START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Paterski wygrywa MWG w Nowym Targu
 dodano: 11 Czerwca 2017    (źródło: MWG)

Drugim etapowym zwycięstwem, odniesionym tym razem w Nowym Targu, Maciej Paterski z grupy CCC Sprandi Polkowice przypieczętował swój sukces w 55. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego.
  W galerii fotoreportaż z mety 


 Ostatniego dnia zmagań w Małopolskim Wyścigu Górskim na kolarzy czekał 118-kilometrowy etap wiodący spod Chochołowskich Term do Nowego Targu. Trasa choć krótka, była naprawdę ciężka. Zawodnicy trzykrotnie pokonywali rundę prowadzącą przez premiowane podjazdy pod Skrzypne i niezwykle sztywną Pitoniówkę. Po sobotnich deszczach, w niedzielę peleton ścigał się w całkiem niezłych warunkach pogodowych - niebo zasłane było co prawda chmurami, jednak co jakiś czas wyglądało zza niego słońce. Temperatura oscylowała na poziomie 18 stopni.
 
O godzinie 10.30 peleton wyruszył na trasę na pełnym gazie. Od startu poszły ataki, po których bardzo szybko wyłoniła się ucieczka. Załapali się do niej: Szymon Tracz (Wibatech 7R Fuji), Mateusz Komar (Voster Uniwheels), Tomasz Dudziak (Dar Bud Team), Martin Boubal (CK Pribram Gastro), Raman Tsishkou i Raman Ramanau (obaj Minsk Cycling Team), Paweł Szóstka (TC Chrobry Scott Głogów) oraz Jonathan Dinkler (PS Team Thuringen).
 
Ósemka zawodników szybko uzyskała mniej więcej dwie minuty przewagi nad grupą zasadniczą i między sobą rozgrywała kolejne premie lotne i górskie. Pierwszy przejazd przez Skrzypne nie zrobił na czołówce szczególnego wrażenia, jednak na Pitoniówce odpadło z niej dwóch zawodników - trudy podjazdu okazały się zbyt wielkie dla Dudziaka, zaś Tracza zatrzymały problemy z łańcuchem. 19-latek z Wibatechu dość sprawnie odrobił jednak stratę i kilka kilometrów dalej kręcił ponownie w czubie.
 
Drugi przejazd przez Skrzypne zmniejszył różnice czasowe dzielące ucieczkę i peleton, a ten z kolei popękał na kilka grup. Pierwszą z nich, zasadniczą, stanowiło ok. 25 kolarzy. Doszli oni harcowników tuż po przekroczeniu premii górskiej na Pitoniówce. Połączone dwie pierwsze grupy razem wjechały na ostatnią z trzech rund.
 
Kiedy kolarze po raz ostatni pokonywali stromizny Pitoniówki mocno na pedały docisnął Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji), do którego dojechali lider wyścigu Maciej Paterski i Łukasz Owsian (obaj CCC Sprandi Polkowice), Anatoliy Budyak (ISD Jorbi), Jonas Gregaard Wilsly (Riwal Platform) oraz Adam Stachowiak (Voster Uniwheels).
 
Na ostatnie 25 kilometrów prowadząca szóstka wjechała z przewagą około pół minuty nad grupą pościgową, w której aktywnie kręcili m.in. dwaj zawodnicy Domin Sport - Kamil Zieliński i Paweł Bernas. Choć różnica nie byłą duża, utrzymywała się przez kolejne kilometry.
 
Ucieczka na metę dojechała niemalże na styl, atakujący z grupy pościgowej zawodnicy częściowo zdołali ją dojść na ostatnich metrach, jednak jako pierwszy metę przekroczył Maciej Paterski z CCC, który etapowym zwycięstwem przypieczętował jednocześnie triumf w końcowej klasyfikacji generalnej 55. Małopolskiego Wyścigu Górskiego. „Patera” na kresce wyprzedził Pawła Bernasa z Domina oraz Jonasa Gregaarda Wilsly’ego z Riwala. Dokładnie taka sama była pierwsza trójka końcowej klasyfikacji generalnej. 
 
Najlepszym sprinterem wyścigu został Mateusz Komar z Vosteru, a jego teamowy kolega Adam Stachowiak wygrał klasyfikację górską. Zwycięzcą klasyfikacji młodzieżowej został trzeci kolarz MWG, Jonas Gregaard Wilsly.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    2098 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2023