Udany weekend KS Luboń.
 dodano: 12 Maja 2015    (źródło: M. Karkula KS Luboń)

strona: 1/2
1 2

Udane starty zaliczyli kolarze Lubonia Skomielna Biała podczas minionego weekendu. W sobotę 9 maja uczestniczyli w wyścigu MTB o Puchar Prezydenta Miasta Zielona Góra. Kolejny raz z bardzo dobrej strony pokazała się Maja Latawiec, która zajęła trzecie miejsce w wyścigu młodziczek

Juniorki młodsze i juniorzy młodsi rywalizowali natomiast o punkty eliminacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Plan został zrealizowany, gdyż wszyscy zawodnicy Lubonia zdobyli kolejne punkty. Najlepiej pojechał Jarosław Żur, który finiszował na czwartej pozycji. Maciej Biedrończyk, który w losowaniu ustawiony został na końcu stawki ostatecznie przebił się na 13 miejsce. Na 13 pozycji ukończyła również rywalizację Magdalena Utnicka w klasyfikacji juniorek młodszych. Natomiast w wyścigu elity kobiet Agnieszka Bal uplasowała się na 10 miejscu. Jedyny junior Lubonia Bartosz Dziadkowiec sklasyfikowany został na 15 pozycji.

Niedziela 10 maja to natomiast początek rywalizacji  w cyklu wyścigów Podhale Tour o Puchar Podhala na szosie. W miejscowości Wróblówka miał miejsce start do pierwszego etapu tego wyścigu. Na starcie pojawiło się kilku reprezentantów Lubonia, którzy pokazali się z dobrej strony biorąc pod uwagę, że kolarstwo szosowe to nie jest ich koronna konkurencja. W kategorii M-I na 16 pozycji finiszował Tomasz Bal a na 20 dojechał Mateusz Karkula. Świetnie spisał się Arkadiusz Traciak w kategorii M-II, który uplasował się tuż za podium na czwartym miejscu. W kategorii M-III 16 miejsce przypadło w udziale Mirosławowi Śmietana a tuż za nim na 17 miejscu na metę wjechał Marek Karkula. Józef Rabski rywalizujący w kategorii M-IV finiszował na znakomitym czwartym miejscu.
Przed głównym startem rozegrane zostały zawody dla dzieci. W kategorii chłopców 11-13 lat Jakub Żaczek finiszował na 2 miejscu natomiast wśród dziewcząt 14-17 lat ponownie bezkonkurencyjna była Maja Latawiec, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Gratulując osiągniętych rezultatów pozostaje życzyć wszystkim zawodnikom KS Luboń Skomielna Biała dalszych sukcesów.