START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
80 lat KS Podhale - 210 statuetek dla zasłużonych sportowców i działaczy.
 dodano: 17 Listopada 2013

210 statuetek przyznano zasłużonym sportowcom i działaczom na 80 lecie klubu KS Podhale Nowy Targ. Wyróżnienia wręczono podczas uroczystego spotkania w sali obrad nowotarskiego magistratu.
 


 
 
 
W czasie spotkania uroczyście podziękowano tym, którzy przyczynili się do rozwoju klubu oraz byłym zawodniczkom i zawodnikom. Pamiątkowymi statuetkami uhonorowanych zostało 210 osób.
 
 
Byli wśród nich m.in. tak zasłużeni sportowcy i szkoleniowcy jak hokeista Jan Mrugała - król strzelców z 1977 roku (64 gole w tym 12 w jednym meczu), Ludwik Tokarz - trener biegacza, mistrza świata z Lahti w 1978r. Józefa Łuszczka, ale i także najwierniejszy kibic Jakub Jamka, który jak powiedział , w ciągu ostatnich 15 lat nie opuścił chyba żadnego meczu Podhala.
 
 
 
Klub Podhale Nowy Targ powstał 26 listopada 1932 r. prowadząc treningi w takich dyscyplinach jak piłka nożna, tenis stołowy, skoki, biegi narciarskie, łyżwiarstwo szybkie i figurowe, short track oraz hokej. Największe sukcesy w historii klubu odnosili hokeiści, którzy m.in. zdobyli 19. tytułów mistrza Polski i dwukrotnie wywalczyli Puchar Polski. 
 
 
Obecnie szkoleniem objętych jest 280 zawodniczek i zawodników w dwóch sekcjach: hokeja na lodzie i unihokeja. Najmłodsi hokeiści Maks Zaremba i Aleks Kolendowicz mają po 4 lata.  
 
 Lista odznaczonych przesłana przez J. Pohrebnego z MMKS Podhale Nowy Targ
 
  Sekcja narciarska    
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Budz Ryszard Narciarz, biegacz. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów. Reprezentant kraju w wielu zawodach międzynarodowych. W roku 2010 został uhonorowany Uchwałą Rady Miasta Nowy Targ ,,Medalem Zasłużony dla Sportu”.
2 Chudoba Marcin Zawodnik-Biegi narciarskie. Wielokrotny Mistrz Polski Juniorów w biegach narciarskich w konkurencjach indywidualnych i w sztafetach z innymi zawodnikami KS „Podhale”. Medalista Mistrzostw Polski z roku 1993 w sztafecie 4x10 km.
3 Czaja Jan Trener -Biegi narciarskie KS Podhale w latach 1974 do 1984 r. Od roku 1984 do 1991 instruktor w klubie SKS „GORCE”.  Trener reprezentacji Polski osób niepełnosprawnych na Igrzyskach Paraolimpiady w Salt Lake City. Autor trasy biegowej Biegu Podhalańskiego im. Jana Pawła II. Wychowawca Mistrzów Polski w biegach narciarskich m.in. zawodników klubu Jadwiga Guzik, Ryszard Budz. Ryszard Jaworski, 
4 Dudka Stanisław Skoczek w latach 70 - tych. Drużynowy Mistrz Polski Juniorów.
5 Dudka Michał Skoczek w latach 70 - tych.
6 Guzik Jadwiga Zawodniczka w biegach narciarskich. Reprezentantka Polski w biegach narciarskich w Mistrzostwach Świata i Pucharze Świata w latach 1973-1988. Wielokrotna Mistrzyni Polski w biegach narciarskich (27 medali). Uczestniczka trzech zimowych Uniwersjad.  Trener biegów narciarskich KS „Podhale” w latach 1988-2004. Nauczyciel wf. w Szkole Podstawowe nr 3 w Nowym Targu. Dyrektor i organizator wszystkich „Biegów Podhalańskich im, Jana Pawła II”. Członek Komisji Biegów PZN i TZN
7 Guzik Anna Narciarka biegaczka. Srebrna medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 7,5 km. 
8 Huzior Andrzej Skoczek. Ddwukrotnie zdobył srebrny medal Mistrzostw  Polski Juniorów. Miał przyjemność skakania z przyszłym Mistrzem Olimpijskim z Sapporo - Wojciechem Fortuną.
9 Huzior Wiesław Skoczek. Miał przyjemność skakania z przyszłym Mistrzem Olimpijskim z Sapporo - Wojciechem Fortuną.
10 Klimowski Andrzej biegacz i skoczek na przełomie lat 50/ 60-tych, czyli dwuboista zimowy. Jednak większą jego pasją były skoki narciarskie i dla nich poświęcił większość swojej kariery sportowej.
11 Klimowski Zbigniew Skoczek, mistrz Polski na średniej skoczni z 1992 roku i wicemistrz na dużej z 1992 roku. Sześciokrotny mistrz kraju w konkursach drużynowych. Rekordzista Wielkiej Krokwi
12 Kłaput Franciszek Skoczek w latach 1956 -64 i 1968-69 w Podhalu. Zdobył 18 medali w mistrzostwach Polski.
13 Koperniak Leszek Trener Sekcji Narciarskiej KS Podhale w biegach narciarskich w latach 1966-1996.Wychowawca i trener wielokrotnych Mistrzów Polski w biegach indywidualnych w sztafetach. Pracując jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Obidowej prowadził z młodzieżą zajęcia z biegów narciarskich, która później zasilała i reprezentowała barwy KS ”Podhale” osiągając wartościowe wyniki w różnych kategoriach wiekowych zdobywając tytuły Mistrzów Polski i inne medale. Spośród jego wychowanków wywodzili się również reprezentanci Polski. Wielokrotny organizator zawodów narciarskich różnych szczebli na terenie miasta i gminy Nowy Targ oraz Powiatu Nowotarskiego.
14 Koperniak Witold Biegacz z Obidowej. Medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegach narciarskich. Obecnie trener Reprezentacji  Polski Para - olimpijczyków w biegach narciarskich.
15 Maciaszek Aleksandra Narciarka biegaczka, wychowanka Jadwigi Guzik, złota i srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek.
16 Maciążek-Guzik Katarzyna narciarka biegaczka, 3-krotna medalistka Mistrzostw Polski w grupie młodzików i juniorów. Wychowanka trenerki Jadwigi Guzik.
17 Matuszek Zofia Narciarka biegaczka pochodząca z Obidowej. Medalistka Mistrzostw Polski Juniorów w  biegu indywidualnymi rozstawnym. Obecnie pani Sołtys Obidowej
18 Pawluśkiewicz-Fąfrowicz Maria Biegaczka - narciarka lat 50-tych. Wszechstronna sportsmenka. Uprawiała również lekkoatletykę i kolarstwo. Narciarstwo było i jest jej pasją. Jest autorką "Kroniki Narciarstwa Nowotarskiego w latach 1910-2000".
19 Plewa Wojciech Skoczek narciarski, medalista Ogólnopolskiej Spartakiady Młodzieży .Obecnie współwłaściciel wyciągów narciarskich na  Zadziale i na Polanie Sosny.
20 Pyzowska-Rayska Eugenia Narciarka biegaczka lat 50-tych.Wielokrotna reprezentantka Klubu ,,Podhale’’ w zawodach ogólnopolskich tj. Mistrzostwa CRRZ-tu, Puchar WKKF-u, Ogólnopolskie Mistrzostwa Kobiet.
21 Sięka Józef Biegacz, skoczek, zjazdowiec trener, działacz. Wychowawca prawie wszystkich narciarzy starszego pokolenia. Wielki autorytet jako zawodnik, trener , działacz, dobroczyńca. W roku 2010 został uhonorowany ,,Medalem Zasłużony dla Sportu” Miasta Nowy Targ.
22 Sobkowski Zbigniew Wychowawca, trener narciarzy biegaczy. Jemu zawdzięczamy osiągnięcia zawodników z Gronia, z Leśnicy, z Obidowej. Trener Kadry Polski , jego podopiecznymi byli m.in Jadwiga Guzik i Ryszard Budz.
23 Sołtys Bronisław Narciarz biegacz pochodzący z Obidowej. Medalista Mistrzostw Polski Juniorów.
24 Sołtys Michał Biegacz pochodzący z Obidowej. Mistrz Polski Młodzików w biegach narciarskich.
25 Stołowski Aleksander Skoczek narciarski .Zdobywca tytułu Mistrza i Vice Mistrza Polski  Juniorów w skokach narciarskich w latach 1968-1972. Reprezentant kraju w zawodach międzynarodowych.
26 Szeliga Marek Biegacz pochodzący z Obidowej, uczestnik Mistrzostw  Świata  Juniorów w Czechach, uczestnik Zimowej Uniwersjady w Hiszpanii, 4-krotny vice-mistrz Polski w latach 1993-1994.
27 Szeliga Dawid Narciarz, biegacz z Obidowej. Mistrz Polski w biegu na 5 km młodzików , zdobywca 2 srebrnych medali Mistrzostw Polski Juniorów w sztafecie.
28 Tokarz Ludwik Trener -Biegi narciarskie KS Podhale w latach1983 -1994. Uczestnik jako trener Józefa Łuszczka Olimpiady w Sarajewie. Aktualnie trener biegów narciarskich w SMS w Zakopanem. Trakcie jego pracy w klubie zawodnicy trenowani przez niego zdobywali tytuły Mistrzów Polski i byli wielokrotnymi medalistami MP ( m.in. Chudoba Marcin, Sołtys Bronisław).
29 Wróbel Piotr Biegacz z Obidowej ,medalista Mistrzostw Polski Juniorów w sztafecie.
30 Wróbel Paweł Biegacz z Obidowej. Medalista Mistrzostw Polski Juniorów w biegu rozstawnym.
       
  Piłka nożna    
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Chrobak Stanisław W latach 1953-1960 zawodnik sekcji piłki nożnej K.S. „Podhale”, a po jej rozwiązaniu AZS Zakopane, i Wierchy Rabka oraz Błyskawicy Chicago gdzie kończy karierę zawodnika. W roku 1972 obejmuje funkcję trenera drużyny piłkarskiej KS „Podhale”, z którą po dwóch latach wytężonej pracy drużyna pod jego kierunkiem wywalcza awans na wyższe szczeble rozgrywek ligowych. W roku 1977 drużyna trenowana przez niego uzyskuje awans do III ligi (szczebel centralny). Po spadku z tego szczebla rozgrywek prowadzi przez następne 7 lat i drużynę. Po zakończeniu kariery trenerskiej w KS „Podhale” zostaje działaczem piłkarskim.
2 Chudoba Jan Piłkarz w latach powojennych.
3 Czubernat Włodzimierz W latach 1966 do roku 1968 zawodnik drużyny hokejowej, która występowała w rozgrywkach II ligi. Po zakończaniu kariery hokeisty rozpoczyna karierę zawodniczą jako zawodnik sekcji piłkarskiej KS „Podhale”, którą kontynuuje do roku 1990. Jest jednym z podstawowych zawodników drużyny, która w 1977 uzyskała awans do III ligi. W drużynie KS „Podhale” rozegrał ponad 700 meczy zdobywając ponad 500 bramek. W drużynie pełnił funkcję kapitana drużyny. W latach 1984 – 1986 pracuje w klubie jako szkoleniowiec grup młodzieżowych. W trakcie kariery jako piłkarz cały czas występował w jednym klubie, czyli KS „Podhale”
4 Dudek Adam Były piłkarz. Trener działacz społeczny sędzia. Jego pasją była i do tej pory jest piłka nożna. Obecnie pracownik Powiatowego Centrum Kultury. Zajmuje się organizacją zawodów i turniejów na szczeblu szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych.
5 Dzielski Kazimierz Hokeista i działacz doprowadził do powstania MMKS Podhale N. Targ
6 Mroszczak Stanisław Jeden z pierwszych trenerów Drużyny Podhala. 
7 Sak Jerzy  
8 Sikora Jacek Po reaktywacji sekcji piłki nożnej w KS „Podhale” w roku 1968 czynny zawodnik do roku 1976. Po ukończeniu kursu instruktorskiego w roku 1974, a następnie kursu trenerskiego obejmuje w klubie funkcję trenera grup młodzieżowych. W trakcie jego pracy z tymi kategoriami wiekowymi Juniorzy wygrywają Mistrzostwo Klasy Okręgowej OZPN Nowy Sącz i awansują do rozgrywek Klasy Międzywojewódzkiej. Jego wychowankowie zostają powoływani do reprezentacji Okręgowej i uczestniczą również w zgrupowaniach Kardy Narodowej w kategorii Juniorów.( Piotr Frysztak, Aleksander Piszczek) W okresie pracy z juniorami łączy ja z pracą II trenera drużyny seniorów jako asystent Stanisława Chrobaka. Pracę z zespołem prowadzi do 1992 od roku 1986 jako trener pierwszego zespołu. Po ukończeniu pracy trenerskiej poświęca się działalności społecznej jako Kierownik WGiD i prezes Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej w Nowym Targu przez dwie kadencje jako Prezes. Po ukończeniu kursu sędziowskiego prowadził jako sędzia 1000 meczy w klasach okręgowych oraz III lidze.
9 Stefański Władysław Jeden z pierwszych hokeistów i piłkarzy Klubu
10 Włosiński Jacek Jeden z najlepszych bramkarzy na Podhalu. Bronił w Podhalu w 3 lidze w 1976 roku.
       
       
  Jazda szybka na lodzie  
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Budzyk Teresa Łyżwiarka. Wieloletni pracownik szkoły podstawowej nr 1. Obecnie zdobywa medale w zawodach sportowych reprezentując Uniwersytet Trzeciego Wieku.
2 Gąsior Rafał Reprezentant Polski. Uczestniczył w mistrzostwach świata w wielobiegu sprinterskim.
3 Iskrzycki Józef Zawodnik Sekcji Łyżwiarstwa szybkiego KS Podhale  Reprezentant Polski,  Wielokrotny Mistrz Polski w biegach na dystansach i wieloboju, 17- krotny rekordzista Polski. Trener Sekcji łyżwiarstwa szybkiego KS „Podhale”, wychowawca czołowych zawodniczek Polski w kategorii juniorów i rekordzistki Polski juniorów m.in. Lidii Olcoń.
4 Maj Teresa Rekordzistka długiego toru. Mistrzyni i vice-mistrzyni Polski.
5 Michalska-Łaś Agata Pierwsza kobieta na stanowisku Prezesa Klubu Podhala. W latach 80 - tych reprezentowała klub Podhale w łyżwiarstwie szybkim, posiada pierwszą KLASĘ  sportową, należała do kadry nadzieji olimpijskich
6 Malarz-Łukaszczyk Małgorzta Rekordzistka długiego toru. Mistrzyni i vice-mistrzyni Polski.
7 Olcoń - Matuszek Lidia Zawodniczka Sekcji Łyżwiarstwa Szybkiego KS Podhale, Wielokrotna  Mistrzyni Polski Juniorów w biegach na dystansach. Reprezentantka Polski, uczestniczka Mistrzostw Europy Juniorów i Mistrzostw Świata Weteranów. Wieloletnia zawodniczka kadry Olimpijskiej w łyżwiarstwie szybkim. Organizatorka, trenerka i wychowawca zawodników sekcji Short-Track KS „Podhale”. Aktualnie sędzia PZŁS stopnia międzynarodowego. Sędzia międzynarodowy z listy ISU (Międzynarodowej Federacji Łyżwiarstwa Szybkiego). Jako sędzia Short-Tracku sędziowała zawody na Igrzyskach Olimpijskich. Pierwsza rekordzistka Polski na wszystkich dystansach w zawodach Short-Tracku.
8 Ostapiuk Zygmunt Łyżwiarz. Mistrz Polski Juniorów. Obecnie sędzia łyżwiarski. Sędzia Pucharów Świata Juniorów.
9 Świst Tomasz Jeden z najlepszych sprinterów w historii łyżwiarstwa szybkiego w Polsce. Wielokrotny mistrz kraju. Rekordzista na dystansie 500 metrów. Wicemistrz świata juniorów na 500 metrów w 1994 roku. 1 miejsce w Europerskich Igrzyskach Neoseniorów na 500 i 1000 metrów w 1996 roku.
10 Watycha Stanisława  
11 Ziembiński Leszek Wieloletni trener jazdy szybkiej na długim torze.
       
       
  Short - Track    
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Dąbrowska Anna Wieloletnia reprezentantka Polski. Mistrzostwo Polski w Juniorach i Młodzikach. Rekordzistka w short - tracku.
2 Gąsior Magdalena Łyżwiarka reprezentantka short-tracku ,kilkukrotna medalistka Mistrzostw Polski na dystansach, uczestniczka Pucharu Europy w Short-tracku.
3 Jaśkiewicz Marzena Wieloletnia reprezentantka Polski. Mistrzostwo Polski w Juniorach i Młodzikach.
4 Mrugała Agnieszka Wieloletnia reprezentantka Polski. Mistrzostwo Polski w Juniorach, Młodzikach i Juniorach Starszych.
       
  Łyżwiarstwo figurowe  
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Krauzowicz Wiesław Wicemistrz Polski młodzików podczas mistrzostw Gdańska i jednocześnie mistrzostw Polski w 1974 roku.
2 Sikora – Pysz Halina Wicemistrzyni okręgu
       
       
     Unihokej                                                    
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Batkiewicz Wojciech Najlepszy bramkarz kadry Podhala. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
2 Bocheński Adrian  
3 Bryniarska Marzena Zawodniczka Podhala grająca na obronie. Reprezentantka Polski. Uczestniczka MŚ w Szwajcarii w 2011 roku
4 Burkat Artur Zawodnik Podhala grający na obronie. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
5 Dzioboń Leszek Zawodnik Podhala grający na ataku. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
6 Kasperek Artur Zawodnik Podhala grający na obronie. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
7 Lech Jarosław Zawodnik Podhala grający na obronie. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
8 Michalski Jacek II Trener kadry narodowej unihokeja kobiet. Koszykarz Klubu Stali Stalowa Wola. Były nauczyciel wychowania fizycznego. Aktualnie pełni funkcie trenera seniorek MMKS Podhale 
9 Pala Wojciech Rozgrywający Podhala. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
10 Pieprzak Oskar Zawodnik Podhala grający na prawym skrzydle w ataku. Mistrz Polski juniorów i seniorów. Reprezentant Polski. Wicemistrz Polski seniorów w 2000 i 2001 roku. Brał udział w Mistrzostwach Świata i Pucharze Europy.
11 Pieprzak Wieslaw Założyciel sekcji unihokeja w Podhalu. Trener i kierownik pierwszej drużyny.
12 Pysz Arkadiusz Trener reprezentacji Polski seniorek w unihokeju. Były zawodnik i trener hokejowy.
       
       
  Sekcja Motorowa    
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Dziubiński Roman Zawodnik Sekcji Motorowej KS „Podhale” w latach 1959 do 1970. W 1960 roku Mistrz Okręgu w klasie 125. W roku 1968 Mistrz Strefy 125 w rajdach motocyklowych. Uczestnik Mistrzostw Europy w Poważskiej Bystrzycy (Czechosłowacja), Kielcach. Wielokrotny uczestnik Rajdu Tatrzańskiego i Podhalańskiego. Działacz Sekcji motorowej, Sędzia Motorowy klasy państwowej. Wice Prezes i Prezes AMK „Gorce” w Nowym Targu
2 Zagata Stanisław Zawodnik Sekcji Motorowej KS „Podhale”. W roku 1970 Mistrz Okręgu w klasie 125 i w roku 1971 Mistrz Strefy 125 w rajdach szybkich. Członek drużyny Mistrza Drużynowego w strefie 125 Wielokrotny uczestnik Rajdu Tatrzańskiego i Podhalańskiego. Działacz i organizator pracy sekcji motorowej, mechanik motocyklowy.
       
  Hokej na Lodzie                  
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Batkiewicz Józef W 1976 roku na izgrzyskach w Insbrucku z powodu kontuzji wystąpił w roli drugiego trenera. Wierny Podhalu, nie zmienił klubu aż do wyjazdu za granicę.
2 Batkiewicz Marek Najlepszy bramkarz mistrzostw świata gr.B w Eindhoven w 1993 roku. Laureat "Złotego Kija" dla najlepszego hokeisty w kraju (1994)
3 Biela Sebastian Lewy napastnik Podhala. W reprezentacji Polski rozegrał 24 spotkania.
4 Bomba  Andrzej Napastnik Podhala w latach 80 - tych. Mistrz Polski weteranów.
5 Borowicz Czesław Trener hokejowej reprezentacji. Obrońca Podhala. Mistrz Polski. Burmistrz Nowego Targu (1994 - 1996)
6 Chowaniec Stefan Lewoskrzydłowy napastnik. As Podhala i reprezentacji. Specjalista od strzelania goli od "zakrystii", czyli zza bramki. Zdobywca "Złotego Kija".
7 Chowaniec Andrzej Obrońca Podhala o znakomitych warunkach fizycznych. Z "Szarotkami" cztery razy zdobył tytuł mistrzowski.
8 Chudoba Władysław Obrońca Podhala w latach 60 - tych. Podpora w defensywie.
9 Cyrwus Stanisław Zawodnik sekcji hokeja na lodzie KS „Podhale” w którym grał jako obrońca w zespole pierwszoligowym od  roku 1980 do roku 1992. Rozegrał w drużynie seniorów 287 meczy. Mistrz Polski z roku 1987. Trzynastokrotny reprezentant Polski, uczestnik Mistrzostw Świata w roku 1990. 
10 Ćwikła Marcin Prawy napastnik Podhala. W latach 1992-2010 rozegrał 18 sezonów w polskiej lidze hokejowej, w sumie 589 meczów.
11 Dutka Rafał Lewy obrońca Podhala. Reprezentant Polski.
12 Dziubiński Bogdan Skrzydłowy napastnik/obrońca Podhala. Trener w MMKS "Podhale". 
13 Fryźlewicz Stanisław Jeden z najlepszych obrońców w historii polskiego hokeja. Trener i przyjaciel "Szarotek".
14 Gil Paweł Były obrońca Podhala. 3 - krotny Mistrz Polski. Aktualnie trenuje grupy młodzieżowe w "Podhalu". Nauczyciel wychowania fizycznego.
15 Gil Piotr Lewy obrońca Podhala. W reprezentacji Polski rozegrał 82 mecze. W Mistrzostwach Świata rozegrał 33 mecze.
16 Gil Łukasz Były napastnik Podhala. Aktualnie trenuje grupy młodzieżowe w "Podhalu". Nauczyciel wychowania fizycznego.
17 Hajnos Janusz Napastnik Podhala z ciągiem na bramkę. Krol ligowych strzelców z 1992 roku.
18 Iskrzycki Andrzej Obrońca Podhala. Znakomity w strzałach z klepki. 
19 Jachna Leszek Lewy napastnik Podhala.  Zdobywca siedmiu medali mistrzostw Polski – czterech złotych i trzech srebrnych. W reprezentacji Polski rozegrał 106 spotkań.
20 Janczy Andrzej Obrońca Podhala. Wraz z "Szarotkami" wywalczył 4 tytuły mistrza Polski. W reprezentacji Polski wystąpił 40 razy.
21 Jaskierski Mieczysław Środkowy napastnik Podhala. Brał udział w sensacyjnym zwycięstwie 6:4 nad ZSRR podczas katowickich mistrzostw śwaiata w 1976 roku.
22 Jurek Kazimierz Obrońca Podhala. Z klubem tym zdobył w 1984 brązowy medal mistrzostw Polski
23 Kaczmarczyk Ryszard Były napastnik Podhala. Aktualnie trenuje grupy młodzieżowe w "Podhalu". Nauczyciel wychowania fizycznego.
24 Kalata Tadeusz Były napastnik Podhala. Trener "Szarotek"  w latach 90-tyh. W 1993 roku był trenerem reprezentacji Polski do lat 18 podczas mistrzostw Europy.
25 Klocek Franciszek Obrońca Podhala. W MMKS Podhale był trenerem grup młodzieżowych. 
26 Klocek Stanisław Środkowy napastnik Podhala. Zdobywca dwóch tytułów mistrza Polski z "Szarotkami".
27 Kokoszka Leszek Jeden z najlepiej jeżdżących na łyżwach hokeistów w Europie. Środkowy napastnik Podhala. Król strzelców ligowych i laureat "Złotego Kija" w 1980 roku. Trenuje młodzież.
28 Kostela Kazimierz Były napastnik Podhala. Trener grup młodzieżowych w latach 70 - tych.
29 Kramarz Tadeusz Zawodnik Podhala. Trener pierwszej drużyny i grup młodzieżowych.
30 Książkiewicz Zbigniew Były napastnik/obrońca Podhala w latach 70 - tych. 2 - krotny mistrz Polski.
31 Kubowicz Jacek Zawodnik sekcji hokeja na lodzie. Czterokrotny Mistrz Polski. Trener i kierownik i drużyny Podhala. Aktywny działacz i zawodnik klubu Oldboys Podhale. Sędzia hokejowy PZHL. Uczestnik Mistrzostw Europy Juniorów i młodzieżowych Mistrzostw Świata.
32 Lipkowski Józef Zawodnik Sekcji Hokeja na lodzie w zimie, a w lecie zawodnik sekcji piłki nożnej. Jeden z najlepszych hokeistów w latach 1952 do 1960. Wielki talent piłkarski. 
33 Łabuz Sebastian Prawy obrońca Podhala. Uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 2001, 2002 i 2003 roku.
34 Łukaszka Paweł Jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w historii polskiego hokeja. Bramkarz Podhala. Mając 16 lat zadebiutował w ekstraklasie. Karierę zakończył w wieku 19 lat.
35 Łyszczarczyk Dariusz Prawy napastnik Podhala. Wraz z "Szarotkami" wywalczył 6 tytułów mistrza Polski.
36 Marcińczak Marek Obrońca Podhala. 70 - krotny reprezentant kraju. 7 - krotny medalista mistrzostw Polski.
37 Matras Jerzy Były obrońca Podhala. 2 - krotny Mistrz Polski. 11 - krotny reprezentant kraju.
38 Mrugała Jan Były napastnik Podhala. 8 - krotny Mistrz Polski. 12 - krotny reprezentant kraju. Król strzelców z 1977 roku. 
39 Ossowski Jan Były bramkarz Podhala w latach 60 - tych. Sędzia funkcyjny. Były członek wydziału Gier i Dyscypliny PZHL.
40 Palichleb Józef Były obrońca Podhala. Mistrz Polski oldbojów - 2007 rok.
41 Papuga  Stanisław Zawodnik sekcji hokej na lodzie. Mistrz Polski Juniorów w latach 1977, 1978, 1979.  Działacz klubowy. Czynny zawodnik Klubu Oldboys Podhale. Wieloletni członek Zarządu Kluby Oldboys Podhale. Wychowawca młodzieży
42 Pełeński Adam Były napastnik Podhala. Później trener grup młodzieżowych.
43 Piotrowski Bartłomiej Lewy obrońca Podhala. Reprezentant Polski.
44 Podlipni Zbigniew Napastnik Podhala. W reprezentacji Polskirozegrał 65 meczów. Od 2011 roku pracuje jako trener sekcji kobiecej MMKS Podhale Nowy Targ.
45 Podlipni Piotr Były napastnik Podhala. 5 - krotny Mistrz Polski. W drużynie narodowej rozegrał 37 spotkań.
46 Puławski Tadeusz Zawodnik sekcji hokej na lodzie. Pięciokrotny Mistrz Polski. Rozegrał w drużynie KS „Podhale” 459 meczy. Uczestnik 4 turniejów o Mistrzostwo Świata. Trener hokejowy. Pełnił funkcję asystenta trenera I drużyny MMKS „Podhale”. Zawodnik hokej na lodzie
47 Pysz Marian Napastnik Podhala. Były trener grup młodzieżowych.
48 Pysz Wiktor Środkowy napastnik Podhala. Był selekcjonerem reprezentacji Polski. Trenował Podhale Nowy Targ .
49 Rajski Tomasz Bramkarz MMKS Podhale.  Z nim w składzie Podhale zdobyło mistrzostwo Polski (po 10 latach przerwy). Zdobywca "Srebrnego Kija".
50 Różański Jarosław Lewy napastnik Podhala. W reprezentacji Polski rozegrał 119 spotkań. Wystąpił na dziesięciu turniejach mistrzostw świata.
51 Ruchała Krzysztof Były napastnik Podhala. 5 - krotny Mistrz Polski. W drużynie narodowej rozegrał 5 spotkań.
52 Ruchała Ryszard Były napastnik Podhala. 3 - krotny Mistrz Polski. Mistrz Jugosławii w 1990, król strzelców ligi jugosławskiej.
53 Rusinowicz Włodzimierz Były obrońca Podhala. 5 - krotny Mistrz Polski. 9 - krotnie ubierał biało - czerwoną koszulkę.
54 Ryłko Tadeusz Były napastnik Podhala. 3 - krotny Mistrz Polski. 
55 Samolej Gabriel Bramkarz Podhala. "Eishockey Magazin" przyznał mu tytuł najlepszego bramkarza igrzysk.
56 Sięka Józef Zawodnik Sekcji Hokeja na lodzie. Mistrz Polski z roku 1969. Trener hokejowy I klasy. Trenował młodzież jeszcze jako zawodnik- instruktor w latach 1966-69 i od 1980 jako trener młodzież i I drużynę wspólnie z Czesławem Borowiczem. Trener reprezentacji Polski Juniorów. Jak również klubów zagranicznych we Włoszech i Szwajcarii.
57 Sikora Dariusz Środkowy napastnik. 47 - krotny reprezentant kraju. 3 - krotny mistrz Polski.
58 Słowakiewicz Andrzej Obrońca Podhala. 8 - krotny  mistrz Polski. Był trenerem, asystentem selekcjonera w drużynie narodowej.
59 Słowakiewicz Józef Środkowy napastnik Podhala. 8 - krotny mistrz Polski. 
60 Słowakiewicz Wojciech Były napastnik Podhala. 3 - krotny Mistrz Polski. Dwa razy wystąpił w seniorskiej reprezentacji kraju.
61 Sroka Rafał 7 - krotny mistrz Polski. Zdobywca Pucharu Interligi. Często walczył z działaczami o prawa zawodników. Asystent trenera Podhala.
62 Stryczek Józef Zawodnik I drużyny w latach1972/74. Mistrz Polski w latach 1973,1974,Trener sekcji hokeja na lodzie i unihokeja, Nauczyciel wf w SP nr 1 w Nowym Targu. Wychowawca licznej grupy hokeistów w tym reprezentantów Polski w hokeju na lodzie i Unihokeju. Sędzia narciarski PZN. Trener drużyn zdobywających Mistrzostwa Polski w hokeju i Unihokeju.
63 Szal Andrzej Napastnik Podhala. 20 - krotny reprezentant kraju. 3 - krotny mistzr Polski. W sezonie 1965/1966 był najlepszym strzelcem drużyny nowotarskiej w lidze.
64 Szczepaniec Andrzej Obrońca Podhala. Jeden z trenerów o najwyższych kwalifikacjach. Pracował z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, 20 - latków wprowadził do grupy A .
65 Szopiński Jacek Środkowy napastnik "Szarotek". 4 - krotny mistrz Polski. W MMKS Podhale był trenerem pierwszej drużyny i grup młodzieżowych. Szkolenioweic reprezentacji Polski do lat 16 i 18. Przewodniczący Komisji Młodzieżowej PZHL. Najbardziej zasłużony trener w najtrudniejszym dla Podhala okresie.
66 Szopiński Robert Obrońca Podhala. 127 - krotny reprezentant kraju. Trener grup młodzieżowych w MMKS Podhale, nauczyciel wychowania fizycznego w gimnazjum.
67 Ścisłowicz Tomasz Były obrońca Podhala. Mistrz Polski weteranów z Old Boys Podhale.
68 Świątek Andrzej Obrońca Podhala. 72 - krotny reprezentant kraju. 7 - krotny mistrz Polski.
69 Świstak  Andrzej Środkowy napastnik Podhala. W reprezentacji rozegrał 12 spotkań.
70 Tokarz Leszek Wybitny napastnik, jeden z największych talentów w historii hokeja. Mimo wielu kontuzji grał na śwaitowym poziomie.
71 Tokarz Wiesław Napastnik Podhala. 6-krotny mistrz Polski. 76-krotny reprezentant Polski.
72 Tomasik Mirosław Środkowy napastnik Podhala. 3 - krotny mistrz Polski. W reprezentacji rozegrał 64 spotkania.
73 Ujwary Andrzej Obrońca Podhala. 2 - krotny mistrz Polski. W reprezentacji rozegrał 104 spotkania.
74 Watychowicz Tadeusz Były napastnik Podhala. 4 - krotny Mistrz Polski. 9 - krotny reprezentant kraju. 
75 Wilczek Łukasz Lewy obrońca Podhala. W reprezentacji Polski rozegrał 10 meczy.
76 Wronka Adam Były środkowy napastnik Podhala. Mistrz Polski z 1987 roku. 
77 Zamojski Jacek Prawy obrońca Podhala. Uczestniczył w turniejach mistrzostw świata w 1991, 1993, 1994, 1995, 1996, 1997, 1998, 2000, 2001, 2003, 2004  roku. Po zakończeniu kariery był trenerem grup młodzieżowych w Podhalu.
78 Zapała Krzysztof Środkowy napastnik Podhala. Występował w barwach juniorskich reprezentacji Polski do lat 18 i do lat 20. Następnie został reprezentantem kadry seniorów.
79 Zborowski   Krzysztof Bramkarz Podhala. Reprezentant Polski. Dwukrotny laureat plebiscytu "Złotego Kija".
80 Zgierski Kazimierz Zawodnik sekcji hokeja na lodzie w latach 1967 do 1982. Wychowanek KS „Podhale”. Dziewięciokrotny Mistrz Polski. Przez całą karierę zawodniczą reprezentował tylko barwy KS „Podhale”. Jako obrońca rozegrał w drużynie 378 meczy zdobywając 36 bramek. Reprezentant Polski. 
81 Ziętara Walenty Najlepszy polski hokeista lat 70 – tych. W 1965 roku król strzelców i najlepszy napastnik mistrzostw świata juniorów w hokeju na lodzie. Kapitan reprezentacji Polski. W 1987 roku jako trener poprowadził „Szarotki” do kolejnego tytułu mistrza Polski. 
       
       
       
  Działacze     
Lp.  Nazwisko  Imię  
1 Adamczyk Zdzisław Nauczyciel wf w SP nr 5 w Nowym Targu w latach 1961 do 1971 następnie do roku 1978 nauczyciel w SP nr 2. Trener drużyn uczestniczących w turnieju o „Złoty Krążek” i „Błękitnej Sztafety” „Świata Młodych”. Od roku 1979 pracuje jako Z-ca Dyrektora ds. sportu w utworzonej w Nowym Targu Szkoły Mistrzostwa Sportowego szkolącej nowotarską młodzież w hokeju na lodzie i jeździe szybkiej na lodzie. Organizator zawodów w różnych dyscyplinach sportu rozgrywanych w Nowym Targu i okolicach. Działacz sportowy, trener wychowawca reprezentantów Polski w hokeju na lodzie.
2 Bachulski Paweł Działacz klubowy
3 Bajerski Ryszard Wieloletni działacz klubowy od roku 1968 , wieloletni Kierownik drużyn hokejowych w grupach młodzieżowych i seniorów
4 Batkiewicz Józef  
5 Batkiewicz Krystyna Wieloletni pracownik sekretariatu klubu. 
6 Behounek Dorota Wieloletni pracownik sekretariatu klubu. 
7 Benedykt Józef W latach 70 - tych, 80 - tych i początkiem 90 - tych kierowca Pierwszej Drużyny Podhala.
8 Borowicz Józef Inżynier Budowlany. Jeden z budowniczych sztucznego lodowiska. Sympatyk hokejowy.
9 Bulas Tadeusz Trener grup młodzieżowych. Nauczyciel i wychowawca młodzieży
10 Chlipała Anna Wieloletni pracownik sekretariatu klubu. 
11 Fryźlewicz Marek Burmistrz Miasta Nowy Targ. Wieloletni członek i sympatyk klubu MMKS Podhale.
12 Furca Robert W latach 70 - tych napastnik Podhala. Były trener grup naborowych. Obecnie dyrektor szkoły podstawowej nr 11.
13 Gabor Jan Były Prezes MMKS Podhale. Wieloletni działacz PZHL, aktualnie działa społecznie na rzecz hokeja w Małopolskim Okręgowym Związku Hokejowym.
14 Głowiński Andrzej Były Prezes w latach 1996 -2002.
15 Gottfried Mieczysław Nauczyciel wf w SP nr 1 w Nowym Targu. Od roku 1966 trener drużyn uczestniczących w turnieju o „Złoty Krążek” Świata Młodych, które wielokrotnie zdobywały Mistrzostwo Polski. Instruktor hokejowy w klubie. Wychowawca czołowych hokeistów klubu i Polski. Wieloletni Członek Zarządu Klubu. Organizator zawodów w różnych dyscyplinach sportu rozgrywanych w Nowym Targu i okolicach. Sędzia narciarski PZN. 
16 Góralczyk Halina Były długoletni lekarz pierwszej drużyny.
17 Gruszka Tadeusz W latach 90 - tych trener grup młodzieżowych w Podhalu. Nauczyciel, działacz sportowy. Wieloletni pracownik MOS Nowy Targ.
18 Hajnos Jan Sympatyk hokeja. Wieloletni działacz.
19 Japoł Tadeusz Wieloletni działacz sportowy pełniący funkcje kierownika drużyn hokejowych młodzieżowych i seniorów  w latach 1968 do 1978. Od roku 1980 Kierownik sekcji hokeja na lodzie, Vice Prezesa i Prezesa Klubu. Równocześnie od roku 1984 do 1991 Vice Prezes PZHL. Od roku 1991 do września 21013 Prezes Klubu „Oldboys Podhale”
20 Jarząbek Piotr Wieloletni masazysta pierwszej drużyny Podhala. 
21 Joniak Jan Masarzysta - fizjoterapeuta odnowy biologicznej i rechabilitacji ruchowej. 36 lat w tej samej roli. Na dobre i na złe z hokeistami z pod znaku szarotki. Klubem rządziło wtedy 14 prezesów. Pracował z 25 trenerami pierwszej dryżyny i był przy 13 tytułach Mistrza Polski zdobytych przez Podhale. 
22 Kapica Jakub W latach 80 - tych bramkarz Podhala. Prezes klubu 2008 - 2009.
23 Kępa  Przemysław Były zawodnik KS „Podhale” w piłce nożnej w latach 1987-1994. Sędzia Hokejowy PZHL i IIHF klasy międzynarodowej. Wielokrotny sędzia  Mistrzostw Świata grup Ia, Ib i zawodów Pucharów Mistrzów i meczy międzypaństwowych. Obecnie : nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu, szkoleniowiec Wydziału Sędziowskiego PZHL.
24 Kocańda Czesław Działacz sportowy, radca prawny. Jego córki reprezentowały łyżwiarstwo szybkie.
25 Kowalski Wieńczysław  
26 Kozak Andrzej Były V-ce Prezes Klubu MMKS ,,Podhale ”. 6 krotnie uczestniczył w Zimowych Olimpiadach. 2- krotnie jako trener alpejek, 4-krotnie w roli współkomentatora  transmisji telewizyjnych w konkurencjach zjazdowych. Obecnie Prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego.
27 Leśniowski Stefan Dziennikarz. Autor książki "75 lat "Szarotek". Historia Klubu Sportowego Podhale w Nowym Targu.
28 Ligas Franciszek Vice Prezes Klubu w latach 70/80
29 Małecki Stanisław Prezes spółki SSA Wojas Podhale w latach 2001 - 2003.
30 Marek Józef Działacz sportowy. Vice prezes klubu w latach 50 - tych.
31 Marek Stanisław Członek Komisji Rewizyjnej KS „Podhale”, członek Zarządu KS Podhale w latach 1992-2000. Sędzia Narciarski PZN od roku 1980,a od roku 1996 stopnia międzynarodowego. Przewodniczący Komisji Sędziowskiej PZN w Nowym Targu od roku 1996 – nadal. Delegat Techniczny PZN w konkurencjach alpejskich i skokach i kombinacji norweskiej. Organizator zawodów narciarskich różnych szczebli od zawodów lokalnych, okręgowych, związkowych i międzynarodowych. Członek Komisji Sędziowskiej PZN. 
32 Michalewicz Ryszard Lekarz sportowy. Sympatyk hokeja.
33 Michałek Grzegorz Wieloletni kierowca pierwszej drużyny i nie tylko.
34 Mikołajski Lesław Sympatyk hokeja. Wieloletni działacz. Obecnie radny Miasta Nowy Targ
35 Miotła Jacek Międzynarodowy sędzia hokejowy. Zawodzik Podhala w latach 70 - tych.
36 Ossowski Jerzy Wieloletni członek Zarządu KS Podhale, Kierownik Sekcji Narciarskiej  w latach 1956-1996. Sędzia Narciarski PZN od roku 1962. Przewodniczący Komisji Sędziów Narciarskich Podhalańskiego Podokręgu Narciarskiego w Nowym Targu od roku 1986 – 1996. Sędzia PZKol i PZMot. Przewodniczący Komisji Sędziowskiej TZN. Sędzia PZN stopnia Międzynarodowego Organizator zawodów narciarskich różnych szczebli od zawodów lokalnych, okręgowych, związkowych.
37 Pala Stanisław Kierownik pierwszej drużyny MMKS Podhale od 2004 roku. Rzetelnie wywiązujący się z powierzonych zadań. Człowiek z pasją i zaangażowaniem.  Zawsze wspierający zawodników dobrym słowem. Budzący szaczunek wśród współpracowników. 
38 Podgórski Andrzej Prezes klubu w latach 1991 - 1994.
39 Rajski Marian Zawodnik sekcji hokejowej KS Podhale w latach 1957 do 1961 r. do momentu kontuzji. Z drużyną Juniorów zdobył dwa razy Mistrzostwo Polski w roku 1959 i 1960. Od roku 1964 do 1989 czynny sędzia hokejowy PZHL sędziujący mecze na lodzie i sędzia międzynarodowy IIHF w latach 1971 - 1980. Jako sędzia na lodzie przesędziował 1396 meczy. Od roku 1989 sędzia funkcyjny sędziujący mecze drużyn seniorów i wszystkich kategorii grup młodzieżowych. Członek Komisji Sędziowskiej PZHL w Nowym Targu. 
40 Rokicki Jacek Były zawodnik KS „Podhale”. Sędzia Hokejowy PZHL i IIHF klasy międzynarodowej. Wykładowca na kursach sędziowskich sędziów hokejowych PZHL. Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Świata grup Ia,Ib jako sędzia liniowy.
41 Różański Józef Nauczyciel wf w SP nr 1 w Nowym Targu. Od roku 1958 trener drużyn uczestniczących w turnieju o „Złoty Krążek” Świata Młodych, która w roku 1966 jako pierwsza dla Nowego Targu zdobyła Mistrzostwo Polski. Wychowawca wielu pokoleń nowotarskich przyszłych sportowców reprezentantów Polski. Organizator zawodów w różnych dyscyplinach sportu rozgrywanych w Nowym Targu i okolicach. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego 40-lecia Klubu. Przewodniczący Miejskiej Rady Narodowej w Nowym Targu. Poseł na Sejm. 
42 Stanek Zbigniew Były kierownik pierwszej drużyny.
43 Stefaniak Janusz  
44 Wojas Wiesłąw Były właściciel pierwszej drużyny w latach 2004 - 2007.
45 Wolski Wojciech Lekarz pierwszej drużyny. 
46 Zając Czesław Wieloletni działacz społeczny w KS „Podhale”, kierownik drużyny hokejowej Mistrza Polski w latach 60 –tych i początku lat siedemdziesiątych XX wieku.
47 Zajączkowski Eugeniusz Burmistrz Miasta Nowy Targ
       
       
       
Lp. Nazwisko Imię  
1 Dąbrowski Stanisław  
2 Fryżlewicz Jan Ksiądz, wielotetni kibic i sympatyk hokeistów. Wspierajacy do dzisiaj duchowo wszystkich hokeistów 
3 Iskrzycki Kazimierz W latach 80 - tych napastnik Podhala. Jako działacz Podhala (sekcja  młodzieżowa) nie skąpił grosza na jej działalność. Działał w niezwykle trudnym okresie. Jeden z nielicznych fanatyków sportu.
4 Jamka Jakub Najwierniejszy kibic Podhala. Kibicuje od 6 roku życia. Duchowo wspiera drużynę podczas wszystkich meczy, które odbywają się w Nowym Targu.
5 Japoł Piotr  
6 Rokicki Andrzej  
7 Miller Jerzy  
8 Chadziński Jacek Międzynarodowy sędzia hokejowy
9 Faber Krzysztof Starosta Nowotarski
10 Sowa Marek  
11 Łukaszczyk Mieczysław  
12 Kolusz Janusz Były prezes Podhala.
13 Mycoń Marek W latach 80 - tych napastnik Podhala.
14 Liszka Paweł  
15 Raś  Ireneusz Sympatyk nowotarskich Szarotek.
16 Gut - Mostowy Andrzej Sympatyk nowotarskich Szarotek.
17 Hodorowicz Stanisław  
18 Samolej Gabriel  
19 Tomaszkiewicz Zbigniew  
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    5791 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022