START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Żeglarstwo
Takich regat jeszcze nie było w PTŻ , czyli polowanie na nagrody
 dodano: 29 Lipca 2014    (źródło: E. Szcząchor PTŻ)

Po raz pierwszy w historii klubu zostały zorganizowane dwudniowe regaty dla jachtów turystycznych. Podhalańskie Towarzystwo Żeglarskie udostępniło możliwość elektronicznego zgłaszania się do zawodów “Regaty Team Knap” . Z tej opcji skorzystało aż 12-ście jachtów na 20-ścia zgłoszonych do zawodów. 


 Żeglarzy kusiły plakaty i flagi już na dwa tygodnie przed regatami rozwieszone na przystani i we wszystkich ośrodkach żeglarskich nad Jeziorem Czorsztyńskim i Jeziorze Rożnowskim. Głównymi sponsorami regat byli Państwo Maria i Krzysztof Knap i to oni zadbali o zestawy upominkowe dla wszystkich uczestników regat oraz nagrody w postaci bio-kominków . Przygotowali również wyjątkowe marmurowe statuetki dla uczestników regat wykonane przez firmę Państwa Knap.
 
 
Rozmowa o nagrodach sięgnęła zenitu podczas potwierdzania zgłoszeń w Biurze Regat, gdzie wszystkie nagrody były dostępne oczom żeglarzy. Choć prawie każdy powtarzał, że regaty to tylko zabawa i nie chodzi o miejsca i nagrody, zapowiadała się zacięta rywalizacja.
    Pierwszego dnia po uroczystym otwarciu regat i przemówieniu Komandora Witolda Żytkowicza głos zabrał Sponsor Główny Krzysztof Knap, członek Zarządu PTŻ zapraszając jednocześnie do zabawy. Po posiłku przy suto zastawionych stołach brać żeglarska ruszyła na wodę. Niby to zabawa miała być, a jednak walka toczyła się ostra. Obserwatorzy brzegowi poddali się emocjom, ale niestety pomimo pięknej pogody, już po pierwszym wyścigu brak wiatru uniemożliwił zakończenie drugiego biegu. Pomimo protestów niektórych uczestników Komisja Sędziowska przerwała wyścig. Po powrocie załóg do przystani rozpoczęła się część artystyczna regat. Zespół muzyczny Weeky Teak zadbał o szantową oprawę muzyczną. W późnych godzinach nocnych na przystani królowało DISCO.
    Poranek, drugiego dnia regat zapowiadał się obiecująco. Wiatr wzmagał się do 2-3 Bf i odbyły się trzy wyścigi. W bardzo sprzyjających warunkach wietrznych i przy słonecznej pogodzie walka o jak najlepsze miejsca toczyła się w każdej klasie. W tym czasie na brzegu dla wszystkich widzów przygrywała ponownie kapela Weeky Teak. Około godziny 15-tej wszystkie jachty były już przy pomostach a załogi delektowały się smacznym domowym bigosem. Po ogłoszeniu wyników nie pojawiły się żadne oficjalne protesty , choć niektórzy uczestnicy nie mogli zrozumieć , że posiadanie szybkiego jachtu nie gwarantuje zwycięstwa w regatach.
    Uroczyste zakończenie było kulminacja regat. Zwycięzcy w swoich klasach, otrzymali marmurowe statuetki oraz bio-kominki. Podobne nagrody zostały wręczone przez sponsora Krzysztofa Knapa w klasyfikacji generalnej. Dodatkową atrakcją regat było losowanie bio-kominka wśród uczestników zgłoszonych za pośrednictwem internetu. Los uśmiechnął się do Joanny Bednarek z jachtu „Wisła”.
Podsumowując Regaty Team Knap Komandor PTŻ po raz kolejny podziękował Państwu Marii i Krzysztofowi Knap za zaangażowanie w działalność klubu , wspieranie rozwoju żeglarstwa oraz zorganizowanie wspaniałych regat. Krzysztof Knap ze swojej strony podziękował wszystkim uczestnikom za tak liczny udział i wspaniała atmosferę podczas całego weekendu.
    W sumie Firma Knap przygotowała kilkanaście bio-kominków, dwanaście niepowtarzalnych marmurowych statuetek oraz ponad sześćdziesiąt zestawów upominkowych. Państwo Knap nie zapomnieli o członkach klubu i niezrzeszonych wolontariuszach pomagających w organizacji regat przeznaczając dla nich wysokiej jakości markowe koszulki oraz cenne upominki.
Regaty zakończone, nagrodzeni wyjechali z świadomością odniesionego sukcesu, przegrani z myślą, że przecież to była tylko zabawa.
    Chciałoby się po takich regatach napisać, zapraszamy za rok, ale czy tak będzie to zadecydują Państwo Knap. Jeżeli chcecie więcej takich imprez napiszcie swoje opinie w komentarzach, przekonajmy sponsorów do zorganizowania "II Regat Team Knap".
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3742 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022