START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
GORĄCY PUCHAR POLSKI W SKOMIELNEJ BIAŁEJ
 dodano: 6 Lipca 2015    (źródło: M. Karkula KS Luboń tekst SZ. Wołdziński)

 Wojciech Halejak (JBG-2) oraz Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych) okazali się najszybsi podczas kolejnej edycji Pucharu Polski XCO, który rozegrany został w ramach wyścigu Pucharu Szlaku Solnego w Skomielnej Białej na bardzo wymagającej trasie.
  W galerii kilka fot  M. Karkuli z zawodów


 
 
Wojciech Halejak (JBG-2 Professional Team) na mecie w Skomielnej Białej.Szymon Wołdziński
Trzecia odsłona Pucharu Polski w cross-country zagościła na Podhale, a dokładniej mówiąc do Skomielnej Białej, gdzie zawodnicy ścigali się jednocześnie w Pucharze Szlaku Solnego. Podobnie jak w innych zakątkach Polski zawodnicy musieli rywalizować w upalnych warunkach (słupki rtęci w słońcu pokazywały około 35 stopni Celsjujsza). Organizatorzy przygotowali bardzo ciekawą i jednocześnie wymagającą trasę, która zebrała celujące recenzje zawodników. Trasa praktycznie w 100 % naturalna zawierała w sobie sporo ciężkich podjazdów, lecz nie zabrakło także szybkich, krętych i bardzo wymagających technicznie zjazdów. Tumany kurzu, miejscami sypkie podłoże oraz sporo korzeni również nie ułatwiało jazdy.
 
 
Jeden z technicznych zjazdów na trasie.Szymon Wołdziński
 
Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator) na podjeździe.Szymon Wołdziński
Głównymi punktami programu jak zwykle były wyścigi elity mężczyzn i kobiet. Walka o czołowe lokaty wśród panów ułożyła się szybko - od pierwszej rundy na prowadzeniu kręcił Wojciech Halejak (JBG-2 Professional Team), za którym jechał Maciej Jeziorski i młodzieżowiec Jakub Zamroźniak (KCP Elzat Bieniasz Team). Halej, nie popełniając żadnych poważnych błędów, szybko wypracował sobie bezpieczną przewagę, a tempo w jakich pokonywał techniczne zjazdy robiło wrażenie. Za nim z minutą straty jechał spokojny o drugą lokatę Jeziorski, natomiast za jego plecami toczyła się walka o podium. Ostatecznie po zaciętym boju na najniższym stopniu podium stanął Patryk Kaczmarczyk (Mitutoyo Dema PWR Team). Tuż za podium uplasował się Rafał Hebisz Z SGR Srebrna Góra, który gonił po defekcie od pierwszej rundy i stopniowo odrabiał straty. Na 5. miejscu walkę zakończył Jakub Zamroźniak, który jednocześnie wygrał walkę wśród orlików.
 
Walka o wygraną juniorek przebiegała pod dyktando faworytek. Od startu na czele jechały Gabriela Wojtyła (Goodman Sokół Zator) oraz Magdalena Zielińska (Sokół Kęty). Ostatecznie zwycięstwo odniosła Wojtyła, która prowadzi też w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski XCO. Za jej plecami do mety dotarła Zielińska, a podium dopełniła Patrycja Piotrkowska (KKW Superior Wałbrzych).
 
 
Wojtek Halejak (JBG-2 Professional Team):
 
"Piękna, rewelacyjna trasa... to co najfajniejsze w kolarstwie górskim – prawie wszystko w lesie, trasa naturalna i mało sztucznych elementów, naprawę z przyjemnością się jechało i chociaż jest tu bardzo ciężko fizycznie, to szło czerpać masę frajdy ze ścigania. Warunki mi odpowiadały, lubię jak jest gorąco."
 
 
Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych):
 
"Pogoda sprawiła dziś, że rywalizacja na wymagającej i fizycznej trasie stała się jeszcze bardziej ciężka i jeszcze bardziej ciekawa. Zjazdy były dość szybkie i trzeba było na nich jechać bardzo uważnie – nie było raczej żadnych karkołomnych zjazdów czy dropów, a cała trasa bardzo mi się podobała. Jeśli chodzi o pogodę, to wolę ścigać się w temperaturach 20 stopni i poniżej. W takich warunkach jak dziś muszę jechać dość asekuracyjnie, żeby ukończyć wyścig. Za tydzień wybieram się jeszcze na Puchar Czech, a za 2 tygodnie Mistrzostwa Polski, czyli najważniejsza impreza w sezonie.{"
 
Rafał Hebisz (SGR Srebrna Góra):
 
Trasa? No rewelacyjna... sam jestem zdziwiony, bo o ile znam te wyścigi i tereny z lat poprzednich, to zawsze były tu wyścigi typowo siłowe, natomiast tutaj trasa zarówno siłowa, jak i techniczna – bardzo kręta, dużo korzeni, ciekawych zakrętów, sypkiego podłoża, tak więc naprawę dobra szkoła jazdy dla naszych zawodników. Jeśli chodzi o mój wyścig, to na pierwszej rundzie złapałem gumę, w związku z tym zacząłem ściganie gdzieś z drugiej dziesiątki po zmianie koła, później stopniowo przechodziłem, dotarłem do 4. miejsca, a na koniec zabrakło już sił żeby dojechać do 3. W takich upalnych warunkach jak dziś trzeba wiedzieć jak jechać, ja już kilka razy oberwałem w takich warunkach jadąc wszystko od startu, także już wiedziałem jak to trzeba rozegrać. :-)
 
 
Bogdan Czarnota (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team)
 
"Na początku stałem z tyłu, zaplątałem się i jechałem gdzieś około 20. pozycji, ale dzisiejszy start potraktowany był jako trening,. Zobaczyliśmy dziś jednak, że chłopaki są już bardzo dobrze przygotowani, Mistrzostwa Polski już za 2 tygodnie, także „prują” dosyć mocno. :-) Trasa rewelacyjna, w końcu coś, co przypomina cross-country i można ją porównać do XC na świecie. Młodych zawodników, których tu dziś nie brakowało, takie wyzwania rozwijają i na przyszłość to zaprocentuje. A co do pogody – jak idzie, to pogoda nie przeszkadza, a jak coś nie pasuje to przeszkadza i upał i błoto... Dziś też walczyłem trochę z samym sobą, wczoraj w oko ukąsiła mnie pszczoła (przyp. red. Bogdan pokazuje spod okularów maksymalnie opuchniętą powiekę), ja chciałem zrobić dobry trening, także dzisiejszy dzień na plus."
 
Zwycięzcy pozostałych kategorii: Juniorka młodsza - Maja Drelak (Cart Pack Bralin), junior młodszy: Stanisław Nowak (LKS Iskra Głogoczów), młodzik: Łukasz Helizanowicz (KCP Elzat Bieniasz Team), młodziczka: Maja Latawiec (KS Luboń Skomielna Biała), masters I: Mateusz Tylek (LKS Iskra Głogoczów), masters II: Jarosław Miodoński (KCP Elzat Regamet Bieniasz Team), masters III: Krzysztof Gierczak (PSK Olimpionik Przemyśl).
Rywalizacja kobiet była nieco bardziej przewrotna. Dobrze wystartowała jedna z faworytek - Rita Malinkiewicz (Goodman Sokół Zator), za plecami której od startu jechała Marta Turboś (LKK Luks Sławno), Małgorzata Mazurek (Sokół Kęty) oraz kolejna z głównych pretendentek do wygranej - Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych). Już na drugiej rundzie Podgórska wyszła na prowadzenie, jadąc przed Malinkiewicz i Turboś. Ostatecznie tak też wyglądało podium elity kobiet i jednocześnie zawodniczek do lat 23.
 
 
 
 
Najlepszy z juniorów młodszych - Stanisław Nowak (Iskra Głogoczów)Szymon Wołdziński
Również zwycięstwo wśród juniorów trafiło do zawodników KKW Superior Wałbrzych, dzięki solidnej jeździe Filipa Helty, który zameldował się na mecie z 1 minutą i 25 sekundami przewagi nad drugim Marcelim Bogusławskim (MTB Silesia Rybnik) oraz trzecim Wiktorem Hudyką (KCP Elzat Bieniasz Team).
 
Pełne wyniki na PZKOL
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1637 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020