W sobotę 03 grudnia 201r roku, w hali Widowiskowo-Sportowej - Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS, ul. Bronisława Czecha 1 w Zakopanem odbył się Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży pod tytułem „One World One Kyokushin”,
Nad Turniejem patronat honorowy objęli:
- Burmistrz Miasta Zakopane Pan Leszek Dorula
- Z ramienia Urzędu Miasta Zakopane Naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Pani Zofia Kiełpińska
- Starosta Tatrzański - Pan Piotr Bąk
- Dyrektor COS OPO Zakopane – Pan Sebastian Danikiewicz
Tegoroczna edycja turnieju pod hasłem „One World One Kyokushin”, którego pomysłodawcą
jest sensei Grzegorz Popiołek (2dan), a organizatorem kierowany przez niego Tatrzański Klub Karate Kyokushin zgromadziła w zakopiańskiej hali liczbę 150 młodych zawodniczek
i zawodników zrzeszonych w Światowej Organizacjach Karate Kyokushin IKO.
W konkurencjach kata i kumite rozegranych w 28 kategoriach rywalizowały zawodniczki
i zawodnicy z 8 ośrodków z Polski (Krosno, Limanowa, Lublin, Radzyń Podlaski, Bielsko Biała, Nowy Sącz, Biała Podlaska–Wisznice, Zakopane)
Rywalizację sportową na dwóch matach oceniało 11 sędziów pod przewodnictwem Sensei
Eugeniusza Urbańczyka (4 dan) z Katowic, który był Sędzią Głównym zawodów. Sędzią Technicznym był Sensei Włodzimierz Weselski (4dan) z Zakopanego.
Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał: Sensei Grzegorz Popiołek wraz z zarządem Tatrzańskiego Klubu Karate.
Podkreślić należy nie tylko wysoki poziom sportowy zawodników rywalizujących
w zakopiańskim turnieju ale również sprawny przebieg turnieju. Rywalizacja sportowa
rozpoczęła się o godzinie 11.00, a została zakończona o godzinie 17.30. Dekoracja zawodników trwała do godziny 18.00.
Po oficjalnym otwarciu Podhalański Klub Sportowy Japońskich Sztuk Walki reprezentowany przez Shihan Rafała Tokarczyka zaprezentował efektowny pokaz Kendo, Kobudo oraz Iaido. Następnie podopieczni Sensei Grzegorza Popiołka z Tatrzańskiego Klubu Karate prezentowali pokazy Karate Kyokushin, które zakończone został efektownym pokazem tamashiwari - łamania w mistrzowskim wykonaniu bloków betonowych przez wielokrotnych medalistów Polski w tej dyscyplinie Sensei Grzegorz Popiołka i Sensei Pawła Karcza. Na zakończenie pokazu na salę wszedł Święty Mikołaj wraz z dwoma śnieżkami bawiąc najmłodszych rozdawał upominki i słodycze.
Tegoroczny Turniej wspierali: Urząd Miasta Zakopane, Powiat Tatrzański, COS OPO Zakopane, SEWiK, PSS SPOŁEM, Firma REGION TATRY, Firma NOSALOWY DWÓR, Firma KASARO, Firma ELEKTRICAL, Firma PAPI SERWIS, KARCZMA MUZYKANCKA Maciej Rybka, Firma PHU JAMBOR, Firma AUTO SERWIS Rafał Mamcarz, Firma Remontowo-Budowlana Dawid i Grzegorz Plag, Pani Monika Hetmańska oraz rodzice naszych podopiecznych, których pomoc jest dla nas zawsze niezbędna i bezcenna. Serdecznie pragnę im gorąco podziękować za zaufanie i przychylność, jakim nas po raz kolejny obdarzyli i za pomoc w zorganizowaniu tego wydarzenia.
Patronat medialny sprawował: Tygodnik Podhalański oraz Zakopiański Portal Internetowy Podhale-Sport
W tegorocznym turnieju wyróżniono trzech zawodników, którym Naczelnik Wydziału Edukacji, Turystyki i Sportu Pani Zofia Kiełpińska wręczyła piękne puchary:
1. Dla najmłodszego zawodnika turnieju Dominika Janowskiego z Tatrzańskiego Klubu Karate
2. Dla najlepszego technika zawodów Martyny Majdy z Limanowskiego Klubu Karate
3. Za ducha walki Arkadiuszowi Pierz z Tatrzańskiego Klubu Karate
WYNIKI KOŃCOWE TURNIEJU KARATE KYOKUSHIN
KONKURENCJA KATA:
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT DO 7 LAT
1. TOPÓR OLIMPIA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
2. ŁOJAS KATARZYNA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. POPIOŁEK JUSTYNA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT 8-9 LAT
1. MIELECH IZABELA - KROŚNIEŃSKI KKK
2. GAZDA EMILIA - KROŚNIEŃSKI KKK
3. KORONA KAROLINA - KROŚNIEŃSKI KKK
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT 10-11 LAT
1. SZYNDAK ALEKSANDRA - KROŚNIEŃSKI KKK
2. MAJDA MARTYNA - LIMANOWSKI KKK
3. SUŁKOWSKA OLIMPIA - LIMANOWSKI KKK
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT 12-13 LAT
1. KRUPA OLIWIA - KROŚNIEŃSKI KKK
2. BILSKA WIKTORIA - KROŚNIEŃSKI KKK
3. POPIOŁEK ALEKSANDRA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT 14-15 LAT
1. NOSKOWICZ WIKTORIA - BIELSKI KKK
2. KOŚCIAŃCZUK MAGDALENA - RADZYŃSKI KKK
3. SZANIAWSKA ŁUCJA - RADZYŃSKI
KONKURENCJA KATA DZIEWCZĄT 16-17 LAT
1. WŁODARCZYK WIKTORIA - LIMANOWSKI KKK
2. HALAT KAROLINA - LIMANOWSKI KKK
3. ALEKSANDRZAK NATALIA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW DO 7 LAT
1. MARCHEWKA MATEUSZ- TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
2. KOŁODZIEJCZYK ARKADIUSZ- TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. PRZEKLASA ANTONII-- TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW 8-9 LAT
1. PRAISNAR JAKUB - KROŚNIEŃSKI KKK
2. DYREJ SZYMON - LIMANOWSKI KKK
3. SOWA NATANIEL - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW 10-11 LAT
1. ŁĄCZEK ALEKS - KROSNO
2. JANOSZEK MATEUSZ - BIELSKI KKK
3. WÓJCIK MATEUSZ - LUBELSKI KKK
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW 12-13 LAT
1. WAJDA PIOTR - ZAKOPIAŃSKI KKK
2. RZUCIDŁO ANTONII - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW 14-15 LAT
1. PAWLIKOWSKI JAN - ZAKOPIAŃSKI KKK
2. SKÓRA MICHAŁ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. KOTARA BARTŁOMIEJ - LIMANOWSKI KKK
KONKURENCJA KATA CHŁOPCÓW 16-17 LAT
1. PICZURA BARTŁOMIEJ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
2. KARPIEL PAWEŁ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KUMITE:
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT OPEN DO 7 LAT
1. TOPÓR OLIMPIA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
2. POPIOŁEK JUSTYNA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. POLAK ANNA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. BAUDYZER ROKSANA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 8-9 LAT
1. KORONA KARINA - KROŚNIEŃSKI KKK
2. MIELECH IZABELA - KROŚNIEŃSKI KKK
3. GAZDA EMILIA - KROŚNIEŃSKI KKK
3. SMOROŃSKA NIKOLA - LIMANOWSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 10-11 LAT
1. MAJDA MARTYNA - LIMANOWSKI KKK
2. MOLEŚTAK KLAUDIA - LUBELSKI KKK
3. PIETRA ZOFIA - KROŚNIEŃSKI KKK
3. GONDER NIKOLA - LUBELSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 12-13 LAT -50 KG
1. KRUPA OLIWIA - KROŚNIEŃSKI KKK
2. ŚWIDERSKA IZABELA - RADZYŃSKI KKK
3. POPIOŁEK ALEKSANDRA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. WALERYŚ OLIWIA - LUBELSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 12-13 LAT + 50KG
1. KAPERA WIKTORIA - LIMANOWSKI KKK
2. BOBAK KATARZYNA - ZAKOPIAŃSKI KKK
3. SZELIGA ANETA - ZAKOPIAŃSKI KKK
3. GALITA WIOLETA - ZAKOPIAŃSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 14-15 LAT OPEN
1. GĄGOLA OLIWIA - LIMANOWSKI KKK
2. ŻAK OLIWIA - LIMANOWSKI KKK
3. KOŚCIAŃCZUK MAGDALENA - RADZYŃSKI KKK
3. MAJEWSKA MICHALINA - LUBELSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE DZIEWCZĄT 16-17 LAT OPEN
1. WINNICKA KAROLINA - LUBELSKI KKK
2. WŁODARCZYK WIKTORIA - LIMANOWSKI KKK
3. ALEKSANDRZAK NATALIA - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. HALAT KAROLINA - LIMANOWSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW DO 7 LAT OPEN
1. MARCHEWKA MATEUSZ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
2. PRZEKLASA JAKUB- TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. CHYC WOJCIECH - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. KOŁODZIEJCZYK ARKADIUSZ- TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 8-9 LAT -30 KG
1. PIKUŁA KAROL - KROŚNIEŃSKI KKK
2. MOSTOWSKI FILIP - BIELSKI KKK
3. POLAK ANDRZEJ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. CADER PAWEŁ - BIELSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 8-9 LAT +30 KG
1. PRAJSNAR JAKUB - KROŚNIEŃSKI KKK
2. ZANIEWSKI WOJCIECH - BIELSKI KKK
3. SUDYKA ADRIAN - KROŚNIEŃSKI KKK
3. PĘKALA ALAN - LIMANOWSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 10-11 LAT - 40KG
1. ŁĄCZAK ALEKS - KROŚNIEŃSKI KKK
2. LACH WOJCIECH - BIELSKI KKK
3. KUCHNIA PIOTR - LIMANOWSKI KKK
3. BILSKI DOMINIK - KROŚNIEŃSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 10-11 LAT + 40KG
1. WÓJCIK MATEUSZ - LUBELSKI KKK
2. PIETRUCH JAKUB - LIMANOWSKI KKK
3. CHODKOWSKI KAROL - BIALSKI KKK
3. JANOSZEK MATEUSZ - BIELSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 12-13 LAT OPEN
1. NOWAK KONRAD - LIMANOWSKI KKK
2. DROŻDŻ KONRAD - LIMANOWSKI KKK
3. WAJDA PIOTR - ZAKOPIAŃSKI KKK
3. GALAROWSKI JAKUB - ZAKOPIAŃSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 14-15 LAT -55 KG
1. SUKIENNIK KACPER - LIMANOWSKI KKK
2. DUDZIK JAKUB - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. KOTARA BARTŁOMIEJ - LIMANOWSKI KKK
3. SIŁACZUK KACPER - RADZYŃSKI KKK
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 14-15 LAT +55 KG
1. PŁAWECKI MATEUSZ - LIMANOWSKI KKK
2. BERNACKI SZYMON - KROŚNIEŃSKI KKK
3. KUREK DARIUSZ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. PIERZ ARKADIUSZ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
KONKURENCJA KUMITE CHŁOPCÓW 16-17 LAT OPEN
1. GNAT DAWID - LUBELSKI KKK
2. MAJERCZYK SWAJNOS ANDRZEJ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. PICZURA BARTŁOMIEJ - TATRZAŃSKI KKK/ZAKOPANE
3. WIKTOR SZYMON - LIMANOWSKI KKK
KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
I- KROŚNIEŃSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN
II- LIMANOWSKI KLUB KARAATE KYOKUSHIN
III- TATRZAŃSKI KLUB KARATE KYOKUSHIN /ZAKOPANE