START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki

 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  

TZN Zakopane

     KS Pieniny  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Piłka ręczna
Niemożliwe stało się faktem!
 dodano: 19 Maja 2015    (źródło: K. Dygoń)

W dniu 27.04.2015 r. w Zespole Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej piłkarze ręczni z Gimnazjum w Szaflarach po raz trzeci z rzędu wywalczyli awans do szóstki najlepszych gimnazjów w piłce ręcznej chłopców w Małopolsce 
Konfrontację z przedstawicielami pow. myślenickiego - Gim. w Dobczycach, pow. tatrzańskiego - Gim. Nr 1 w Białym Dunajcu i pow. suskiego - Gim. w Suchej Beskidzkiej reprezentujący powiat nowotarski zawodnicy z Gimnazjum w Szaflarach zakończyli bez porażki dominując nad rywalami.
Wyniki:

Gim. Szaflary – Gim. Dobczyce 18 : 4 /7 : 2/

Gim. Nr 1 Biały Dunajec – Gim. Sucha Beskidzka 8 : 14

Gim. Dobczyce – Gim. Sucha Beskidzka 7 : 11

Gim. Szaflary – Gim. Nr 1 Biały Dunajec 20 : 4 /13 : 1/

Gim. Dobczyce – Gim. Nr 1 Biały Dunajec 9 : 10

Gim. Sucha Beskidzka – Gim. Szaflary 9 : 17 /9 : 4/


Ostateczna kolejność:

1. Gim. Szaflary 6 55-17

2. Gim. Sucha Beskidzka 4 34-32

3. Gim. Nr 1 Biały Dunajec 2 22-43

4. Gim. Dobczyce 0 20-39


Finał Wojewódzki w piłce ręcznej chłopców w ramach Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży rozegrano 13 maja 2015 r. w hali sportowej Zespół Szkół Nr 4 - Gimnazjum Nr 8 w Tarnowie byli: Małopolski Szkolny Związek Sportowy oraz ww. Gimnazjum.
Sam udział w finale wojewódzkim traktowaliśmy jako dopełnienie listy naszych osiągnięć. Świadomi tego, że w tym tak bardzo skromnym składzie osobowym /dotyczyło to zarówno małej ilości zawodników w zespole jak również ich słabych warunków fizycznych/ osiągnięcie sukcesu w konfrontacji z zespołami liczącymi się w Polsce /Czwórka Libiąż w pierwszej szesnastce ZPRP/ było rzeczą mało prawdopodobną. Tylko pięciu z tych chłopaków brało w rozgrywkach MZPR i na nich spoczywał cały ciężar gry.


W zawodach Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży udział wzięły reprezentacje sześciu najlepszych gimnazjów w Małopolsce wyłonione w kilku etapach eliminacji, na rejonowych lub miejskich kończąc, rozlosowane do dwóch grup, w których grano systemem „każdy z każdym”.


Grupa A

1. Gim. w Szaflarach

2. Gim. Nr 8 w Tarnowie /gospodarze/

3. Gim. w Libuszy
Grupa B

1. Gim. nr 2 w Libiążu

2. Gim. nr 47 w Krakowie

3. Gim. nr 1 w Bochni
Gry grupowe.
Nieprawdopodobna walka chłopaków w meczu z gospodarzami z Tarnowa bardzo wyraźnie przybliżyła nas do ścisłego finału. W tym meczu dokonali rzeczy wręcz niemożliwej mając na uwadze wszystkie atuty przeciwnika.
Gim. w Szaflarach - Gim. nr 8 w Tarnowie 11:9

Bramki: Andrzej Galica - 1 br., Marcin Marusarz - 2 br., Mateusz Bieniek., Kamil Dziedzina - 3 br., Dawid Magiera - 3 br., Kamil Fornal - 2 br., Szymon Urzędowski.
Gim. w Szaflarach - Gim. Libusza 11:9

Bramki: Andrzej Galica, Marcin Marusarz, Mateusz Bieniek - 3 br., Kamil Dziedzina, Dawid Magiera - 6 br., Kamil Fornal - 2 br., Szymon Urzędowski.
zajęliśmy I miejsce w grupie przechodząc do rundy finałowej, w której mistrz i wicemistrz z obu grup rozgrywali mecze z odpowiednikami z drugiej grupy "zabierając" wynik z rozgrywek eliminacyjnych do finału.
Awans do rundy finałowej osiągnęliśmy dzięki doskonale grającemu na środku rozegrania Mateuszowi Bieńkowi, walczącemu na kole z olbrzymim zaangażowaniem Kamilowi Fornalowi oraz stanowiącemu największe zagrożenie rzutem Dawidowi Magierze. Pozostali stanęli na wysokości zadania i wielokrotnie zaskakiwali przeciwników doskonałymi, dojrzałymi piłkarsko zagraniami wzbudzając uznanie obserwujących.
Za gry eliminacyjne zapłaciliśmy jednak olbrzymią cenę. Brak ławki, tzn. brak zmian musiał się zemścić. Nie mniej jednak wysiłek został spożytkowany po mistrzowsku. Wygrali to, co mogli i musieli wygrać, aby zdobyć brąz. Reszta była przetrwaniem z przeciwnikiem dla nas z innego świata. Zarówno zawodnicy Libiąża /w całości Czwórka Libiąż - uczestnik Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, jak również Gim. 47 /Kusy Kraków/ to zawodnicy trenujący codziennie w klasach sportowych, dominujący nad nami warunkami fizycznymi, liczebnością, ograniem, własnymi halami i nie mających problemów ze znalezieniem sparingpartnerów w pobliżu miejsca zamieszkania.
Gim. w Szaflarach - Gim. nr 47 w Krakowie 11:21

Bramki: Andrzej Galica - 3 br., Marcin Marusarz, Mateusz Bieniek - 3 br., Kamil Dziedzina - 3 br., Dawid Magiera - 2 br., Kamil Fornal - 3 br., Szymon Urzędowski - 1 br.
Po tym meczu ze względu na ból pleców nie mógł już grać mózg naszego zespołu Mateusz Bieniek, na uraz ręki skarżył się najskuteczniejszy nasz zawodnik Dawid Magiera, a Kamil Fornal grał na jednej nodze ze względu na łapiące go skurcze. Andrzej Galica, Kamil Dziedzina również walczyli do upadłego. Wszelkimi sposobami skutki nawałnicy przeciwnika starał się zatrzymać broniący naszej bramki Adrian Kamiński. Nie odpuszczali również Szymon Urzędowski z Marcinem Marusarzem. Już nie miał kto wejść na zmianę. Chłopaki niesieni radością sukcesu, którego nie była w stanie odebrać im nawet najwyższa przegrana, walczyli z bólem, zmęczeniem oraz rozpędzającym się przeciwnikiem.
Gim. w Szaflarach - Gim. nr 2 w Libiążu 10:27

Bramki: Andrzej Galica - 1 br., Marcin Marusarz - 2 br., Mateusz Bieniek., Kamil Dziedzina - 3 br., Dawid Magiera - 3 br., Kamil Fornal - 2 br., Szymon Urzędowski.
Ostateczna kolejność rozgrywek Małopolskiej Gimnazjady:

1. Gim. nr 2 w Libiążu

2. Gim. nr 47 w Krakowie

3. Gimnazjum w Szaflarach

4. Gim. nr 8 w Tarnowie

5-6 Gimnazjum w nr 1 w Bochni

Gimnazjum w Libuszy
To niesamowite, ale według tego, co udało mi się sprawdzić, to jedyny przypadek od co najmniej 14 lat, aby ta sama szkoła, Ci sami chłopcy, ten sam zespół zdobywał medale w trzech kolejnych Finałach Małopolskiej Gimnazjady.
KD

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2839 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018