START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Kajakarstwo
Złoto , srebro i brąz Polskich kajakarzy w australijskim Penrith
 dodano: 28 Kwietnia 2014    (źródło: M. Ćwiertniewicz)

O udanym starcie Podczas Mistrzostw Swiata Juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim, jakie rozgrane zostały w australijskim Penrith mogą powiedzieć polscy zawodnicy. Złoto w drużynie 3 x K1M srebro w i brąz w C-2 to naprawdę duże powody do satysfakcji. Niżej podsumowanie Marii Cwiertniewicz.
 


 
 
Złoto wywalczyła drużyna  K-1M x 3 w składzie Rafał Polaczyk, Michał Pasiut i Maciej Okręglak     W olimpijskiej konkurencji (K-1) rywalizacja o medale była niesłychanie zacięta. W półfinale znakomicie popłynął Rafał Polaczyk,  wygrał eliminacje. Do finału awansował także Maciej Okręglak,  Ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji. Blisko medalu był Rafał Polaczyk. Niestety w finałach nie ma miejsca na błędy,  Cztery punkty karne nie daly szansy podium.  Ostatecznie zajal 6 miejsce.  Jun U23    C-2,nie zawiedli bracia  Brzezińscy. wychowankowie SKS Sokolica Krościenko  Filip i Andrzej  wywalczyli srebrny medal. na 8 miejscu uplasowali się zawodnicy KS Pieniny Szczawnica  WIERCIOCH Michał MAJERCZAK Grzegorz.  Najmłodszy z rodzenstwa Brzezińskich - Jakub,wychowanek SKS Sokolica Krościenko ,wraz z Adamem  Kozubem wychowankiem trenera Marka Kowalczyka ze Spływu Sromowce Wyżne. W konkurencji olimpijskiej Jun C-2 wywalczyli brązowy medal.Jest to z pewnościa największy sukces tych młodych górali z nad Dunajca. Monika Liptak,Spływ Sromowce Wyzne, wywalczyła finał  - rywalizacja była zacięta w ,której przytrafiły się błędy i zajęła 10  miejsce, Trener Marek Kowalczyk musi być zadowolony z wystepu swoich podopiecznych.Finał Moniki, w konkurencji olimpijskiej a na dodatek ,pierwszy medal/ konk. olimpijskiej/  mistrzostw świata juniorow  wywalczony przez  Adama Kozuba wraz z Jakubem Brzezinskim. . 
 
 
  Bez medali /Najwyższe podium  wywalczyli  w zespole U 23  Jun.    w skłladzie Filip, Andrzej Brzezinscy, Wiercioch Michal, Majerczak Grzegorz, Kacper Gondek,Pasiut Wojciech  -...z odrobina niedosytu,ze względu na zbyt małą liczbę zespołów – tylko trzy,  musi być przy najmniej pięć – nie była to konkurencja mistrzowska).     Srebro ,braci Filipa  i Andrzeja Brzezinskich jak i brata ,Jakuba Brzezinskiego wraz z Adamem Kozubem wywalczone w konkurencji olimpijskiej daje nam powody do najwiekszej radosci.   Należy przykladać większą uwagę na jakość nie na ilość ,  Poprzeczki podnosmy do medali nie tylko finału i tylko pod warunkiem wejścia do finałlu,/Pzkaj zwroci koszty/ jak to jest w przyp. .Macieja Okrąglaka ,który sam pokrywał koszty wyjazdu na mistrzostwa swiata. Tu apel do koordynatora,trenera,terapeuty,coś tu nie gra w tej koordynacji.   
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2629 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022