START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
  Judo
  Karate
  Boks
  Kickboxing
  JuJutsu( Jiu Jitsu)
  Kendo
  Inne
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Kickboxing
Mistrzowskie pożegnanie
 dodano: 24 Sierpnia 2014    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Były emocje, była radość ze zwycięstwa i były łzy wzruszenia. Było gromkie dziękujemy i huczne sto lat od publiczności. Były puchary, medale, kwiaty i upominki. W takich właśnie okolicznościach Frenky „Flash" Pawlak podczas sobotniej „Nocy Góralskich Wojowników" w Poroninie oficjalnie zakończył karierę. Karierę piękną, obfitą w sukcesy, ale też nierzadko trudną i wymagającą wielu wyrzeczeń.


 
 
 
- Po 23 latach czas najwyższy powiedzieć stop. Obiecałem to sobie i swoim bliskim. Za żadne pieniądze nie stanę już do ringu. Co chciałem, o czym marzyłem, udało mi się osiągnąć, za co dziękuję przede wszystkim moim rodzicom i mojej małżonce. Bez nich, bez ich wsparcia i miłości jaką mnie obdarzyli byłoby to niemożliwe. Wiem ile ich to zdrowia i nerwów kosztowało. Lista osób, którym chciałbym podziękować ciągnie się w nieskończoność. Spotkałem ich bardzo wiele na swojej drodze i wiele im zawdzięczam - nie krył wzruszenia bohater, który zwrócił się też w kierunku obecnego na gali, swojego przyjaciela Marka Piotrowskiego, żywej legendy polskiego boksu - Marku, to Ty byłeś, jesteś tą osobą na której się wzorowałem. Zawsze chciałem być taki jak Ty. Jesteś wielkim wojownikiem, sportowcem, niedoścignionym wzorem. Dziś już tacy ludzie jak Ty się nie rodzą – podkreślił Frenky.
 
Frenky pożegnał się z ringiem tak jak na mistrza przystało. Pojedynek z rosłym Wendellem Roche, zakończył  - mimo kontuzji stopy jakie nabawił się na samym początku walki - już w 36 sekundzie drugiej rundy. Firmowymi lok-kickami zmasakrowała udo Holendra do tego stopnia, że ten wymagał natychmiastowej interwencji lekarzy. To było 55 walka wygrana przez Pawlaka przez KO. Po raz 13 sięgnął po tytuł Mistrza Świata Federacji WKA i WPL.
 
Łącznie w sobotniej gali odbyło się 14 pojedynków. Duże znaczenie miało starcie Pawła Jędrzejczyka z Chorwatem Josipem Balentovicem o pas Zawodowego Mistrza Świata WKA w thaiboxingu. Zakończyło się ono w czwartej rundzie. Jedno z potężnych kopnięć reprezentanta Polski uszkodziło nogę Chorwata.
 
Prestiżowy bój stoczyły ze sobą Iwona Nieroda z Klarą Kleczkowską. Na zwyciężczynie czekał pas Zawodowej Mistrzyni Polski w Kickboxingu. Faworyzowana Nieroda - mająca w dorobku m.in tytuł mistrzyni świata - nie zawiodła i wygrała to starcie zdecydowanie na punkty.
 
W gali wystąpiła również czwórka reprezentantów zakopiańskiego Spartakus Team. Zdecydowanie najlepiej zaprezentował się Łukasz Witos, który w efektownym stylu, nokautując już w drugiej minucie pierwszej rundy reprezentanta Chorwacji Antonio Stanica - sięgnął po tytuł zawodowego Mistrza Świata Krajów Nadbałtyckich w formule MMA. To była najkrótsza walka tego wieczoru.
 
Swoją walkę wygrał również Tadeusz Florek, który zmierzył się z Czeczeńcem Musą Barajevem. W połowie drugiej rundy, zakopiańczyk zakończył pojedynek przez tzw. duszenie gilotynowe. Nie powiodło się z kolei Sebastianowu Chmielarczykowi, który w drugiej rundzie przegrał z Michałem Bobrowskim oraz Rafałowi Szaflarskiemu, który już w pierwszej rundzie starcia z Maciejem Bobrowskim był trzykrotnie liczony i za trzecim razem sędzia przerwał walkę.
 
 
 
Powody do radości miał także kolejny reprezentant Podhala, Patryk Sztorc. Pochodzący z Nowego Targu - od dłuższego czasu mieszkający w Austrii - zawodnik po zwycięstwie nad Piotrem Sokołem sięgnął po tytuł Mistrza Polski w K1. Nie brakowało opinii, że była to najlepsza walka tej gali. Trzy bardzo wyrównane rundy, w których żaden z zawodników nie zaznaczył jakoś szczególnie swojej przewagi. Spodziewano się więc dogrywki, ale sędziowie stosunkiem głosów 2:1 orzekli wygraną Sztorca.
 
Gala cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na widowni zjawiło się blisko tysiąc widzów. Wśród nich można było dostrzec znanych postaci ze świata sportu i muzyki. Obecny był m.in. Michał Wiśniewski, przy piosence, którego Frenky wszedł do ringu.
 
Imprezie towarzyszył i cel charytatywny. Dochód z gali przeznaczono bowiem na pomoc w leczeniu chorych dzieci. W trakcie trwania gali zbierano wolne datki do puszek oraz sprzedawano gadżety. Sam Frenky przekazał na licytację wszystkie swoje trofea.
 
WYNIKI
MUAY THAI 3x2 min. - 36 kg: Viktor Wiśniewski (POLSKA) - Paweł Gołdyn (POLSKA).Wygrana Wiśniewski, decyzją sędziów
MUAY THAI 3x2 min. - 41 kg: David Wiśniewski (POLSKA) - Ernest Pietrzak (POLSKA). Wygrana Wiśniewski KO 3 runda
MMA 2x5 min. - 93 kg: Sebastian Chmielarczyk (POLSKA) - Michał Bobrowski (POLSKA). Wygrana Bobrowski, 2 runda duszenie trójkątne nogami.
MMA 2x5 min. - 66 kg: Paweł Kozłowski (POLSKA) - Denis Kovac (SŁOWACJA). Wygrana Kozłowski, 1 runda przez duszenie
MMA 2x5 min. - 73 kg: Tadek Florek (POLSKA) - Musa Bakarayev (Czeczenia). Wygrana Florek, 2 runda przez duszenie gilotynowe
K1 2x5 min. - 93 kg: Rafał Szaflarski (POLSKA) - Maciej Bobrowski (POLSKA). Wygrana Bobrowski, KO RSC 1 runda.
 
WALKA O PAS ZAWODOWEGO MISTRZA BMAF
THAI BOXING 3x3 min. - 63kg: Bartosz Batra (POLSKA) - Don Faton (ALBANIA). Wygrana Barta, decyzją sędziów 2:1
WALK O PAS MISTRZA POLSKI
KICKBOXING 3x3 min. 52 kg: Patrycja Krawczyk (POLSKA) - Angelika Białoszewska (POLSKA). Wygrana Krawczyk, jednogłośna decyzja sędziów.
K1 3x3 min. - 77 kg: Patryk Sztorc (POLSKA) - Piotr Sokół (POLSKA). Wygrana Sztorc, decyzją sędziów 2:1
KICKBOXING 5x2 min. – 56 kg: Iwona Nieroda (POLSKA) – Klara Kleczkowska (POLSKA). Wygrana Nierody, jednogłośną decyzją sędziów.
WALKA O PAS ZAWODOWEGO MISTRZA BMAF
MMA 2x5 min. -84 kg: Łukasz Witos (POLSKA) - Antonio Stanic (CHORWACJA). Wygrana Witosa, KO 1 runda.
BOKS: Mateusz Rzadkosz (POLSKA) - Kamil Lamczyk (POLSKA). Wygrana Rzadkosza, jednogłośna decyzja sędziów.
WALKA O PAS ZAWODWEGO MISTRZA ŚWIATA WKA
THAIBOXING 5x3 min. -81 kg: Paweł Jędrzejczyk (POLSKA) - Josip Balentovic (CHORWACJA). Wygrana Jędrzejczyka, 4 runda przez KO.
WALKA O PASY MISTRZA ŚWIATA WKA / WPKL
KICKBOXING 12x2 min. -90 kg: Frenky "Flash" Pawlak (POLSKA) - Wendel Roche (HOLANDIA). Wygrana Pawlaka, 2 runda przez KO.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2932 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024