START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
Kolejny dzien 28 Zimowej Uniwersjady Ałmaty. Polacy poza podium
 dodano: 5 Lutego 2017    (źródło: P.Skraba Inf prasowa)

Piąte miejsce duetu skoczków Magdalena Pałasz i Przemysław Kantyka oraz szóste Marcina Bachanka w łyżwiarskim biegu na 10 kilometrów to najważniejsze wydarzenia dla polskiej ekipy uczestniczącej w 28. Zimowej Uniwersjadzie w sobotę. Polacy nadal mają na swoim koncie osiem medali, a w klasyfikacji medalowej spadli z czwartej na piątą pozycję
W galerii fotoreportaż P. Skraby.


 Duży wpływ na wyniki sobotniej rywalizacji skoczków miały warunki atmosferyczne, bo w Ałmatach mocno padał śnieg. – Bardzo mocno pada, a na skoczni jest bardzo miękko – mówiła w trakcie konkursu Pałasz, która najlepszy skok oddała w serii próbnej, a później było gorzej. W pierwszej serii z kolei dobrze skoczył Kantyka, którego skok na odległość 101 metrów był najdłuższy, ale nieco zepsuł drugi. – Szkoda, że w drugiej serii nie było tak fajnie – komentował.
 
W bardzo trudnych warunkach rywalizowali w sobotę łyżwiarze, bo tor błyskawicznie pokrywał się śniegiem. Bachanek pokazał, że jest w dobrej formie i w poniedziałkowym wyścigu masowym może rzeczywiście powalczyć o medal. Polak zajął szóste miejsce, a drugi z naszych reprezentantów, Michał Ostaszewski, był dziesiąty. Niestety wyścigu nie ukończył Daniel Tylka. Wcześniej na dystansie tysiąca metrów rywalizowały panie – Andżelika Wójcik była dziewiąta, a Aleksandra Kapruziak szesnasta.
 
W kompleksie biegowym Alatau rywalizowały duety mieszane w sprintach. Katarzyna Stokfisz i Kacper Antolec w swojej serii półfinałowej zajęli dziewiąte miejsce, ale weszli do finału dzięki osiągniętemu czasowi. W biegu finałowym Polacy zajęli jedenastą pozycję. W drugim półfinale rywalizowali Magdalena Czusz i Dawid Bril, ale bez powodzenia.
 
Polaków oglądaliśmy również na stoku Shymbulak w slalomie gigancie. 28. miejsce w rywalizacji alpejczyków zajął Andrzej Dziedzic, 49 był Dominik Białobrzycki, a Jakub Kłusak nie został sklasyfikowany.
 
Grupa polskich sportowców wzięła udział w niedzielę w mszy świętej celebrowaną przez mieszkającego w Kazachstanie polskiego księdza Artura Zarasia. Msza odbyła się wieczorem w przeznaczonym do tego miejscu w wiosce uniwersjadowej.
 
 
 
Rywalizacja drużynowa w kombinacji norweskiej oraz konkursy drużynowe skoków zapowiadają się najciekawiej dla polskich kibiców w niedzielę, 5 lutego, na arenach 28. Zimowej Uniwersjady. Zwłaszcza kombinatorzy norwescy, którzy zdobyli już w Ałmatach trzy medale mogą przynieść nam sporo radości.
 
O godz. 5. 30 czasu polskiego kombinatorzy rozpoczną konkurs skoków, a na godz. 10 zaplanowany jest bieg trzy razy pięć kilometrów. Polską drużynę tworzą Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Wojciech Marusarz. Do tej pory każdego dnia rywalizacji kombinatorów mogliśmy cieszyć się z medalu – Cieślar zdobył złoto i srebro, a Słowiok brąz.
 
Na skoczni pokażą się też nasi skoczkowie w konkursach drużynowych. W rywalizacji pań w polsko-fińskiej drużynie wraz z Susanną Forsstroem wystąpi Magdalena Pałasz. Początek o godz. 11.30 polskiego czasu. Dwie i pół godziny później rozpocznie się konkurs mężczyzn. W rywalizacji mężczyzn Polska wystawi dwa teamy – pierwszy tworzyć będą Przemysław 
Kantyka, Stanisław Biela i Krzysztof Mietus, a drugi Jakub Kot, Krzysztof Leja i Artur Kukuła.
 
W rywalizacji alpejczyków w drużynowym mieszanym slalomie równoległym wystąpią Andrzej Dziedzic, Jakub Kłusak, Magdalena Kłusak i Hanna Misniakiewicz. W 1/8 finału o godz. 6.20 polska ekipa zmierzy się z Kanadą. Z kolei w biathlonowej sztafecie mieszanej od godz. 7 rano rywalizować będą Karolina Trzaska, Dominika Bielecka, Tomasz Jurczak i Bartłomiej Filip.
 
Polaków zobaczymy także na torze łyżwiarskim Medeo. Na godz. 6 zaplanowano kwalifikacje wyścigu drużynowego pań, a w zgłoszonym składzie polskiej ekipy są Urszula Włodarczyk, Angelika Fudalej, Aleksandra Kapruziak i Andżelika Wójcik. 50 minut później w tej samej konkurencji rywalizować mają panowie, wśród nich Polacy Daniel Tylka, Marcin Bachanek, Michał Ostaszewski i Wojciech Sut.
 
Widowiskowe zawody w snowboardowym slopestyle'u, z udziałem Polki Katarzyny Rusin, rozpoczną się o godz. 5.45. W niedzielę też do rywalizacji przystąpią zawodnicy w short-tracku, którzy – zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, rywalizować będą w pierwszym dniu zmagań na 1500 metrów. Przypomnijmy, że polską reprezentację tworzą Oliwia Gawlica, 
Monika Grządkowska, Katarzyna Iwach, Magdalena Warakomska, Michał Domański i Sebastian Hydzik.
 
Transmisję z 28. Zimowej Uniwersjady przeprowadza telewizja Eurosport.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1771 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019