START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Miejska Pływalnia w Nowym Targu oficjalnie otwarta.
 dodano: 16 Kwietnia 2014    (źródło: P. Rayski Pawlik UM Nowy Targ)

strona: 1/2
1 2 

Burmistrz jadący rynną wodną w garniturze, uroczyste przecięcie wstęgi z udziałem Ministra Sportu Andrzeja Biernata i poświęcenie przez ks. Tadeusza Juchasa były głównymi punktami oficjalnego otwarcia Miejskiej Pływalni na Placu Evry. Po niespełna dwóch miesiącach od rzeczywistego uruchomienia obiektu, dziś został on otwarty z pełnymi honorami.


 
 
 
- Witam serdecznie państwa na tym świetnym obiekcie – Minister Biernat zaczął od ciepłych słów, a potem było jeszcze milej: - Dowód to na to, że Polska jest w Europie i że baza sportowa nie odbiega od najwyższych standardów europejskich, bo tego obiektu nikt w Europie, ani nawet na świecie nie powstydziłby się, zwłaszcza w miasteczku, czy w mieście wielkości takiej, jak Nowy Targ. Znam historię powstawania tego obiektu, znam perypetie, wszystkie przeszkody, czy belki jakie były rzucane po drodze do realizacji tego projektu, ale jak widać udało się to dokończyć i obiekt już służy mieszkańcom, zwłaszcza dzieciom i młodzieży. Świetny obiekt, funkcjonalny, bez zbędnego przepychu, wszystko co powinno być na takim obiekcie, tutaj się znajduje. Jest funkcja rekreacyjna, jest funkcja sportowa, która mnie najbardziej cieszy, świetnie wyposażony obiekt i oby takich więcej – powiedział Minister życząc góralom, by wkrótce, w co wierzy, na tym basenie pojawił się pływacki talent.
 
- Znaczenie tej pływalni dla regionu wiąże się z faktem, że jest to jedyny w całym powiecie ogólnodostępny, zarządzany przez samorząd basen – podkreślił Burmistrz Marek Fryźlewicz wymieniając zasługi miasta dla polskiego sportu, w tym najwyższą w Polsce liczbę olimpijczyków przypadających na jednego mieszkańca. Wymienił też trwające obecnie, lub zakończone niedawno inwestycje w sport oraz wydatki bieżące na szkolenie sportowej młodzieży. Miasto jest na piątym miejscu jeśli chodzi o szkolenie młodzieży w miejscowościach do 50 tys. mieszkańców i to w rankingu samego Ministerstwa Sportu.
 
- W tej kadencji wydaliśmy ponad sześćdziesiąt trzy miliony złotych na sport. Są to oczywiście głównie wydatki inwestycyjne, ale również bieżące – powiedział Burmistrz. Przy okazji oficjalnego oddania pływalni do użytku Burmistrz serdecznie podziękował Radnym Miasta tej i poprzedniej kadencji, pracownikom Urzędu Miasta, osobom związanym z realizacją inwestycji, w tym Stanisławowi Potoczakowi, wykonawcy basenu, który dokończył budowę mimo bankructwa dwóch konsorcjantów. Przedsiębiorca zebrał zresztą brawa od zgromadzonych na hali basenu, kiedy z ust Burmistrza padły podziękowania pod jego adresem.
 
Burmistrz nie omieszkał również wypomnieć osobom, które rzucały kłody pod nogi przy budowie pływalni traktując to jako formę walki z władzami Miasta. - Jak już kiedyś powiedziałem, burmistrz pochodzi ze znanego nowotarskiego rodu Fryźlewiczów „Maziorzy” i tak łatwo się nie poddaje, a trudności bardzie mnie mobilizują, niż osłabiają, czy paraliżują – powiedział dodając, że w pierwszym rzędzie myśli o stowarzyszeniu „Fala”, ale również o innych środowiskach.
 
Minister Biernat miał dziś obejrzeć wszystkie inwestycje związane ze sportem, jakie są obecnie prowadzone w Nowym Targu, jednak z uwagi na pilne spotkanie w Warszawie w sprawie olimpiady zdążył tylko obejrzeć nowotarskie lodowisko i wyremontowaną szatnię hokeistów MMKS.
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3342 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024