START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Pokonali deszcz, pokonali błoto, dotarli na szczyt.
 dodano: 5 Lipca 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W Łopusznej i Waksmundzie odbyły się kolarskie zawody Gorce MTB Challenge, zaliczane do Otwartych Mistrzostw Małopolski.


 Ich organizatorem byli świetny przed laty kolarz szosowy, reprezentant Polski, mistrz kraju z 1999 roku i zwycięzca Tour De Pologne z 2003 roku Cezary Zamana oraz Gmina Nowy Targ.
 
Pierwszy dzień to indywidualna jazda na czas. Zawodnicy mieli do pokonania dystans 12 kilometrów z Waksmunda na szczyt Turbacza (1 310 m n.p.m). Suma przewyższeń wynosiła 700 metrów. Dodatkowym utrudnieniem był fatalne warunki atmosferyczne jakie towarzyszyły uczestnikom na trasie. Obficie padający deszcz zmusiły nawet organizatorów o opóźnienie o godzinę startu pierwszego zawodnika. Na szczeście nikomu nic się nie stało i wszyscy szczęśliwie dotarli do mety. Najlepszy okazał się Marcin Gołuszka z Krakowa, który pokonał dystans w czasie 50 minut i 1 sekundy. Z reprezentantów Podhala najlepszy okazał się mieszkaniec Łopusznej Paweł Galik, który zajął siódme miejsce ze stratą nieco ponad 4 minuty do zwycięzcy.
 
Dzień później odbył się już klasyczny maraton MTB. Tym razem zawodnicy mieli do pokonania trasę z Łopusznej na Turbacz i z powrotem. Trasa była podzielona na dwa dystanse zaliczane do OOM. Pro to 68 kilometrów rowerowego szaleństwa z sumą przewyższeń ponad 2 000 metrów, a dystans 1/2 Pro liczył 47 kilometrów. Dla mniej zaawansowanych kolarzy organziatorzy przygotowali trasę FIT (25 km) i Hobby (8 km).
 
I tym razem aura nie była łaskawa dla zawodników. Kilka minut po starcie do peletonu kolarzy dołączył deszcz, który towarzyszył im już do samego końca.
 
Ostatecznie w kategorii PRO zwyciężył mieszkaniec Łopusznej Albert Głowa z drużyny Kellys Team, który pokonał dystans w czasie 3 godzin, 41 minut i 39 sekund.
 
-Z wiadomych przyczyn nie mogło mnie zabraknąć na starcie. Można powiedzieć że był to taki fajny trening po Gorczańskich szlakach , na który normalnie bym się w tych warunkach nie zdecydował, a że był to wyścig to nie było wyjścia i trzeba było jechać. A warunki to jakiś koszmar... deszcz, zimno, błoto, jednym słowy masakra, ale dałem radę i z tego się cieszę – mówił po swoim zwycięstwie Głowa.
 
Drugie miejsce przypadło zwycięzcy "czasówki" krakowianinowi Gołuszce, który do pierwszego miejsca stracił niespełna 10 minut. Trzeci był Piotr Car z Białegostoku.
 
2 godziny, 28 minut i 3 sekundy to czas zwycięzcy na dystansie 1/2 PRO. Został nim mieszkaniec Zemrzyc a jeżdżący w teamie UKS Zwojak Mateusz Maciążka. Drugi na metę dotarł Mateusz Wielgos z Gliwic (czas: 2:33:09), a trzeci był Adrian Boruta z Żor (czas: 2:38:24). W kategorii Fit kolejność na podium była następująca: Bartłomiej Iskrzycki (Nowy Targ), Paweł Galik (Łopuszna) oraz Bartłomiej Pilsyk (Bielsko Biała). Z kolei w Hobby zwyciężył Mateusz Szyszko z Otwocka, przed Brajanem Świdrem z Rabki oraz Filipem Szyszko także z Otwocka.
 
fot. Organizatorzy/Katarzyna Zamana 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1647 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022