START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
38 kolejka PHL "Szarotki" bez szans w Bytomiu
 dodano: 30 Stycznia 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Drugi z rzędu bardzo słaby występ w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi przytrafił się hokeistom TatrySki Podhala Nowy Targ. Po piątkowej przegranej 0:3 na własnym lodowisku z Orlikiem Opole, w niedzielnej serii spotkań „Szarotki” przegrały aż 3:7 w Bytomiu z Polonią.


 
 

Już pierwsza tercja nie wróżyła Podhalu nic dobrego. Tę część spotkania „Szarotki” przegrały 1:3. Pierwszego gola nowotarżanie stracili w 6 min, po tym jak tuż przed ich bramką, tor lotu krążka po strzale z niebieskiej linii Edmuntsa Augstkalnsa zmienił Błażej Salamon. Co prawda w 7 min Podhalanie wyrównali po akcji dwójki Finów Jarmo Jokilii i Joniego Haverinean, ale w 9 i 16 min to bytomianie cieszyli się z kolejnych dwóch trafień. Najpierw w momencie gry gospodarzy w liczebnej przewadze, niefrasobliwość nowotarskich obrońców wykorzystał Błażej Salamon, a następnie po kontrataku prowadzenie bytomian podwyższył Mateusz Danieluk.

Niewiele w grze Podhala zmieniło się też i w tercji drugiej. W niej także Podhalanie dali się zdominować rywalom. W 25 min stracili czwartego gola, w momencie kolejnej gry w osłabieniu, która tym razem była konsekwencją kary technicznej nałożonej za nadmierną ilość zawodników na lodzie. W 33 min „Szarotki” cieszyły się z drugiej w meczu bramki, po tym jak Jarkko Hattunen dołożył łopatkę kija do strzału Damiana Tomasika. Odpowiedź Polonii była jednak błyskawiczna. Po 70 sekundach na listę strzelców wpisał się Martin Vozdecky.

Na początku trzeciej tercji bytomianie – w odstępie niespełna dwóch minut - wyprowadzili dwa kolejne ciosy, które definitywnie przekreśliły losy tego spotkania. Na otarcie łez, w ostatniej minucie rozmiary przegranej „Szarotek” zmniejszył Mateusz Michalski.

- Nic nam w tym meczu nie wychodziło, w przeciwieństwie do gospodarzy. Na trzydzieści parę strzałów jakie oddali na naszą bramkę rywale, straciliśmy aż siedem bramek. To najlepiej świadczy o bardzo słabej naszej dyspozycji w tym spotkaniu. Niestety widać, że wkradło się w nasze szeregi rozprężenie, po tym jak zapewniliśmy sobie trzecie miejsce w tabeli. Musimy sobie po męsku porozmawiać, bo taka gra jak dzisiaj nam nie przystoi  - powiedział po spotkaniu trener Podhala, Marek Rączka

W składzie Podhala w tym meczu oprócz kontuzjowanych od dłuższego czasu Krzysztofa Zapały i Roberta Mrugały, brakowało Marisa Jucersa, który z przyczyn prywatnych musiał wyjechać na Łotwę: - Już we wtorek ma pojawić się na treningu - poinformował Rączka.

Tempish Polonia Bytom – TatrySki Podhale Nowy Targ 7:3 (3:1; 2:1, 2:1)

Bramki: 1:0 Salamon (Augstkalns) 6, 1:1 Haverinen (Jokila) 7, 2:1 Słodczyk (Pastryk, Wanacki) 9, 3:1 Danieluk (Słodczyk) 16, 4:1 Vozdecky (Augstkalns, Cunik) 25, 4:2 Hattunen (Tomasik, Gruszka) 33, 5:2 Vozdecky (Bordowski, Malinik) 35, 6:2 Biezais 43, 7:2 Frączek (Biezais, Kozłowski) 45, 7:3 M. Michalski 60. Sędziował Zbigniew Wolas z Oświęcimia. Kary: 12-18 (w tym 10 min dla Haverinena za niesportowe zachowanie).

Polonia: Raszka (od 39 do 40 Zdanowicz) – Cunik, Augstkalns, Bordowski, Malinik, Vozdecky – Owczarek, Diks, Kozłowski, Frączek, Biezais – Wanacki, Pastryk, Salmon, Słodczyk, Danieluk – Falkenhagen, Stępień, Dybaś, Krzemień, Wąsiński.

Podhale: B. Kapica – Jaśkiewicz, Haverinen, Jokila, Iossafov, Wielkiewicz – Tomasik, Sulka, Hattunen, Bryniczka, Gruszka – K. Kapica, Łabuz, Michalski, Neupauer, Różański oraz Wojdyła, P. Michalski, D. Kapica, Svitac.

«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    245 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018