START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
28 Zimowa Uniwersjada Ałmaty. Adam Cieślar złoty medalistą.
 dodano: 3 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

 Adam Cieślar zdobył złoty medal 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach w konkurencji mass-start w kombinacji norweskiej. Dla Adama to już drugi medal na tej uniwersjadzie, a w sumie siódmy, bo na wcześniejszych wywalczył pięć krążków, w tym cztery złote.Czwarte miejsce zajął Paweł Słowiok, a na dziewiątej pozycji uplasował się Wojciech Marusarz.


 Złoty medal Adama Cieślara był największym wydarzeniem dla polskiej ekipy w szóstym dniu 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach. Polski multimedalista uniwersjadowy do sześciu poprzednich krążków – w tym czterech złotych – dołożył kolejny najważniejszy.
– Przed skokami trudno było wyrokować, jak będzie wyglądało podium – mówił Cieślar. Rzeczywiście, różnice po biegu były bardzo niewielkie, ale Polacy mieli powody do zadowolenia, bo na czele było dwóch Polaków – Paweł Słowiok i Cieślar. Choć biegi są mocniejszą stroną naszych kombinatorów, to jednak szanse na dwa medale były spore.
Po pierwszej kolejce skoków Słowiok spadł na trzecią lokatę, a Cieślar awansował na pierwszą. W drugim skoku Słowiok uzyskał odległość 92 metrów, przez co niewiele przegrał z Japończykiem Go Soneharą. Już wtedy było jasne, że medalu mieć nie będzie, bo Niemiec Tobias Simon i Adam Cieślar wydawali się być poza zasięgiem rywali. I tak rzeczywiście było

– najpierw 97 metrów skończył Niemiec, później 95,5 Cieślar, ale po przeliczeniu punktów okazało się, że wypracowana wcześniej przewaga wystarczy.
– Na skoczni oddałem dwa dobre skoki. Szkoda, że Pawłowi trochę zabrakło do medalu – komentował Cieślar.
Pozostali startujący w piątek Polacy nie byli nawet blisko medalu. Najlepszą, ósmą pozycję, w łyżwiarskim biegu na 5 kilometrów zajęła Angelika Fudalej. Z kolei w wyścigu na 1000 metrów mężczyzn 35. pozycję zajął Wojciech Sut. Emocji nie mieliśmy też w biegach pościgowych biathlonistek i biathlonistów – wśród pań 19 była Karolina Trzaska, a 20 Dominika Bielecka, natomiast wśród mężczyzn 34. lokatę zajął Bartłomiej Filip. Cztery reprezentantki Polski startowały w alpejskim slalomie gigancie, a jedyna, która ukończyła konkurencję – Magdalena Kłusak – zajęła 27. miejsce. 
 
 
 
Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka będą reprezentować Polskę w sobotnim konkursie par mieszanych w skokach narciarskich. Do konkursu zgłoszono dwanaście par, w tym po trzy z Japonii i Czech oraz dwie z Rosji.
 
Wydaje się, że z punktu widzenia polskiej reprezentacji to będzie najciekawsze wydarzenie siódmego dnia 28. Zimowej Uniwersjady w Ałmatach, choć ciekawie może być także na torze łyżwiarskim. Skoczkowie rywalizację zaczną o godz. 11 polskiego czasu, a pięć godzin wcześniej na torze Medeo rywalizację na 1000 metrów rozpoczną łyżwiarki. Wśród 
nich będą reprezentantki Polski Andżelika Wójcik i Aleksandra Kapruziak. Z kolei o godz. 8 rozpoczną się zawody mężczyzn, którzy będą rywalizować na dystansie dziesięciu tysięcy metrów. Wśród szesnastu zgłoszonych zawodników są Polacy – Daniel Tylka i Marcin Bachanek.
 
Polacy rywalizować będą także w alpejskim slalomie gigancie i biegach narciarskich. Na stoku Shymbulak od godziny 5 rano czasu polskiego walczyć będą alpejczycy Andrzej Dziedzic, Jakub Kłusak i Dominik Białobrzycki, a godzinę później w kompleksie Alatau rozpoczną się sprinty mieszane. W polskiej drużynie pobiegną Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec.
28. Zimowa Uniwersjada zakończy się w środę. Transmisję z zawodów przeprowadza telewizja Eurosport.
 
 
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1838 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019