Złoto , srebro i brąz Polskich kajakarzy w australijskim Penrith
 dodano: 28 Kwietnia 2014    (źródło: M. Ćwiertniewicz)

O udanym starcie Podczas Mistrzostw Swiata Juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie górskim, jakie rozgrane zostały w australijskim Penrith mogą powiedzieć polscy zawodnicy. Złoto w drużynie 3 x K1M srebro w i brąz w C-2 to naprawdę duże powody do satysfakcji. Niżej podsumowanie Marii Cwiertniewicz.

Złoto wywalczyła drużyna  K-1M x 3 w składzie Rafał Polaczyk, Michał Pasiut i Maciej Okręglak     W olimpijskiej konkurencji (K-1) rywalizacja o medale była niesłychanie zacięta. W półfinale znakomicie popłynął Rafał Polaczyk,  wygrał eliminacje. Do finału awansował także Maciej Okręglak,  Ostatecznie uplasował się na ósmej pozycji. Blisko medalu był Rafał Polaczyk. Niestety w finałach nie ma miejsca na błędy,  Cztery punkty karne nie daly szansy podium.  Ostatecznie zajal 6 miejsce.  Jun U23    C-2,nie zawiedli bracia  Brzezińscy. wychowankowie SKS Sokolica Krościenko  Filip i Andrzej  wywalczyli srebrny medal. na 8 miejscu uplasowali się zawodnicy KS Pieniny Szczawnica  WIERCIOCH Michał MAJERCZAK Grzegorz.  Najmłodszy z rodzenstwa Brzezińskich - Jakub,wychowanek SKS Sokolica Krościenko ,wraz z Adamem  Kozubem wychowankiem trenera Marka Kowalczyka ze Spływu Sromowce Wyżne. W konkurencji olimpijskiej Jun C-2 wywalczyli brązowy medal.Jest to z pewnościa największy sukces tych młodych górali z nad Dunajca. Monika Liptak,Spływ Sromowce Wyzne, wywalczyła finał  - rywalizacja była zacięta w ,której przytrafiły się błędy i zajęła 10  miejsce, Trener Marek Kowalczyk musi być zadowolony z wystepu swoich podopiecznych.Finał Moniki, w konkurencji olimpijskiej a na dodatek ,pierwszy medal/ konk. olimpijskiej/  mistrzostw świata juniorow  wywalczony przez  Adama Kozuba wraz z Jakubem Brzezinskim. .

Bez medali /Najwyższe podium  wywalczyli  w zespole U 23  Jun.    w skłladzie Filip, Andrzej Brzezinscy, Wiercioch Michal, Majerczak Grzegorz, Kacper Gondek,Pasiut Wojciech  -...z odrobina niedosytu,ze względu na zbyt małą liczbę zespołów – tylko trzy,  musi być przy najmniej pięć – nie była to konkurencja mistrzowska).     Srebro ,braci Filipa  i Andrzeja Brzezinskich jak i brata ,Jakuba Brzezinskiego wraz z Adamem Kozubem wywalczone w konkurencji olimpijskiej daje nam powody do najwiekszej radosci.   Należy przykladać większą uwagę na jakość nie na ilość ,  Poprzeczki podnosmy do medali nie tylko finału i tylko pod warunkiem wejścia do finałlu,/Pzkaj zwroci koszty/ jak to jest w przyp. .Macieja Okrąglaka ,który sam pokrywał koszty wyjazdu na mistrzostwa swiata. Tu apel do koordynatora,trenera,terapeuty,coś tu nie gra w tej koordynacji.