Udany weekend KS „Luboń” Skomielna Biała.
 dodano: 29 Kwietnia 2014    (źródło: M. Karkula KS Luboń)

Intensywnie spędzili zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała minioną niedzielę. Pojawili się bowiem na starcie dwóch wyścigów – w Tarnowie i Tarnogórze koło Nowej Sarzyny.

Na ziemi leżajskiej juniorki młodsze i juniorzy młodsi walczyli o punkty eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kolarstwie górskim i z tego zadania wywiązali się wzorowo. Najlepiej spisał się Michał Bal, który po bardzo dobrej jeździe zameldował się na mecie na 6 pozycji. Bartosz Dziadkowiec jadąc ostatnie okrążenie na tzw. „kapciu” zdołał wywalczyć wysoką 14 lokatę a Jarosław Żur – pierwszoroczniak w tym gronie – ukończył rywalizację na 17 miejscu. Zdobyte w ten sposób punkty pozwalają z optymizmem myśleć o kwalifikacji do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Swojej szansy na zdobycie upragnionych punktów będzie musiał szukać w kolejnych wyścigach Jakub Kościelniak, który w Tarnogórze był 34.
Nie gorzej od chłopców poradziły sobie juniorki młodsze. Wysoką 7 lokatę zanotowała Klaudia Bajołek, która na ten wyścig przyleciała wprost z Irlandii. Również Magdalena Utnicka dzięki 14 miejscu wraca z zawodów z niezłym dorobkiem punktowym.
Z dobrej strony pokazała się również Kaja Karkula, która dotarła do mety na trzecim miejscu w wyścigu juniorek.
Druga część reprezentacji „Lubonia” rywalizowała w tym samym czasie o Puchar Tarnowa MTB. Znakomicie zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy skomielniańskiego klubu. Kolejny świetny występ zanotował Maciek Biedrończyk, który pewnie  wygrał wyścig młodzików. Dawid Bala drugą pozycję przegrał na finiszu i musiał zadowolić się „zaledwie” trzecim miejscem. Fantastycznie pojechała również Maja Latawiec w pięknym stylu wygrywając rywalizację młodziczek. W tej kategorii w pierwszej szóstce znalazła się także Agnieszka Jaszkaniec. Na najwyższym stopniu podium stanęła także Klaudia Demkowska w kategorii juniorek natomiast wśród juniorów 10 miejsce zajął Rafał Fiba.
Z dobrej strony pokazali się również nieco starsi reprezentanci „Lubonia”. W silnie obsadzonym wyścigu elity mężczyzn 22 lokatę wywalczył Mateusz Karkula. Na 15 miejscu zakończył rywalizację w gronie Mastersów I Arkadiusz Traciak. Do wysokiego poziomu przyzwyczaił już Józef Rabski, który tym razem był 5 w wyścigu Mastersów III natomiast Bogusław Dziadkowiec uplasował się na 9 pozycji.
Tradycyjnie na zakończenie rozegrane zostały wyścigi dzieci. I tutaj wiele powodów do zadowolenia dali najmłodsi zawodnicy „Lubonia”. Sabinka Wierzycka była druga w kategorii dzieczynki 11-12 lat. W tej samej kategorii ale wśród chłopców na trzecim stopniu podium stanął Jakub Żaczek a Oskar Skwarek był 11. Bardzo dobrze spisał się również Brajan Świder zajmując drugą lokatę w rywalizacji chłopców 7-10 lat.
Gratulując zawodnikom osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć im dalszych udanych występów.