START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Wizyta ministra sportu Andrzeja Biernata w Zakopanem. Tor lodowy bedzie przykryty.
 dodano: 16 Kwietnia 2014

  Podczas konferencji prasowej w zakopiańskim COS minister sportu Andrzej Biernat, który wizytował Zakopane i Kościelisko  potwierzdził decyzję o zadaszeniu zakopiańskiego toru lodowego.
 


 
 
 
 
"Porozumieliśmy się z panem burmistrzem i dzisiaj powołaliśmy specjalny zespół operacyjny do spraw przygotowania tej inwestycji, którą wspólnie będziemy starali się w bardzo krótkim czasie wykonać. Wiadomo jednak, jak długo trwają procedury, więc myślę, że dopiero za rok będę mógł powiedzieć, kiedy dokładnie fizycznie ten tor będzie wykonany" - powiedział minister Biernat . "  Nie będzie to hala duża maksymalnie na 800 - 1000 miejsc bo mielibyśmy i tak problemy z zapełnieniem ." dodał minister
 
 
"Porozumienie, o którym wspomniał pan minister ma w moim mniemaniu polegać m.in. też na tym, że w okresie letnim, kiedy tor nie będzie zamrożony, miasto będzie korzystało z hali jako z obiektu widowiskowego i będzie partycypować w kosztach jej utrzymania w tych trzech czterech miesiacach. To bardzo dobre rozwiązanie dla miasta. bowiem bez wiekszych nakładów inwestycyjnych będziemy mieli do dyspozycji duży obiekt w którym będziemy mogli organizowac takie wydarzenia jak Jesień tatrzańska czy Międzynarodowy Festiwał Folkloru Ziem Górskich.. Taka sala będzie mogła pomieścić nawet dwa tysiące osób bowiem na widownie będzie można przeznaczyć część wypłaszczenia toru gdzie ustawi się krzesła a sama hala będzie wentylowana i klimatyzowana  W pobliżu jest dużo parkingów więc wyobrażam sobie ze obiekt będzie dobrze służył miastu.
 Ten tor ma być bardziej treningowy. Tutaj będzie duża rola Szkoły Mistrzostwa Sportowego aby rozinęła i ropzopularyzowała tę dyscyplinę sportu. B.  " - dodał burmistrz Janusz Majcher.
 
 
Koszt przykrycia dachem oddanego do użytku w październiku 2008 roku toru lodowego wahać się będzie w granicach 30-40 milionów złotych. 
 
 
 Minister Biernat poinformował także, że w fazę realizacyjną mają wejść niebawem także kolejne inwestycje związane z obiektami należącymi do Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem.  "Rozmawialiśmy z panem dyrektorem o konieczności remontu kompleksu małych skoczni i budowie tras biegowych. Przebudowa średniej skoczni jest już natomiast w fazie przygotowania przetargu na projekt" - podkreślił.
 
 
Minister wspomniał też, że w najbliższym czasie Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem ma zostać przejęty przez marszałka województwa małopolskiego od powiatu tatrzańskiego.
 
 
"Takie porozumienie podpisane zostanie w najbliższych dniach. Marszałek ma więcej pieniędzy, które może przeznaczyć na funkcjonowanie takiej placówki. Posiada także dedykowane programy operacyjne, a więc większe możliwości na finansowanie inwestycji. Tutaj chodzi o budowę sali sportowej dla szkoły " - wspomniał.
 
Z Zakopanego szef resortu sportu i turystyki pojechał do Kościeliska, gdzie prowadził rozmowy na temat modernizacji stadionu biathlonowego w Kirach. "Mam nadzieję, że zrobimy to przy pomocy Ministerstwa Obrony Narodowej, bo to ono jest właścicielem obiektu. Jestem po pierwszych rozmowach z ministrem Tomaszem Siemoniakiem, który wyraził chęć współpracy w tej sprawie" - zapewnił Biernat.
 
 "Przedstawilismy panu ministrowi trzy koncepcje  modernizacji i rozbudowy obiektu. Tutaj chodzi o to aby przede wszystkim rozbudowaćc strzelnicę do 30 stanowisk,  wydłużyć trasy biegowe wykonać potrzebne mostki tak aby trasy mogły przebiegać na dwóch poziomach. Stadion docelowo mógłby być przeznaczony na rozgrywanie dużych zawodów nie tylko biathlonowych jak i biegowych." powiedział prezes BKS WP Kościelisko Jan Piczura.
 
Na  razie inwestycja jest w fazie koncepcji. Mamy przygotowć już projekt a potem  będziemy myśleć o finansowaniu między innymi z programów makroregionu" dodał prezes Piczura.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2609 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024