START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport Bukowina Tatrzańska
Młodzi piłkarze z Podhala w małopolskich eliminacjach turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.
 dodano: 22 Kwietnia 2015

 W małopolskich eliminacjach turnieju piłkarskiego " Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" z powodzeniem rywalizowały drużyny z Podhala. 
 Reprezentacja SP nr 1 w Zakopane w kategorii U 10 wywalczyła 3 lokatę a najlepszym bramkarzem w tej kategorii został Bartłomiej Nędza Chotarski.
 W kategorii U 12  drużyna  z tej samej szkoły zajęła 13 miejsce a reprezentacja z Czarnego Dunajca 19.
   Dziewczęta również mogły pochwalić się sukcesami.  Piłkarki z SP we Frydmanie w najmłodszej grupie U-8  wywalczyły 3 lokatę  a najlepszym bramkarzem została Natalia Nalepka . Natomiast w kategorii U 12  dziewczęta ze Sromowiec Wyżnych i Leśnicy zajęły 5 miejsce.


Znamy mistrzów Małopolski w kategorii U-12, którzy w Wielkim Finale powalczą o Puchar Tymbarku!Po pasjonującej rywalizacji poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa małopolskiego do lat 12. W dokończonym finale wojewódzkim XV edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły UKS Skawina oraz SP 5 Oświęcim. Zwycięskie drużyny U-12 dołączą do swoich młodszych kolegów i staną się filarem reprezentacji województwa małopolskiego w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.
Ze względu na złe warunki atmosferyczne, panujące 31 marca, finał województwa małopolskiego w kategorii U-12 został rozegrany 20 kwietnia na murawie COM COM Zone Nowa Huta, przy ul. Ptaszyckiego 6 w Krakowie. Zmagania dzieci były częścią prawdziwego festiwalu futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz sympatycy piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół.W kategorii U-12 bezkonkurencyjne okazały się dziewczynki z drużyny UKS Skawina, które wynikiem 6-1 pokonały UKS Podegrodzie. Po zakończeniu spotkania trener Krzysztof Durlik ocenił występ swoich zawodniczek – Dzień dla nas był męczący, ale koniec bardzo udany. W pierwszym meczu fazy pucharowej dziewczyny się trochę stresowały. Mieliśmy mnóstwo okazji, ale bramki nie chciały paść. Na szczęście koniec należał do nas. W tamtym roku młodsze dziewczynki wygrały puchar krajowy, więc jest to już trzecia drużyna z którą możemy uczestniczyć w ogólnopolskich finałach. Teraz przede wszystkim dziewczyny muszą wypocząć, a o finale pomyślimy za kilka dni.W męskim finale U-12 najlepsi byli chłopcy reprezentujący SP 5 Oświęcim zwyciężając z SP Krzczonów 2-0. Marcin Barciak, trener drużyny pozytywnie ocenił poziom rozgrywek i emocje im towarzyszące – Nie ukrywam, że przyjeżdżając tutaj chcieliśmy powalczyć o najwyższy cel. Do tej pory ocieraliśmy się o ten finał, teraz się udało i jesteśmy niesamowicie szczęśliwi. Chłopcy bardzo dobrze grali w każdym meczu, dali z siebie wszystko, choć nie wszystko szło po naszej myśli. Stwarzaliśmy dużo sytuacji, jednak piłka nie chciała wpaść. W końcu jak wpadła, to już był taki sygnał, że nie wypuścimy tego zwycięstwa z rąk. Mamy możliwość zaprezentowanie się w Warszawie i tak naprawdę czas pokaże jak nam pójdzie. Zupełnie nie byliśmy przygotowani na wygraną, ale spróbujemy coś specjalnego przygotować na mecze o najwyższą stawkę.Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z przegrany zespołów. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.
 
Klasyfikacja generalna
Kategoria Chłopcy Dziewczynki
U-8 1.     MG AS Radłów 1.      UKS Dwójka Skawina
2.     UKS Górnik Libiąż 2.      LUKS Sobolik Sobolów
3.     ABC Futbolu 3.      SP Frydman
4.     SP Brzączowice 4.      SP Kryg
Najlepszy bramkarz Szymon Gajczewski MG AS Radłów Natalia Nalepka SP Frydman
Najlepszy zawodnik Patryk Snopek ABC Futbolu Klaudia Woszkowicz LUKS Sobolik Sobolów
Król strzelców Cyprian Gwoździak UKS Górnik Libiąż Milena Łukasik UKS Dwójka Skawina
U-10 1.     UKS 1811 Tarnów 1.     UKS Dwójka Skawina
2.     SP 1 Skawina 2.     UKS Staszkówka Jelna
3.     SP1 Zakopane 3.     SP 1 Miechów
4.     SP Podegrodzie 4.     Lisek Lisia Góra
Najlepszy bramkarz Bartłomiej Nedza-Chotarski SP Zakopane Kasia Kluza SP 1 Miechów
Najlepszy zawodnik Szymon Poskróbek SP 1 Skawina Martyna Mastalerz UKS Staszkówka Jelna
Król strzelców Adrian Kochniarczyk UKS 1811 Tarnów Weronika Zawada UKS Dwójka Skawina
U-12 1.   SP 5 Oświęcim 1.   UKS Skawina
2.   SP Krzczonów 2.   UKS Podegrodzie
3.   SP 92 Kraków 3.   SP Kłodne
4.   MUKS Halny Kamienica 4.   UKS Regulice
Najlepszy bramkarz Gabriel Rogórz SP 5 Oświęcim Edyta Świechowska UKS Podegrodzie
Najlepszy zawodnik Michał Mirochna SP Krzczonów Karolina Gec UKS Skawina
Król strzelców Gabriel Kirejczyk SP 5 Oświęcim Julia Leśniak SP Kłodne
 
 
WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNAZwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz drugi rozegrany zostanie w Warszawie. Najlepsze drużyny XV edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XV edycji będzie Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden ze szlagierowych meczów Reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.TURNIEJ PRZYSZŁYCH REPREZENTANTÓW POLSKITurniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziewięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.Podczas swojej 15-letniej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Marcina Kamińskiego, Piotra Zielińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.Patronat honorowy nad XV edycją Turnieju sprawuje Małżonka Prezydenta RP Pani Anna Komorowska. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz UEFA Grassroots. 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    4383 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024