START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Łyżwiarski Tor w Zakopanem będzie modernizowany
 dodano: 18 Sierpnia 2015

 
 
 Minister sportu i turystyki Adam Korol podczas poniedziałkowej wizyty w zakopiańskim COS OPO poinformował o modernizacji toru lodowego. Decyzja została podjęta w związku ze staraniami o organizację w tym mieście w 2017 roku mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim.


 
 
 
"Podjąłem decyzję o modernizacji toru wraz z całą jego infrastrukturą w takim celu, aby Zakopane wraz z Polskim Związkiem Łyżwiarstwa Szybkiego i COS mogło w styczniu 2017 roku zorganizować mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim. Czekamy jeszcze na decyzję Międzynarodowej Unii Łyżwiarskiej (ISU), ale z tego co wiem to jest tylko formalność . Powiedział minister
 
 
"Niezbędna jest modernizacja urządzeń do mrożenia. Chcemy także rozbudować obecny ciąg budynków, w którym znajdują się sale zapasów i ciężarów oraz wciśnięty pawilonik służący właśnie łyżwiarzom, tak aby znalazły się tam m.in. szatnie. Przy torze muszą pojawić się  również częściowo stałe trybuny na minimum trzy tysiące osób" - określał zakres modernizacji  dyrektor COS Zakopane Jacek Bartlewicz,.
 
Minister Korol zapewnił też, że z uwagi na to, iż tor lodowy jest położony w obszarze ochronnym należącym do programu "Natura 2000", będzie w tej kwestii ściśle współpracował z Ministerstwem Ochrony Środowiska.
 
"Według nowych przepisów od 2018 roku będą one rozgrywane już tylko w hali, więc  bęą to ostatnie zawody tej rango w Zakopanem na odkrytym torze" podkreśłał wice prezes OZŁS w Zakopanem Krzysztof Gąsienica.
 
Modernizacja toru to nie jedyna inwestycja w zakopiańskim COS. "Trwa już budowa wielofunkcyjnej hali sportowej, a w przyszłym roku rozpoczniemy modernizacje Wielkiej Krokwi. Na etapie projektowym jest też przebudowa kompleksu średniej skoczni" - przypomniał minister.
 
Dyrektor Bartlewicz uzupełnił, że zakres rozpoczynających się na wiosnę przyszłego roku prac na dużym obiekcie obejmie m.in. budowę lodowych torów najazdowych. "Nie jest to jeszcze rzecz obowiązkowa, ale na pewno to uniezależni nas od warunków pogodowych. Wymiana ta wiąże się również z przebudową progu i fragmentu buli, tym samym - mówiąc w skrócie - zmieni się rozmiar skoczni (HS) ze 134 na 139 m. Koszt inwestycji szacuje się na około 5 milionów złotych" - poinformował.
 
Zespół średnich skoczni także wymaga pilnego remontu. Tu w 2002 roku dokonano przebudowy profilu, modernizacji i położenie igielitu na wszystkich skoczniach od K-15 po K-85.
 
"Po dwóch latach starań mamy decyzję środowiskową, która pozwala nam na wykonanie dokumentacji projektowej. Ponieważ jednak rozbieg normalnego obiektu, który wymaga m.in. wydłużenia, leży na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego, to właśnie dyrektor TPN wystąpił o zmianę klasyfikacji tego gruntu. To pozwala myśleć, że w przyszłym roku sporządzimy dokumentację i wejdziemy w pierwszą fazę wykonawstwa" - przyznał Bartlewicz. 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    6167 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024