XXI OOM Biegi łączone

W drugim dniu XXI OOM  Juniorzy A rywalizowali w biegu łączonym na dystansie 10 km ( 5 km F + 5 Km Cl). Juniorzy B rywalizowali na dystansie 5 km stylem klasycznym. Do swojego  dorobku kolejne medale Joanna Rysula zdobyła złoto a  Mateusz Chowaniak brąz. W juniorach B srebro wywalczyła Justyna Pradziad a brąz Emilia Nawara.

Panowie z kategorii junior A ('95'96) rywalizowali dzisiaj na dystansie 20 km, pierwsze dziesięć klasykiem, drugie stylem dowolnym. Wygrał Dominik Bury z MKS Istebna był konkurencją sam dla siebie i wygrał z czasem 58:05,51 minuty. Medal srebrny dla Kamila Burego (59:29,23) także z Istebnej ( Kamil jest starszym bratem Dominika), brąz zdobył wczorajszy zwycięzca sprintu Mateusz Chowaniak ( 1:01:12,12) z UKS Kościelisko. Po raz drugi czwartym zawodnikiem klasyfikacji okazał się Bartłomiej Rucki z NKS Trójwieś Beskidzka.
Kolejne lokaty zajęli:
5. Klaudiusz Kogut - MUKN Pod Stróżą Miszkowice
6. Michał Lańda - LKS Poroniec Poronin

Trener klubowy braci Burych Tadeusz Krężelok z MKS Istebna krótko podsumował występ swoich podopiecznych: czujemy pewnien niedosyt po wczorajszych sprintach, ale to jest sport nie da się wszystkiego wygrywać, mamy jeszcze dwa dni startowe i jeszcze sporo przed nami.
Przypomnijmy, że zdobycz medalowa MKS-u w tej kategorii to 4 medale, jeden złoty, dwa srebrne i jeden brązowy.

W biegu łączonym kobiet na dystansie 5km CL + 5km F złoty medal zdobyła zawodniczka UKS Regle Kościelisko Joanna Rysula. Srebro dla Katarzyny Stokfisz z MULKS Tomaszów Lubelski, brąz dla wczorajszej tryumfatorki sprintu Darii Krupy z SSR Sokół Szczyrk.

"Królem polowania" Olimpiady Młodzieży jest trener UKS Regle Kościelisko Jerzy Leśnik, którego podopieczni zdobyli 3 złote i 3 brązowe medale. Jak mówi trener Jerzy każdy z medalistów jego klubu (Emilia Nawara, Joanna Rysula i Mateusz Chowaniak) ma po równo czyli po jednym złotym i jednym brązowym medalu. Zapytany ile jeszcze będzie krążków odpowiedział, jeszcze parę powinno być, jak będą to dobrze, jak nie to trudno.
W biegu juniorek B na dystansie 5 km klasykiem zwyciężyła zawodniczka reprezentująca woj. śląskie Agata Warło ( na zdjęciu) z NKS Trójwieś Beskidzka. Medal srebrny, drugi tego koloru na Olimpiadzie Młodzieży po wczorajszym sprincie zdobyła Justyna Pradziad z LKS Poroniec Poronin. Brąz dla wczorajszej tryumfatorki sprintu Emilii Nawary z UKS Regle Kościelisko.
Kolejne lokaty to:
4. Weronika Legierska - MKS Istebna
5. Róża Łyjak - MKS Karkonosze
6. Monika Mleczek - KS Chochołów
Trener dwukrotnej srebrnej medalistki Justyny Pradziad Tomasz Sobański jest obecnie w Czechach, gdzie pełni funkcję delegata technicznego na zawodach FIS Slavic Cup. Ubolewa nad faktem, że nie mógł obejrzeć dzisiejszego biegu swojej podopiecznej, jest jednak przekonany, że Justyna jeszcze coś dołoży do swojej kolekcji, może już w najbliższą niedzielę.

W biegu juniorów B na tym samym dystansie wygrał wczorajszy srebrny medalista sprintu Patryk Borkowski z UKS Rawa Siedlce. Medal srebrny dla Mateusza Haratyka z Beskidzkiej Trójwsi, brąz to Konrad Bil z MUKS Podkarpacie Jedlicze. Czółówkę klasyfikacji uzupełnili:
4. Mikołaj Michałek - MKS Istebna
5. Wojciech Fojcik - NKS Trójwieś Beskidzka
6. Szymon Sikora - MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski

Kojarzony dotychczas raczej ze stylem dowolnym Borkowski sprawił dzisiaj sporą niespodziankę zdobywając złoty medal, ale jak twierdzi trener Patryka z UKS Rawa Sieldce Grzegorz Staręga zawodnik jest mocny w tym sezonie w obu stylach. Na pytanie czy będą jeszcze kolejne medale odpowiedział, że będzie walka.