28 Zimowa Uniwersjada w Ałmatach- udana inauguracja polskich zawodników
 dodano: 30 Stycznia 2017    (źródło: P. Skraba)

To była udana inauguracja rywalizacji Polaków  w 28 Zimowej Uniwersjadzie w Ałmatach.  W snowboardowym  Slalomie Gigancie Aleksandra Król Zdobyła złoto a Karolina Sztokfisz brąz. W biegu na dystansie 5 km czwarte miejsce zajęła Ewelina Marcisz , a szóste Martyna Galewicz  Na 45. pozycji uplasowała się Katarzyna Stokfisz , a 55. była Magdalena Czusz .  W slalomie Gigancie Paweł Babicki zajął 6 miejsce.
  W galerii fotoreportaż P. Skraby

Złoto i brąz naszych snowboardzistek!
30-01-2017
To był polski dzień na snowboardowych trasach w Kazachstanie. Aleksandra Król zdobyła złoty medal XXVIII Zimowej Uniwersjady Ałmaty 2017 w snowboardowym slalomie gigancie równoległym, wygrywając w finale z Ukrainką Annamari Danchą. Brązowy medal wywalczyła kolejna z Polek - Karolina Sztokfisz, pokonując w walce o medal swoją rodaczkę Weronikę Bielę.

W rywalizacji mężczyzn mieliśmy aż trzech Polaków w czołowej dziesiątce zawodów. Po emocjonującym finale złoto zdobył Rosjanin Bogdan Bogdanov, a srebro wywalczył jego kolega z reprezentacji Vladislav Shkurikhin. Michał Nowaczyk walczył o brąz, jednak nieznacznie lepszy okazał się Ukrainiec Oleksandr Belinskyy i nasz zawodnik uplasował się ostatecznie na czwartej pozycji. Szósty był Oskar Kwiatkowski, a siódmy Oskar Bom. Tomasz Kowalczyk zajął 12. miejsce.

Pełne wyniki:

Marcisz i Galewicz tuż za podium Uniwersjady

30-01-2017

W poniedziałek, 30 stycznia rozegrana została pierwsza konkurencja Uniwersjady w Ałmatach - biegi techniką klasyczną na dystansie 5 km (kobiety) i 10 km (mężczyźni). Nasze reprezentantki mają za sobą dobry początek imprezy - Ewelina Marcisz znalazła się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce ze stratą 26,1 sekundy do zwyciężczyni, Rosjanki Lilii Vasilievej, a szóste miejsce zajęła Martyna Galewicz (+ 36,5 sek). Na podium biegu kobiet stanęły także Rosjanka Anna Nechaevskaya (+ 13,3 sek) - srebro i reprezentantka Kazachstanu Anna Shevchenko (+ 15,2 sek). W zawodach wystąpiła też Katarzyna Stokfisz (45. miejsce i strata 3 min 22,2 sek) oraz Magdalena Czusz (55. pozycja i strata 4 min 42,6 sek).
Wśród mężczyzn również dominacja reprezentacji Rosji - bieg na dystansie 10 kilometrów wygrał Valeriy Gontar, który o 8,9 sekundy wyprzedził swojego rodaka Dmitriya Rostovtseva. Brązowy medal dla Francuza Alexandre Pouye (+ 21,8 sek). Andrzej Pradziad zajął 36. miejsce (+ 2 min 28,8 sek), Bartłomiej Rucki był 43. (+ 2 min 51,8 sek), Dawid Bril zajął 61. miejsce (+ 3 min 35,5 sek), a Kacper Antolec uplasował się na 71. pozycji (+ 4 min 12,3 sek).

Uniwersjada: Paweł Babicki szósty w supergigancie

30-01-2017

Pierwszą konkurencją narciarstwa alpejskiego na Uniwersjadzie w Ałmatach był supergigant. Najwyżej z Polaków sklasyfikowany został Paweł Babicki, który zajął szóste miejsce ze stratą 1,07 sekundy do zwycięzcy - Włocha Michelangelo Tentoriego. Jakub Kłusak uplasował się na 24. miejscu (+ 2,96 sek), a Dominik Białobrzycki był 46. (+ 6,32 sek). Michał Kłusak i Andrzej Dziedzic nie ukończyli przejazdu.
Wśród pań triumfowała Rosjanka Elena Yakovishina. Magdalena Kłusak nie ukończyła przejazdu.

Kobiety

Mężczyźni
Źródło: Alicja Kosman / PZN

We wtorek polscy sportowcy znów mają uzasadnione nadzieje na medale 28.

Zimowej Uniwersjady. Znów będziemy zerkać uważnie na stok snoboardowy,

ale także na skocznię i trasę biegową, gdzie pokażą się kombinatorzy

norwescy z Adamem Cieślarem na czele. Warto też zwrócić uwagę na

łyżwiarzy szybkich i biegaczki narciarskie. Ewelina Marcisz wyruszy na trasę biegu na dochodzenie jako czwarta,