START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Puchar Chochołowskich Term MTB zdobyty!
 dodano: 22 Czerwca 2017    (źródło: mat prasowe)

W niedzielę z Chochołowa wyruszyło 100 kolarzy, którzy zmierzyli się w zawodach kolarstwa górskiego. Puchar Chochołowskich Term zdobyła drużyna Head Team Luboń Skomielna Biała!
 


 
 
Puchar Chochołowskich Term to cykl wyścigów kolarstwa górskiego (MTB) przeznaczony dla zawodników różnych kategorii – od dzieci, przez żaków, młodzików, juniorów, aż po mastersów. W pierwszej edycji imprezy organizowanej przez Małopolski Związek Kolarski wzięło udział 100 kolarzy!
 
 
Długość trasy różniła się w zależności od grupy wiekowej i stopnia zaawansowania zawodników. Ta najkrótsza wynosiła 7,26 km (Młodziki, Masters III), a najdłuższa 19,82 km (Elita Mężczyźni). Najszybszą grupą kolarzy okazała się Elita Mężczyzn, która pokonała trasę ze średnią prędkością 17,579 km/h. Puchar Chochołowskich Term zdobyła drużyna Head Team Luboń Skomielna Biała, która za pośrednictwem 15 zawodników zyskała 68 punktów. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z UKS Sokół Kęty, a na trzecim TS Wilga Golkowice Grupa Instalbud.
 
 
– Wyścig kolarski to dość nietypowa impreza jak na obiekt związany z wodą – mówi Marek Wnukowicz z Chochołowskich Term. – Zachęcamy jednak do aktywności fizycznej w różnym wymiarze – basen, siłownia, fitness, więc czemu nie kolarstwo? Jako Chochołowskie Termy nie tylko użyczyliśmy terenu na miejsce startu, Biuro Zawodów czy scenę do dekorowania zwycięzców, lecz również wystawiliśmy własnych zawodników. 
 
 
W kategorii Elita zwyciężył Dariusz Batek (01:07:39), a tuż za nim na metę dotarł Szymon Biel i Karol Kucięba. W kobiecej elicie zawodniczka UKS Sokół Kęty – Magdalena Zieliński jako pierwsza pokonała trasę 13,54 km, stając na podium obok Małgorzaty Mazurek i Estery Siarka.
 
 
Kategoria mastersów została podzielona na trzy grupy. W pierwszej z nich na dystansie 15,11 km zwyciężył Tomasz Sikora (00:53:32), a w drugiej Wojciech Andryszczak (00:59:25). Nieco krótsza była trasa trzeciej grupy – wynosiła 7,26 km. Tutaj triumfował Zbigniew Zwoliński reprezentujący TS Wilga Golkowice Grupa Instabud.
 
 
Wyścig, który rozpoczynał swój bieg na parkingu Chochołowskich Term, był przygotowany również dla dzieci i młodzieży. W najmłodszych grupach jako pierwsi na metę dojechali Sebastian Sieczka (chłopcy do 7 lat) i Inga Ostafin (dziewczęta do 7 lat) oraz Robert Wielgus (chłopcy 8-10 lat) i Roksana Sołtys (dziewczęta 8-10 lat).
 
 
– Świetnie, że w takich imprezach udział biorą również dzieci i młodzi ludzie. Powinno być jak najwięcej wydarzeń, które skutecznie odciągają młodzież sprzed monitorów i pokazują, że czas wolny można spędzić w zupełnie inny sposób, niejednokrotnie o wiele przyjemniejszy – dodaje Wnukowicz.
 
 
Tabelę wyników w kategorii Żak zdominowali zawodnicy z klubu Head Team Luboń Skomielna Biała – do nich należały pierwsze cztery miejsca w kolejności: Brajan Świder, Karol Zagata, Mateusz Chlebek i Olaf Ostafin. Mniejsza konkurencja wystąpiła w grupie Żakini. W tym wyścigu wzięły udział trzy osoby, spośród których triumfowała Nikola Komorowska.
 
 
W przypadku Juniorów Młodszych zwyciężył Łukasz Orędarz, a Juniorek Młodszych Maja Latawiec. Ostatnią kategorią byli Młodziki. Wynik 00:28:22 uzyskał Dawid Lenart, a 00:30:16 Agnieszka Tylka.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1930 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022