START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Trasa biegowa nieopodal Chochołowskich Term
 dodano: 26 Stycznia 2017    (źródło: inf prasowa M. Szkodziński)

 Był już stok narciarski, oscypki, grzaniec i zdjęcie z misiem. Co można jeszcze zrobić odwiedzając Podhale tej zimy? Warto zajrzeć do Chochołowa i przetestować nową trasę biegową!


 Chochołów to największa atrakcja turystyczna gminy. Rzesze turystów z całego świata przyjeżdżają podziwiać zbudowane w starym podhalańskim stylu domy i zagrody. Datowane są na przełom XVIII i XIX wieku i zostały uznane przez UNESCO zabytkami klasy „0”. 
 
Mimo niemałej sławy Chochołów nie próżnuje, a odwiedzający go tej zimy turyści oraz jego mieszkańcy mają na podorędziu kolejną atrakcję. W ubiegłym tygodniu otwarto tu nową trasę biegową, której początek znajduje się przy parkingu Chochołowskich Term. 
 
Jest to łagodna trasa amatorska, która idealnie nadaje się na pierwsze spotkanie z nartami biegowymi. Poprowadzona z dala od ruchliwych dróg, nieopodal rzeki Czarny Dunajec, gwarantuje dawkę umiarkowanego wysiłku na świeżym powietrzu. Stopień trudności jest niewielki, gdyż trasa wiedzie w większości po płaskim terenie. Na całej długości, czyli na 1100 m jest tylko jeden podbieg i zjazd. 
 
Na uwagę zasługuje także fakt, że jest projekt społeczny, którego inicjatorem jest LOT Chochołowski. Właściciele działek nieodpłatnie użyczyli swoich gruntów, a Gmina Kościelisko użyczyła ratraku niezbędnego do utwardzenia trasy.
 
Nowa atrakcja cieszy się dużą popularnością zarówno wśród turystów jak i wśród młodzieży z Witowa i Chochołowa. Jest to ciekawa alternatywa dla narciarstwa zjazdowego, którego również można spróbować w tej okolicy. W sąsiednim Witowie znajduje się prężnie działająca stacja narciarska Witów-Ski, która oferuje narciarzom trasy o zróżnicowanym stopniu trudności, wyciąg krzesełkowy i orczykowy, opiekę wyszkolonej kadry TOPR-u oraz szkołę narciarstwa i snowboardu prowadzoną przez Jagnę Marczułajtis. 
 
- W Chochołowie z roku na rok przybywa atrakcji dla odwiedzających tę część Podhala turystów. Cieszymy się, że kolejna z nich powstała w sąsiedztwie naszego obiektu . – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – Bez względu na intensywność przebieżki, regeneracja i relaks są bardzo wskazane. Po wysiłku na świeżym i mroźnym powietrzu warto rozgrzać się w Saunarium i wodach termalnych. 
 
Ponadto Chochołowskie Termy zorganizują na swoim fanpage’u konkurs dla amatorów narciarstwa biegowego. Będzie to konkurs fotograficzny, w którym będzie można wygrać zniżki do Chochołowskich Term.  
 
 
 
________________________________________
Chochołowskie Termy działające na pograniczu Chochołowa i Witowa zostały otwarte 1 czerwca 2016 roku. Baseny wypełnione są wodą o właściwościach leczniczych i terapeutycznych wydobywaną z głębokości blisko 3600 m z najzasobniejszego ujęcia w regionie. Łączna powierzchnia lustra ma ok. 3000 m2. Obiekt dysponuje największym saunarium na Podhalu (w tym przeszkloną sauną z widokiem na Tatry), SPA, strefą malucha i salami konferencyjnymi. Posiada także pierwszy w Polsce kryty basen pływacki wypełniony wodą termalną.
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    3244 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022