START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane    Bukowina Tatrzańska
UG Poronin  

UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane
     KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Czarny Dunajec
SIŁACZE Z CZARNEGO DUNAJCA Z KOLEJNYMI MEDALAMI
 dodano: 5 Lipca 2017    (źródło: UG Czarny Dunajec)

 Mistrzostwa Europy Federacji GPC w Białej Podlaskiej, które odbyły się 1 lipca 2017 r., przyniosły kolejne medale dla zawodników TS CKF Maximus Czarny Dunajec.


 Podczas eliminacji do Mistrzostw Świata udział wzięli: Ada Styrczula, Krystian Zawadzki, Joanna Gawron, Renata Zapała, Bernadetta Styrczula, Mateusz Buławskii ich trener Robert Nemś.
 
- Mistrzostwa Europy to też eliminacje do Mistrzostw Świata, co nie służy emocjom i to one dały się we znaki, rozczarowanie i płacz po nieudanych podejściach to nie do powstrzymania reakcja. Na treningach podnoszenie i bicie rekordów przychodzi łatwiej, a tu publika rywale powodują, że trudno uspokoić bicie serce. Oponenci niby z uśmiechem szczerym i przejrzystym to przegrać nikt nie ma zamiaru. Na pierwszy rzut idą Joasia Gawron i Bernatka Styrczula. Pierwsze deklaracje jak z płatka, drugie Asia płynnie, Bernatka jakby z nieśmiałością, 3 Asia dobija rywalki swoim 142,5 kg przy wadze własnej 58 kg. Ten ciężar daje jej też 1 miejsce open kobiet. Bernatka - małybłąd techniczny, zatrzymuje się na 10 cm przed zakończeniem boju, również ciężar 142,5 kg... pali. Poprzednie podejście zapewniło już medal. Chciała jeszcze ukrasić zwycięstwo. Widać już było rozbieganie się i kłopot z koncentracją. W następnej grupie staruje córka Bernatki – Adriana. Jak to u mam bywa, własne sprawy idą na bok. Mimo wszystko złoto pewne i w totalnym rozliczeniu 3 w open kobiet. Rozgrzane czekają na swoją kolej Renata Zapała i Adriana Styrczula. Trzynastolatka Ada pierwszy raz na Mistrzostwach Europy. Pierwsze podejście nie zalicza z nerwów. Za dynamicznie podrzuca sztangę, nadaje jej zwrotny tor, traci minimalnie równowagę i łzy w oczach. Renia, jak przystało na mistrzynię, uśmiech i ukłon w stronę sędziów. Przyznam lubią ją sędziowie inie bez powodu umie walczyć na całość. Pierwsze podejście 5+. Po drugich zadeklarowanych ciężarach Ada staje na podeście i ciężar zwiększyłem o 5kg, czyli 60 kg i zalicza bezbłędnie. Renia zalicza i w trzecim deklaruje rekord świata 143,5 kg. Na sztandze Ady wędruje próba bicia rekordu świata 71 kg iii ….nietym razem, ale uścisk i objęcia kochającej i rozumiejącej mamy pozwala na wylanie emocji. Renia ustanawia rekord świata i wisienka wędruje na jej tort. Na tapetę wędruje Krystian Zawadzki. Pierwszym podejściem zapewnia sobie medal na mistrzostwach. W drugim traci koncentrację. Za szybko wstaje i spalony. Zły, rozczarowany, nie może się pogodzić z niezaliczonym bojem. W trzecim deklarujemy rekord świata 131 kg (na treningu zaliczone 133,5 kg). Sztanga ucieka na prawą stronę. Widać rozpacz w oczach. Mimo wszystko złoto już zapewnił w pierwszym podejściu. Najmłodsi Ada i Krystian sami od siebie zadeklarowali więcej pracy na treningach i że na Mistrzostwach Świata w Czeskim Trutnowie 23 września 2017 odbiją sobie te niezaliczone boje. Dumny jestem z takiej postawy. Jest ambicja, a nie miękkie kolanka. Mateusz Buławskitrafia na mocną grupę. Walczy z rodakiem i Irlandczykiem. Ze straconej pozycji ich pierwsze deklaracje oznaczają super formę. Ciężko było utrzymać 3 pozycję. Jest podium, a to najważniejsze – mówi Robert Nemś.
 
Robert Nemśtakże nie oddał pierwszeństwa swoim przeciwnikom, inkasując złoto w swojej kategorii i oraz open masters. Ustanowił także nowy rekord świata.
 
- W mojej grupie 10., najcięższych zawodników, przyjechali ci, z którymi muszę rozmawiać, zadzierając głowę. Czy mnie to stresuje? Z jednej strony tak, bo czuję sięjaksiermięga, z drugiej uwielbiam rywalizację z nimi. Nic mi tak nie sprawia satysfakcji, jak wygranie z nimi. Mam w grupie wagowej Czecha Adama Svehlę, VasulaMazura z Mołdawii Fryderyka Loupaz Francji i kilku innych. Po całym dniu wspierania teamu to jakiś taki rozklejony byłem i wydawało się, że to żelastwo jest bardzo ciężkie i chyba przesadziłem z pierwszą deklaracją 300 kg. Jak mi oczy zaczęły wychodzić przy 240 kg, to pomyślałem - aha … emeryturka puka... Przyglądam się rywalom. Im też gorąco, upalnie i wcale nie lżej. Zaczynam i koniec z „płakusianiem”. Jest 300 kg zaliczone … a co wy sobie małolaty myślicie ... daje 315 kg - rekordświata w tej federacji … i klaps w karczychood kolegi. Jest rekord! Mało mi ...czas pokazać, że tu się jeńców nie bierze i podaje 322,5 kg. Podejmę próbę ponownego bicia rekordu świata .... poszło i skaczę jak małolat w górę. No co mam powiedzieć. Cieszę się jak dziecko. Jest 1 miejsce. Jest 1 miejsce open mastersi rekord świata – mówi Robert Nemś.
 
Wyniki TS CKFMaximus :
- Ada Styrczula - 1 miejsce - MistrzEuropy
- KrystianZawadzki - 1 miejsce - MistrzEuropy
- RenataZapała - 1 miejsce - MistrzEuropy i ustanowiony nowy rekord świata
- JoannaGawron - 1 miejsce - MistrzEuropy i 1 miejsce open kobiet
- BernadettaStyrczula - 1 miejsce - MistrzEuropy i 3 miejsce open kobiet
- MateuszBuławski- 3 miejsce
- RobertNemś- 1 miejsce - MistrzEuropy i 1 miejsce open mastersi nowy rekord świata
 
 
- A już słyszę, nie mówiliśmy żebędzie dobrze ... no fakt mówiliście. To nie zmienia faktu, że ciężkie te zawody były dla młodzieży i tym bardziej gratuluję. Ada i Krystian otarli się o rekordy świata - ottak ciut-ciuti by zaliczyli. Zapowiedzieli, że treningi będą solidniejsze i bardziej zaangażowane. Siła charakteru wzmacnia się na kamienistej drodze, anie na alei wysypanej płatkami róż – mówi zadowolony trener.
 
- Dziękujemy Dawidowi Ciszkowi, właścicielowi firmy Luna, Chochołowskim Termom, Składowi Budowlanemu „Kantor” z Czarnego Dunajca, gazecie Góral Info za wsparcie. To bardzo odpowiedzialne przyjąć pomoc i wywiązać się z oczekiwań. Dziękujemy za wiarę w nas i zaufanie. Rodzinom za cierpliwość, znajomym za trzymanie kciuków. Mistrzostwa Świata nadchodzą, a my nie śpimy i już się szykujemy - mówi Robert Nemś.
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    618 
  
 
 
 
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2018