START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Cztery wieże zdobyte!
 dodano: 22 Sierpnia 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Za nami pierwsza edycja wyścigu Kolarskiego Ochotnica MTB 4Towers. To było trzy dni rywalizacji na najwyższym poziomie.  Organizatorzy przygotowali 3 etapy z podziałem na kategorię PRO (bardziej zaawansowani kolarze) i FUN.


 Głównym celem wyścigu było zdobycie 4 wież czyli 4 najwyższych na wytyczonej przez organizatorów trasie szczytów Gorc i Beskidu Sądeckiego tj. Koziarz 943 m.n.p.m., Gorc 1228m.n.p.m., Magurki 1108 m.n.p.m. i Lubań 1211m.n.p.m.
 
- Ochotnica MTB 4 Towers nie jest przejażdżką po górach, to walka z samym sobą, pokonywanie własnych słabości i radość z widoków. Dwa miesiące pracy w terenie zaowocowały stworzeniem prawdopodobnie jednego z najcięższych wyścigów MTB w Polsce, ale jednocześnie z najpiękniejszymi trasami jakie można u nas znaleźć – podkreśla Cezary Szafraniec, pomysłodawca  i organizator wyścigu.
 
I etap taki sam dla obu kategorii. Liczył sobie 36,5 kilometrów z sumą przewyższeń 1499 metrów. W jego trakcie kolarze musieli pokonać m.in. zjazd przez Basztę w Tylmanowej, przejazd przez osiedle Klęki z niebieskimi domkami, ciekawy podjazd na Koziarz w Popradzkim Parku Krajobrazowym, urozmaicony zjazd z Koziarza.
 
II etap – zdecydowanie najcięższy - to 36,5 kilometra z sumą przewyższeń 1520 metrów dla amatorów i aż 67,5 kilometra dla profesjonalistów z sumą przewyższeń 3155 metrów. Tutaj uczestnikom m.in. przyszło zmierzyć się ze słynnym asfaltowym podjazdem pod Twarogi. Na dystansie PRO zawodników czekała też m.in. wspinaczka na Magurce, po niej stromy i szybki zjazd do Forendówki, a następnie kolejny podjazd do os. Holina i chyba najładniejszy zjazd szlakiem wołoskim przez Rokitowiec.
 
Ostatni dzień zmagań wcale nie był „luźniejszy”. Wręcz przeciwnie. Fatalne warunki atmosferyczne (ulewny deszcz, wiatr, temperatura powietrza poniżej 10 stopni) zmusiły organizatorów do skrócenia dystansu, który ostatecznie wyniósł 33 kilometry dla obu kategorii (w pierwszej wersji było 53 km dla FUN i 76 dla PRO). – To był przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa. Na Luboniu mieliśmy 5 stopni Celsjusza. Ulewa sprawiła, że górskie potoczki zamienił się w rwące rzeki. Nie chcieliśmy narażać zdrowia zawodników – wyjaśnił Szafraniec.
 
Łącznie w trzech etapach udział wzięło 47 zawodników i zawodniczek. Klasyfikację generalną w kategorii amatorów wygrali Karolina Kukuła z Krakowa i Maciej Ścierski z Tychów. Oboje zwyciężyli z dużą przewagą nad resztą stawki. W kategorii PRO ścigali się tylko mężczyźni. Najlepszy okazał się faworyt, jeden z najlepszych w kraju zawodników MTB Michał Ficek z Mysłowic, który okazał się najszybszy na każdy z etapów. Na drugim stopnia podium uplasował się Marcin Gołuszka z Tarnawy Dolnej, a na trzecim Jan Czapliński z Oleśnicy.
 
Organizatorzy przygotowali też klasyfikację par (łączna suma dwóch zawodników). Tutaj w grupie FUN zwyciężyli tyszanie: Ścierski z Łukaszem Latusikie, a w grupie PRO: Ficek z Sebastianem Chojnowskim z Gliwic. W „Miksach” zwyciężył duet Katarzyna Laskowska z Wołomina i Bartosz Męziński z Olsztyna.
 
- Jeżeli chodzi o frekwencję to troszkę jesteśmy rozczarowani, ale to wynikało głównie z tego, że to nowy wyścig. Najważniejsze dla nas to to, że Ci którzy wzięli udział wypowiadali się w samych superlatywach i o poziomie tras, i o samej organizacji. Byli zachwyceni gościnnością i gorącym dopingiem jakie spotkały ich na trasie. Jestem przekonany, że pozytywny odzew przełoży się na wzrost frekwencji w kolejnych latach. Bardzo ważne było dla nas jako organizatorów zdanie zwycięzcy wyścigu Michała Ficka. To wielka postać w polskim MTB. Bardzo nas pochwalił, mówiąc że wreszcie ktoś stworzył wyścig na wysokim poziomie, przyznając jednocześnie, że to był jeden z najtrudniejszych krajowych wyścigów. Pierwsza edycja za nami, a my już myślimy o kolejnej, zwłaszcza, że bardzo przychylny naszej inicjatywie jest wójt gminy Ochotnica Dolna – podkreśla Szafraniec.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1767 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024