Magda Łączak i Robert Faron triumfują w III Biegu Flexistav Ultra Granią Tatr.
 dodano: 19 Sierpnia 2017

Magda Łączak z Mielca i Robert Faron z Kamienicy zwyciężyli w III edycji Biegu Ultra Granią Tatr. Zawody były równocześnie Mistrzostwami Polski w skyruningu, więc zdobyli oni także mistrzowskie tytuły.

Walka była bardzo zacięta bowiem różnice pomiędzy pierwszą trójką najlepszych zawodników były bardzo niewielkie.
 71 km trasę z 5000 m przewyższenia najszybciej bo w 9:36.27,68 pokonał Robert Faron z Kamienicy Salco Garmin Team, drugi namecie był zakopiańczyk Marcin Rzeszótko reprezentujacy KW Zakopane TOPR.  Jego strata do zwycięzcy wyniosła zaledwie 45 sek, Trzeci na mecie z czasem  9:45.47,38 zameldował  sie Przemek Sobczyk Hoka- Yurtabar.pl  który prawie przez cały dystans zajmował drugą lokatę. Warto wspomnieć iż Przemek Sobczyk wygrał pierwszą edycję tego morderczego biegu.
 Wśród pań  zwyciężyła Magda Łaczak z Mielca Salomon Suunto Team, ktora cała trasę przebiegła w 10:53.32,88. druga była Anna Arseniuk z Złejwsi Wielkiej TS Opatrunki Toruń,(12:25.36,88) a trzecie miejsce zajęła Iwona Kik z Krakowa Wosik Tervel Team/KW Kraków( 12:29.43,65)

W trzecim biegu granią Tatr wystartowało 349 osób, sklasyfikowanych zostało ponad 260     .

Zawodnicy wystartowali o godz 4.00 na Siwej Polanie, wbiegli kolejno na Grzesia, Rakoń, Wołowiec, Jarząbczy i Starorobociański Wierch, osiągając Ornak i przez Iwaniacką Przełęcz  zbiegli na Halę Ornak Stąd  wbiegli na Czerwone Wierchy pokonali Kasprowy Wierch, do  schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej.

Stąd przez Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów i Roztoki, przez Wodogrzmoty Mickiewicza, Rówień Waksmundzką, Psią Trawkę Kopieniec  i dolinę  Olczyską , Nosalową Przełęcz osiągnęli Kuźnice i już asfaltem zbiegli do mety usytuowanej na stadionie COS.

Na pokonanie  71 km trasy o przewyższeniu ponad 5 000 m sprawny turysta potrzebuje ponad 30 godzin. Zwycięzca pokonał trasę w niewiele ponad 9 godzin i 36 minut.