START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Rewolucyjny festiwal rowerowy Joy Ride Zako Fest zakończony!
 dodano: 28 Lipca 2015    (źródło: Mateusz Mróz)

strona: 1/2
1 2 

 Ponad 1000 uczestników w wieku od 3 do 86 lat wzięło udział w festiwalu rowerowym Joy Ride Zako Fest, który właśnie zakończył się w Zakopanem. Przez trzy dni świętowali i startowali aż w 6’ściu konkurencjach! Zapraszamy na relacje.


Masa krytyczna, czyli rowerowy manifest

Festiwal Joy Ride Zako Fest rozpoczął się w piątkowy wieczór. Do wybudowanego miasteczka na Dolnej Równi Krupowej przyjechało 214 rowerzystów i rowerzystek, aby wziąć udział w pierwszym podhalańskim przejeździe masy krytycznej. Do pokonania była trasa 14’stu kilometrów pełna wzniesień i zjazdów. Prawie kilometrowy peleton zamykał 4 letni Axel, który na miniaturowym rowerku przejechał kawał miasta. Podczas przejazdu na każdym skrzyżowaniu klaskali mieszkańcy pobliskich domów, turyści i co najważniejsze – kierowcy! Prawdopodobnie była to jedyna masa, którą wspierali zmotoryzowani. Brawo Zakopane!

Przejazd masy zakończył się na Dolnej Równi Krupowej, gdzie na widzów czekał pokaz skoków rowerowych. Sześciu czołowych zawodników skakało na 3 metrowej skoczni wykonując salta w tył i obroty o 360 stopni.

Blisko pół tysiąca maratończyków

Drugi dzień festiwalu rozpoczął się od startu 490 osób, w kolejnej odsłonie zawodów Cyklokarpaty Maraton. Zawodnicy na trasach o długości 20 km, 49 km i 71 km zmagali się z niełatwym terenem i własnymi słabościami, a mimo wymagających podjazdów, na mecie zjawili się przepełnieni satysfakcją. Najdłuższy dystans w rekordowym czasie 3 godzin 35 minut przejechał Tomasz Leśniak – zdobywca drugiego miejsca stawił się na mecie dopiero po 14 minutach!

Kiedy maratończycy walczyli z kolejnymi kilometrami, na start wjechali rowerzyści niewielkiego wzrostu, za to z gigantycznymi serduchami do walki. 91 dzieciaków w wieku 3 – 12 lat zmierzyło się w konkurencji Kids Race. Część ze startujących nie miała nawet pedałów, ale nie przeszkadzało im to w pokonaniu wyznaczonej pętli. Finalnie w 6’ściu kategoriach zostało rozdanych 18 pucharów, a każdy startujący otrzymał dyplom, zestaw upominków i słodką babeczkę od firmy Samanta.

Rowerowy Zjazd i Muzyczny Odjazd

Najważniejszym punktem sobotniej imprezy był zjazd rowerowy na stoku Harenda. 133 zawodników i 7 zawodniczek zjeżdżało między drzewami pokonując przeszkody takie jak skocznie, muldy i zeskoki. Średnio pokonanie 2 kilometrowej trasy zajmowało tylko 2-3 minuty! Tylko Sławomirowi Łukasikowi udało się przekroczyć magiczną barierę 2 minut co zapewniło mu zwycięstwo i pakiet nagród od firm Fox oraz Maxxis. Kiedy ostatni finalista zakończył swój przejazd nad Zakopanem pojawiły się czarne chmury, a wraz z nimi masa deszczu. Ze względu na panującą aurę organizatorzy byli zmuszeni przenieść na niedzielę zaplanowane zawody BT Project Pumptrack oraz pokazy skoków rowerowych. Również koncert Sztigara Bonko został przeniesiony. Początkowo raper prosto ze Śląska miał zaśpiewać na deskach muzycznego Red Bull Tour Busa, finalnie jednak wystąpił w Dworcu Tatrzańskim. Jego niesamowity występ zmusił cały klub do ruszania się w rytm jego piosenek. Swoje muzyczne show zakończył pozdrowieniami dla Zakopanego prosto ze Śląskiej kopalni.


Enduro, czyli terenowa jazda Podhalańskimi ścieżkami

Przez wszystkie 3 dni dzięki Stowarzyszeniu Rowerowe Podhale miłośnicy ekstremalnej jazdy leśnymi ścieżkami korzystali z uroków Podhala. Członkowie stowarzyszenia w piątek i sobotę zorganizowali wycieczki po własnoręcznie zrobionych ścieżkach w okolicach Butorowego Wierchu. W niedzielę natomiast przyszedł czas na przetestowanie ich umiejętności w konkurencji Kellys Enduro. 110 zawodników zmierzyło się z czterema odcinkami specjalnymi o łącznej długości ponad 7 kilometrów. Do każdego z nich musieli dojechać o własnych siłach, natomiast to łączny czas tylko z odcinków specjalnych wyznaczał ich miejsce na liście wyników. W tej konkurencji nie miał sobie równych zwycięzca Downhillu, czyli Sławomir Łukasik, który pokonał wszystkie etapy zjazdowe w niecałe 20 minut.


Podwójna rywalizacja i wyboista zabawa

Kiedy zawodnicy enduro próbowali jak najszybciej pokonać Podhalańskie lasy na stoku Harenda rozgrywały się zawody Karcher Dual Slalom. Na dwóch równoległych torach kilkunastu rowerzystów w formule pucharowej walczyło łeb w łeb. Każdy pojedynek aż do ostatnich metrów trzymał w napięciu ponieważ wystarczył jeden błąd, aby zmienił się los wyścigu. Finalnie królem slalomu został Kondrat Porochniak.

Karcher Dual Slalom był ostatnią konkurencją rozgrywaną w ramach festiwalu na stoku Harenda, dlatego tuż po jego zakończeniu widzowie oraz zawodnicy przenieśli się do miasteczka festiwalowego na Równi Krupowej, gdzie odbyła się konkurencja BT Project Pumptrack. Ostatkiem sił uczestnicy pokonywali wyboisty tor bez użycia pedałów. Objawieniem zawodów w kategorii junior był pięcioletni Mati z Harendy, który wygrał w swojej kategorii pokonując starszych kolegów. Tuż po pumptracku widzowie ponownie mogli zobaczyć pokaz niesamowitych skoków rowerowych, który tym razem stanowił oficjalne zakończenie Joy Ride Zako Fest 2015.


Przyjaciele Festiwalu

Partnerzy: Miasto Zakopane, Biuro Promocji Zakopanego, ZEW Niedzica, Niedzica.pl

Sponsorzy: Kellys, Maxxis, NS Bikes, Fox, Kärcher

Sponsor skrzydeł dla zawodników: Redbull

Patroni medialni: magazyn BIKE, Downhill24, MTB.pl, Extreme Sports Channel, Podhale 24, Giga sport, Tygodnik Podhalański, Dh-zone.com, TVP Kraków, Polska na rowery, Teleexpress.

Współorganizatorzy: Cyklokarpaty, BT Project, Dirt it more, Polish 4x open, Enduro Trails, Stowarzyszenie Rowerowe Podhale

Projekt dofinansowano ze środków miasta Zakopane w partnerstwie z Biurem Promocji Zakopanego

 
strona: 1/2
1 2 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1778 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020