START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Podhale Tour 2017 . Wójcik poza zasięgiem.
 dodano: 5 Lipca 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Nie ma mocnych w tegorocznej edycji wyścigu szosowego Podhale Tour na Adama Wójcika. Reprezentant UKS Podwilk odniósł trzecie etapowe zwycięstwo, czym praktycznie zapewnił już sobie triumf w klasyfikacji generalnej.


 Tym razem w ramach wyścigu kolarze rywalizowali o Puchar Gminy Raba Wyżna. Organizatorem zawodów było tradycyjnie Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice, a GOK i Gmina Raba Wyżna partnerami wspomagającymi. Patronat honorowy nad zawodami sprawowali Poseł na sejm RP Edward Siarka i Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.
 
Organizatorom plany pokrzyżował remont drogowy na trasie Czarny Dunajec - Jabłonka którą – w dużej części - w pierwszej wersji miał właśnie przebiegać trzeci etap. Trzeba było więc szybko skorygować trasę, którą po konsultacjach z zawodnikami skrócono, ale jednocześnie wzrosła skala trudności. Ostatecznie zawodnicy mieli do pokonania trzy pętle po 25 kilometrów, z czterema 4 kilometrowymi podjazdami pod morderczy Harkabuz.
 
Na starcie stanęło 89 zawodników, co było najniższą frekwencją spośród dotychczasowych trzech etapów: - Raz że pogoda nie sprzyjała kolarzom amatorom, a dla takich właśnie przeznaczony jest nasz wyścig, a dwa akurat tak się zdarzyło, że w tym samym czasie sporo było innych imprez kolarskich. Na przyszłość musimy bardzie uważnie śledzić kalendarz – mówi Stanisław Kowalcze, jeden z organizatorów Podhale Tour.
 
Sam wyścig bez historii. Znający doskonale trasę Wójcik zdominował rywalizację. Szybko odskoczył z peletonu. Na pierwszych kilku kilometrach towarzyszyli mu Mateusz Zoń (Trek –Velonews.pl), Jakub Haligowski (Velopaka Racing Team) oraz Krystian Wójs (UKS Sokół Kęty). Z każdym jednak kolejny kilometrem Wójcik odjeżdżał reszcie stawki i ostatecznie na metę przyjechał z ponad 3 minutową przewagą nad peletonem. Na przejechani całego dystansu potrzebował 2 godzin 9 minut i 22 sekund. Na drugim miejscu finiszował Mateusz Mucha (Windsport Powerede by Oshee) z czasem 2:12:30, a trzecie miejsce przypadło Wójsowi, którego czasu wyniósł 2:12:43.
 
– Adam po raz kolejny potwierdził, że jest w doskonałej dyspozycji. Zwyciężył z dużą przewagą, a jak sam przyznał, ze względu na ciężkie warunki, jechał bardzo ostrożnie. Miejscami ze względu na padający deszcz było bardzo ślisko. Do tego dawał we znaki silny, porywisty wiatr. Chwila nieuwagi i mogło skończyć się kraksą. Adam to jednak już bardzo doświadczony zawodnik. Wiedział doskonale kiedy i na co może sobie pozwolić. Rywale ambitnie próbowali mu pokrzyżować plany, ale nie starczało im sił, głównie na podjazdach, gdzie zazwyczaj Adam jeszcze „dociska” gazu – relacjonuje Kowalcze. Wśród pań tym razem do rywalizacji przystąpiła jedynie Sylwia Szafraniec (Trek Velonews.pl).
 
Czwarty, ostatni, etap Podhale Tour 2017 odbędzie się 16 lipca. Tym razem uczestnicy rywalizować będą w indywidualnej jeździe na czas na dystansie 47 kilometrów.
 
fot. organizatorzy 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1528 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022