START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport Bukowina Tatrzańska
Ruszył Puchar markowy Can-Am! Otwarcie sezonu MoneyWell Investment Kager SUPER RALLY 2016
 dodano: 21 Kwietnia 2016    (źródło: K. Biel)

 Ponad 80 załóg rywalizowało w pierwszej rundzie 2016. Górska trasa w gminie Bukowina Tatrzańska była także premierą markowego Pucharu Can-Am. Dwa odcinki testowe przemierzane były czterokrotnie, a sama trasa była mocno urozmaicona i wymagająca technicznie. Tradycyjnie, bazę serii stanowił Hotel „Bania” Thermal & Ski, kompleks największej w Polsce stacji narciarskiej „Kotelnica Białczańska” oraz Termy Bania.
  W galerii fotoreportaż Ł. Lazarza z zawodów ( przesłany przez Organizatora)


Nowa trasa, tym razem z jeszcze ładniejszymi widokami na Słowacką część Tatr Wschodnich z dominującym szczytem Hawrań i panoramą całego pasma Tatr, położona była na najwyższych wzniesieniach gminy Bukowina Tatrzańska, m.in. Rzepiska, Potok Wojtyczków, Potok Bryjów i Grocholów) i przebiegała zaledwie kilkaset metrów od granicy słowackiej. Potężne przewyższenia na śliskiej, gliniastej nawierzchni, usłanej kamieniami, po kilkudniowych opadach deszczu, dały się we znaki nawet doświadczonym załogom. Bieżniki zaklejone gliną skutecznie zmniejszyły przyczepność, co szczególnie na zjazdach przyprawiało o zawrót głowy. Zyskiwali Ci, którzy potrafili zachować zimną krew. Dodatkowo, trasa nawiązująca do górskich etapów Dakaru usłana była licznymi pułapkami. Rywalizacja w tych warunkach nabierała tempa. Dopiero w promieniach południowego słońca, które stopniowo osuszyło podłoże, wzrosła przyczepność. Zawodnicy poprawiali czasy bijąc kolejno rekordy przejazdów.

            Premiera Pucharu Markowego Can-Am zgromadziła na starcie potężną grupę zawodników w klasie Quad 4x4. Sklasyfikowano 35 zawodników. Pierwszym zwycięzcą serii rozgrywek pod nazwą Puchar Can-Am Super Rally zorganizowanych przy zaangażowaniu importera - firmy Taurus Sea Power Sp. z o.o. i dystrybutora Knap-Motor został Piotr Ceklarz z teamu ATV Janosik. W klasie UTV najszybszym kierowcą Can-Am'a został Łukasz Łach. 

            W 1. rundzie MoneyWell Investment Kager Super Rally, klasę motocykli zdominował Słowak z Orava Team - Marian Sprlak, który podobnie jak podczas Epilogu 2015 bardzo odważnie odkręcał manetkę. Również on uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich startujących pojazdów w pierwszej rundzie. W ośkach zwyciężył Mirosław Wojnowski, który słynie z nienagannego stylu jazdy i niesamowitego tempa. Puchar za pierwsze miejsce w klasie quad 4x4 zdobył utytułowany zawodnik z ATV Janosik - Piotr Ceklarz zostawiając 6 sekund za sobą swego konkurenta. Pierwsze miejsce na podium klasie SSV zdobył Konrad Wiśnik.

Cztery klasy samochodowe obsadzone doświadczonymi załogami dostarczały kibicom wielu emocji. Działo się już na pierwszym, porannym przejeździe. W klasie Sport do 150 KM załoga Arkadiusz Leśniak / Rafał Leśniaki po przygodach technicznych stanęła na najwyższym stopniu podium. W mocniejszej klasie Sport pow. 150 KM zwyciężyła załoga Robert Rożek / Marcin Mróz. Walkę z klasie Super Sport do 150 KM wygrała załoga z Tarnowa Marcin Pasadyn / Tomasz Grzybek jadąca Suzuki Jimny. Tarnowianie pokonali bardzo szybki team z Jędrzejowa w składzie Daniel Witasik / Michał Poczęty, znany z dynamicznej i widowiskowej jazdy. Szybki i zwinny Jimny zwyciężył także w klasyfikacji generalnej samochodów. Stawka najszybszych samochodów Super Sport pow. 150 KM to bardzo dobry występ załogi Arkadiusz Krzemień / Piotr Marzec.

Ciężarowcy w klasie Truck walczyli na jednym Odcinku Testowym – konfiguracja drugiego nie pozwalała na występ pojazdów o takich gabarytach. Tu najszybszy okazał się Mercedes załogi Andrzej Świgost / Janusz Litwa. Drugą lokatę wywalczył rodzinny team Stefan Bieryt / Rafał Bieryt / Piotr Bieryt pokonując ubiegłorocznych mistrzów serii Wojciecha Bodzionego pilotowanego przez Mariusza Gwizdowskiego.     

 

 

Robert Rożek - I miejsce w klasie Sport pow. 150 KM:

Rajdy w Bukowinie, należą do najładniejszych rajdów w Polsce, co sprawia, że zawsze chętnie tam wrócę. Bardzo wymagająca i śliska trasa, spowodowała to, że przed moim drugim razem w tej okolicy, po raz pierwszy od lat wybrałem zupełnie inne opony niż zwykle. Wybór okazał się trafiony. Ciężko było trafić z optymalnym tempem jazdy, bo miejscami trzeba było naprawdę jechać jak po lodowej krawędzi przepaści, a miejscami cisnąć gaz ile fabryka dała, nie zważając na siły grawitacji, bo koleiny robiły skręty zamiast kierowcy. Pojechaliśmy ostrożnie, stopniowo zwiększając prędkość i to okazało się optymalne. Konkurencja, była tak ostra, że nie mogłem wręcz uwierzyć w ich czasy przejazdu… Niestety ci którzy byli zadowoleni z wyniku, nie polepszali dostatecznie czasów aby je utrzymać. Do tego doszły defekty najczęściej powodowane uszkodzeniami felg lub opon. Ta ostra walka, w tym akurat rajdzie, kończy się zwyczajowo sobotnią wspólną zabawą, co dodatkowo nadaje tej imprezie niepowtarzalny charakter. Zawodnicy mogą wtedy się już bez emocji i w spokoju wymienić doświadczeniami i wrażeniami. Można powiedzieć, że większość z nas wyznaje motto „Lepiej przegrać z fajnymi ludźmi, niż wygrać w beznadziejnym towarzystwie" ;-)

 

Seria MoneyWell Investment Kager Super Rally jest jedyną serią rozgrywaną na takich wysokościach i blisko najwyższych polskich gór. Magia miejsca przyciąga załogi rajdowe z odległych zakątków Polski. Seria zawita tu ponownie w listopadzie na tradycyjny „Epilog” 2016, a nieco wcześniej bo w październiku miłośnicy rajdów płaskich zjadą się na Super Rally Cup i powalczą na twardych nawierzchniach.  

Patronat Honorowy nad imprezami marki Super Rally objął Wójt Bukowiny Tatrzańskiej - Stanisław Łukaszczyk.

 

Podziękowania należą się Sponsorom i Partnerom imprezy: MoneyWell Investment, Kager, Gmina Bukowina Tatrzańska, TAG Heuer, Taurus Sea Power, Can Am, iXXL Studio Reklamy Kielce, Manta, Inflandia, Tubes International, Hotel Bania**** – Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, , 4×4 Terenowiec, JP Oils - Eneos, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., KNF Team, Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Knapmotor, MercedesAutoCentrum.pl, licznej grupie Strażaków z gminy Bukowina Tatrzańska, a także mieszkańcom, którzy nas dzielnie wspierali swoim zaangażowaniem.

 
 

Już teraz serdecznie zapraszamy na 2. rundę MoneyWell Investment Kager Super Rally do Morawicy w dniach 13-15 maja 2016.

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2265 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024