START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Narty
Refleksje po Memoriale Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny 2017 r.
 dodano: 21 Lutego 2017    (źródło: Tekst i zdjęcia Barbara Miranowska Kapłan Jacek Kapłan Czech )

           W dniach 13 i 14 lutego 2017 roku na stoku zakopiańskiej Harendy  zostały rozegrane zawody o Memoriał Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w konkurencjach alpejskich . Odbyły się slalomy specjalne kobiet i mężczyzn .
  W galerii fotoreportaż  B. Miranowskiej Kapłan i J.. Kapłan Czech


           Memoriał odbywa się od 1946 roku .
          W Memoriale startowali zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki , gdyż był on jednym z ważniejszych punktów w kalendarzu narciarskich zawodów FIS  .
          Do początku lat 80 – tych była to największa impreza narciarska organizowana w powojennej Polsce .Dla zawodników polskich udział w Memoriale był wielkim wyróżnieniem mogli w nim startować tylko czołowi zawodnicy – reprezentanci naszego kraju .
          W ostatnich latach Memoriał rozgrywany jest co roku w konkurencjach alpejskich , organizatorem jest Tatrzański Związek Narciarski .
          W tym roku został zorganizowany w dzień następny po Zawodach Pucharu Europy mężczyzn dzięki temu męska obsada była wyjątkowo mocna od wielu lat .  
          Stok slalomowy  Harenda posiada homologację FIS i można rozgrywać tam zawody rangi Pucharu Świata i Europy ( Puchar Europy kobiet rozegrano na Harendzie już 3- krotnie – w latach 2009 , 20011 , 2013 ) . W latach gdy termin rozgrywania Memoriału sąsiadował z Pucharem Europy kobiet , kobieca obsada też była znakomita . 
          W tegorocznej rywalizacji brało udział ponad 90 zawodniczek i zawodników z 18 państw: Austrii , Belgii , Białorusi , Czech , Francji , Holandii , Islandii , Litwy , Łotwy , Polski , Rosji , Rumunii , Słowacji , Szwajcarii , Szwecji , Ukrainy , Węgier , Włoch  .  
          W czasie zawodów  temperatury były dodatnie ok.+5 st.C pomimo to organizatorzy świetnie przygotowali trasę co podkreślali  zawodnicy twierdząc , że „ było twardo i wszyscy mieli jednakowe szanse „. 
           
          W pierwszym dniu zawodów całe podium opanowały zawodniczki z Czech a wśród mężczyzn złoto i srebro zdobyli Szwajcarzy . Zwyciężyli : Veronika  Rudolfowa ( Czechy ) i Antony Bonvin (Szwajcaria ) , szósty zawodnik drugiego dnia Pucharu Europy. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Monika Zemanowa ( Czechy ) a trzecie Barbora Nowakowa ( Czechy ) najlepsza z Polek Paulina Hopek zajęła 5 miejsce , po zawodach powiedziała , że był to dopiero jej trzeci start w zawodach FIS i jednocześnie największy sukces w zawodach tej rangi . Jest uczennicą pierwszej klasy liceum więc wszystko jeszcze przed tą młodą alpejką . Wśród mężczyzn drugie miejsce zajął Marc  Rochat ( Szwajcaria ) a trzecie Clement Noel z Francji , który był dziewiąty w pierwszym dniu zawodów Pucharu Europy .
          We wtorek w drugim dniu zawodów wśród mężczyzn po raz drugi zwyciężył zawodnik ze Szwajcarii , tym razem Marc Rochat , drugi był Maxime Rizzo z Francji a trzeci nasz Dominik Białobrzycki ( AZS AWF Katowice ) . Był to największy sukces polskiego zawodnika  . Wśród kobiet złoto i srebro zdobyły Czeszki wygrała Monika Zemanowa , druga była Barbora Nowakowa a trzecia Eva Trajcikowa ze Słowacji . Najlepsza z Polek Aleksandra Malinowska z Nowego Targu uplasowała się na 7 pozycji .         
          Po zakończeniu drugiego dnia zawodów odbyła się dekoracja zawodniczek i zawodników , którzy zajęli 5 pierwszych miejsc w pierwszym i drugim dniu zawodów .       
          Puchary , dyplomy i nagrody finansowe ufundowane przez TZN wręczali : ze strony organizatorów delegat techniczny FIS Sochor  Miroslav z Czech i kierownik zawodów Gajewski Wojciech  .
          Najlepsi reprezentanci Polski , którzy zajęli najwyższe miejsca w drugim dniu Memoriału : Aleksandra Malinowska i Dominik Białobrzycki otrzymali symboliczne nagrody ufundowane przez Barbarę Miranowską Kapłan i siostrzeńca Bronisława Czecha Jacka Kapłana Czecha .
          Działacze TZN na czele z prezesem Andrzejem Kozakiem sprawnie i profesjonalnie zorganizowali zawody .
          Do zobaczenia za rok .
 
Tekst i zdjęcia
Barbara Miranowska Kapłan
Jacek Kapłan Czech  
  
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    422 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018