukrywam co najważniejsze  nasza przyjaźń. Każdemu trenerowi życzyłbym podobnej  komfortowej sytuacji. Kiedy razem startowaliśmy połączyła nas własnie pasja do tego sportu, którą chcemy przekazać młodszemu pokoleniu " - powiedział pięciokrotny olimpijczyk (1988–2004), złoty medalista igrzysk  w Atlancie.
 
 
 
Ze szkoleniowcem współpracują m.in. Józef Tracz (wicemistrz olimpijski Barcelona 1992, dwukrotny brązowy medalista  - Seul 1988 i Atlanta 1996, trzykrotny wicemistrz świata  - Clermont 1987, Sztokholm 1993  i  Tampere 1994 r) ,  Włodzimierz Zawadzki (mistrz olimpijski z Atlanty 1996, czterokrotny medalista MŚ - brąz w Tampere 1994 i Wrocławiu 1997, srebro w Pradze 1995 i w Moskwie 2002r),  fizjoterapeuta Marcin Krzysztoszek oraz  Krzysztof Duralec. 
 
 
 
" Krzysiek dba o indywidualną dietę i to w zależności od etapu szkolenia na jakim jesteśmy w danej chwili.  Jednym słowem udało się nam spotkać, zgrać i uważam, że przyz te wszystkie lata jakie jestem obecny w tym sporcie to najlepsza ekipa z jaką kiedykolwiek współpracowałem" dodał trener Wolny
 
 
 
Pracujący z zawodnikami wyższych kategorii wagowych Andrzej Wroński podkreślił, że obóz w Zakopanem był nie tylko ważny ale i z różnych względów trudny. 
 
"Z jednej strony musieliśmy bardzo uważać na zdrowie, a jednocześnie włożyć dużo pracy w treningi.  Np. taki marszobieg do Doliny Strążyskiej - gdy się ma te kilka km. w nogach nietrudno o złe stąpnięcie i kontuzję, a nawet przejście po ciężkim treningu z sali do hotelu to ryzyko złapania przeziębienia, a wtedy cały cykl przygotowań byłby zachwiany" - zauważył dwukrotny mistrz olimpijski wagi ciężkiej (Seul 1988 i Atlanta 1996 ) oraz mistrz świata (Tempere 1994r).
 
 "Skupialiśmy się głownie nad techniką. Było oczywiście trochę ogólnorozwojówki, czyli podtrzymanie siły i wytrzymałości, ale ponieważ na ostatnim turnieju Władysława Pytlasińskiego zaobserwowalismy kilka błędów i teraz skupialiśmy się nad poprawieniem niektórych elementów, głównie poprzez długie walki sparingowe" - dodał Wroński
 
 
 
 
 
 
Zdaniem trenera kadry zapasów w stylu klasycznym Ryszarda Wolnego siódemka reprezentantów Polski jest w dobrych nastrojach przed startem we wrześniowych MŚ w Budapeszcie. 
 
 
"Analizujemy i poprawiamy błędy, idzie to nieźle więc uważam, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Kadra jest wprawdzie młoda, ale dobrze walcząca na turniejach wiedząca czego chce. Oczywiście najbardziej liczymy na Damiana Janikowskiego (. Pozostali powinni wejść do ósemki i potem - jak to w sporcie - może być różnie. Ważne, że nastroje w ekipie są bardzo dobre" - stwierdził Wolny.
 
 
 
 Z kolei tak pobyt w Zakopanem ocenił Damian Janikowski . " Lubie przebywać w Zakopanem -  baza  i obiekty są coraz to lepsze i nic nam  tutaj nie brakuje.  Pobyt jest udany, a przygotowania? Nie ma kontuzji, jest zdrowie i dobre nastawienie. Co do formy, to do końca pozostanie niewiadomą. Mam nadzieję, że ta najwyższa przyjdzie dokładnie na mistrzostwa. Ważne jest, żeby teraz dobrze zrealizować cały plan treningowy, a tuż przed zawodami złapać tę niezbędną świeżość". 
 
 
 
Zawodnik WKS Śląsk Wrocław jest uważany za faworyta i lidera grupy. "Nie czuje w związku z tym jakiejś presji. Robię swoje czyli skupiam się na ciężkiej pracy i jak najlepszych startach. Zapasy trenuję od 14 lat - to nie tylko moja praca, ale także coś, co kocham, a przy okazji zdobywam jakieś tytuły" - 
 
 
 
Janikowski ma też inne sportowe zainteresowania.  "Zagrałem mecz w drużynie aktualnego mistrza Polski w futbolu amerykańskim czyli Giant Wrocław. Fajna ekipa, treningi poprzedzające spotkanie też mi się podobały, więc jak nadaży sie okazja, to chętnie z niej skorzystam. Biegam i jeżdżę też na nartach, lubię snowboard, a lato to motor, rower, rolki a także pływanie czy windboarding" 
 
 
 
Była też przygoda muzyczna. "Podczas ostatnich igrzysk raper, prezes oraz jeden z założycieli fundacji propagująca uprawianie sportu Drużyna Mistrzów Bosski Roman (Roman Paweł Lachowolski) zaproponował mi udział w projekcie nagrania drugiej płyty tej formacji. Współtworzyłem jeden kawałek (pt.zastrzyk motywacji) i wyszło nieźle" - ocenił.
 
 Zapaśnicy ostatni szlif  przed mistrzostwami świata otrzymają na zgrupowaniuw Cetniewie i Raciborzu
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3703 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018