Epilog Super Rally w gminie Bukowina Tatrzańska i pierwszy śnieg!
 dodano: 1 Grudnia 2016    (źródło: K. Biel)

Sezon Super Rally 2016 tradycyjnie już został rozpoczęty i zakończony u stóp Tatr w przepięknie położonej bazie - Hotelu „Bania” Thermal & Ski i Termach Bania, ze startem honorowym z kompleksu największej w Polsce stacji narciarskiej „Kotelnica Białczańska”. Załogi, startujące w MoneyWell Investment Kager Super Rally Epilog, zmierzyły się nie tylko z niezwykle trudną trasą, ale i warunkami pogodowymi w pięknej scenerii gór przykrytych białym puchem.
 W galerii fotoreportaż  Ł. Łazarza

Malowniczy odcinek krył wiele niespodzianek, zjazdów, podjazdów, zakrętów, przesmyków między świerkami.
Rywalizacja, jak zwykle na Super Rally, przepełniona była walką do ostatniej sekundy w sportowej i przyjacielskiej atmosferze.
W klasie moto wygrał niezwyciężony Damian Musiał, w ośkach najlepszy był Przemek Dąbek, a licznej klasie quad 4x4 (25 startujących zawodników) przodował Mistrz sezonu 2016 - Maciej Isbrandt / ATV Kotoń, który również uzyskał najlepszy czas wśród wszystkich startujących w epilogu. Maciej zajął również 1 miejsce w markowym Pucharze Can-Am Super Rally zorganizowanych przy zaangażowaniu importera – firmy Taurus Sea Power Sp. z o.o. Warto nadmienić, iż Can-Am'y zdominowały pierwsze 14 miejsc w Q4, a w klasie SSV przejęły pierwsze i trzecie miejsce na podium. Zwycięzca - Adam Goński za kierownicą Can-Am Maverick XRS Tturbo pokazał brawurową jazdą jak dosiadać tą super szybką maszynę. Adam Goński i Piotr Wala odebrali również puchar i wspaniałe nagrody, m.in. kask firmy Can-Am za pierwsze miejsce w klasie SSV w  Pucharze Can-Am Super Rally.
Klasy samochodowe obsadzone doświadczonymi załogami dostarczały kibicom wielu emocji. W klasie Sport do 150 KM załoga Mateusz Piekiełko i Konrad Gola stanęła na najwyższym stopniu podium. W nieco mocniejszej klasie Sport pow. 150 KM zwyciężyła załoga Wojciech Kłak i Dawid Patruś. Walkę z klasie Super Sport do 150 KM wygrał tarnowski team Marcin Pasadyn i Maciek Brożek. Najlepszy czas wśród wszystkich klas samochodowych wykręciła załoga startująca w klasie Super Sport pow. 150 KM - Konrad i Wojciech Nowakowscy / KRT 4X4 Kamikadze Rally Team - bracia z Nowego Sącza. Stawkę samochodów tradycyjnie zamykał pomarańczowy Unimog, radośnie witany przez kibiców na trasie. Wojtek Bodziony i Mariusz Gwizdowski odebrali puchar za pierwsze miejsce w klasie Truck.

Konrad Nowakowski - zwycięzca Epilogu w klasie Super Sport pow. 150 KM: “Trasy były super chociaż trochę wymagające, oblodzenie, śnieg i dość sporo błota, ale przecież to rajd dla samochodów terenowych. Co do konkurencji w klasie to można powiedzieć, że była mocna, a auta doinwestowane. Nawet jesteśmy zaskoczeni, że udało się wygrać po tak długiej przerwie w startach. Atmosfera super, organizacyjnie bez zarzutu. Podsumowując, muszę powiedzieć, że bardzo nam się podobało.”

W sobotę wieczorem, 12 listopada 2016, w klubie „Bania” rozdano puchary i cenne nagrody rywalizującym w Epilogu 2016. Zwycięzcy poszczególnych kategorii w klasyfikacji sezonu zostali uhonorowani pamiątkowymi pucharami i tabliczkami.
Najszybszym zawodnikiem Super Rally 2016 spośród stawki moto, quad i SSV został Mirosław Wojnowski nagrodzony zegarkiem męskim firmy TAG Heuer.
Tytuł najszybszego Can-am’owca Super Rally 2016 otrzymał Kornel Demianiuk, który otrzymał od firmy TAG Heuer wspaniały zegar ścienny.
Najszybszą załogą samochodową Super Rally 2016 został Jędrzejowski Team: Daniel Witasik / Michał Poczęty / Karol Bukowski, który został nagrodzony przez firmę Manta dwoma telewizorami.
Uhonorowani zawodnicy uzyskali najkrótszy czas przejazdu (suma czasów) Odcinków Testowych podczas wszystkich rund sezonu Super Rally 2016.
Najsympatyczniejszym zawodnikiem Super Rally 2016 został Irek Ostafin z ATV Kotoń.