START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Wspinaczka
Znamy już zwyciezców 13 Sz FG 2017
 dodano: 3 Września 2017    (źródło: mat prasowe)

 Znamy już zwycięzców tegorocznych Spotkań z filmem Górskim Jury  ogłosiło swój werdykt. Grand Prix zdobył film " Wyrok Hadwina" w reżyserii Sashy Snow'a.


 GRAND PRIX 13. SPOTKAŃ Z FILMEM GÓRSKIM
Wielka Drewniana Góra i nagroda pieniężna w wysokości 4000 zł
WYROK HADWINA / HADWIN’S JUDGMENT
reż. Sasha Snow 
Kanada/Wielka Brytania 2015, 87 min. 
Uzasadnienie jury: Film „Wyrok Hadwina” w reżyserii Sashy Snow'a nie pozostawia obojętnym. Historia opowiedziana w filmie porusza ludzi gór. Nie ma przecież dla nas nic bliższego sercu, jak piękno pierwotnej przyrody, tak boleśnie doświadczanej przez ludzi, technologię i chciwość. Reżyser „narysował” środkami artystycznymi postać głównego bohatera; jego niezwykłą przemianę i determinację w obronie piękna przyrody. Prostymi i delikatnymi środkami wyrazu, niczym wytrawny twórca powieści kryminalnych, wprowadza nas w niezwykłe zakończenie owiane nimbem tajemniczości. Twórcy zadbali o piękne fotografie miejsc, w których rozgrywa się akcja filmu. Całość składa się na obraz niezwykły, jedyny w swoim rodzaju. 
 
NAGRODA SCHRONISKA PTTK NAD MORSKIM OKIEM za najlepszy film ukazujący człowieka w ekstremalnych sytuacjach: Drewniana Góra i nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł
W NIEZNANE / VRESO L’IGNOTO 
reż. Federico Santini 
Włochy 2017, 73 min. 
Zdobywanie ośmiotysięcznych szczytów zimą to zajęcie dla najtwardszych z twardych. Doceniamy niezwykły trud, który towarzyszył realizacji filmu dokumentującego zmagania człowieka z górą w zimie. Ten prosty w warstwie realizacyjnej dokument wzbudza silne emocje i ma niezwykłą siłę rażenia dzięki autentyczności wydarzeń. Autorzy nie silili się na jakąkolwiek inscenizację, fabułą stał się każdy kolejny dzień wyprawy. Siłą filmu są również niezwykłe zdjęcia, które zapierają dech w piersiach. I choć znamy wynik tej batalii, to dzięki tym obrazom, z emocjami oglądamy ją do końca. Szczególnie urzekające są sceny nieudanego ataku szczytowego, w którym przez banalną pomyłkę alpiniści stracili szanse na wejście na wierzchołek. Niektórzy na zawsze. Mimo wielu defektów realizacyjnych, film jest dokumentem niezwykłym.
 
NAGRODA DYREKTORA TATRZAŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO za film najlepiej obrazujący więź człowieka z naturą: Drewniana Góra i nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł
NARYSUJ MI KOZICĘ / DESSINE-MOI UN CHAMOIS 
reż. Anne, Eric Lapied 
Francja 2017, 70 min. 
Anne i Erik Lapied są nie tylko mistrzami kinematografii, ale również wyśmienicie potrafili przekazać serdeczne relacje wnuczka z dziadkami podczas wspólnego poszukiwania przygód w Parku Narodowym Gran Paradiso. Zamierzony, powolny rytm filmu wyśmienicie wpisuje się w poruszany temat uczenia się cierpliwości i obserwowania przyrody. W obecnych czasach nadmiaru i zalewu informacji ten film jest miłym oderwaniem od codziennego obrazkowego zgiełku. Jury pragnie wręczyć nagrodę za wybitną kinematografię i wyjątkową narrację tego filmu. 
 
NAGRODA BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE za film najlepiej ukazujący ludzkie, kulturowe i artystyczne aspekty życia społeczności górskich: Drewniana Góra i nagroda pieniężna 
w wysokości 2000 zł
URMILA – MOJA PAMIĘĆ JEST MOJĄ SIŁĄ / URMILA – MY MEMORY IS MY POWER 
reż. Susan Gluth 
Niemcy 2016, 87 min. 
Kamalari – tak nazywany jest w Nepalu zwyczaj sprzedaży dziewczynek, które są zmuszane do niewolniczej pracy i nie mają dostępu do edukacji. Jedną z nich była Urmila, która odzyskawszy wolność po 12 latach, postanowiła poświęcić się ratowaniu innych dzieci. Film pozwala przyjrzeć się Urmili z bliska. Kamera z dużym wyczuciem i konsekwencją wprowadza nas w świat wewnętrznych zmagań bohaterki, pomaga zrozumieć jej niezwykłą determinację, ale też samotność człowieka, który został pozbawiony dzieciństwa.
 
NAGRODA SPECJALNA  
PIOTR MALINOWSKI. 33 ZGŁOŚ SIĘ… 
reż. Robert Żurakowski, Bartosz Szwast 
Polska 2017, 55 min. To trzeci film Roberta Żurakowskiego i Bartosza Szwasta – i najlepszy. W sposób prosty poprzez wypowiedzi przyjaciół i najbliższych oraz zdjęcia archiwalne pokazuje Piotra i jego pasje: muzykę, narciarstwo, alpinizm, himalaizm, skitouring. Ważne miejsce zajmuje jego praca  w TOPR – to właśnie Piotr i dr Janczy doprowadzili do reaktywacji  TOPR.
SPECJALNE WYRÓŻNIENIE 
FURIA 
reż. Marcello Vai 
Włochy 2016, 73 min. 
Nieważne jak nisko upadłeś, ważne, że chcesz się podnieść. Fulvio upadł bardzo nisko, ale dzięki sobie, najbliższym i terapii odnalazł swoją drogę. Od kilkunastu lat jest trzeźwy – film Furia to ważne przesłanie dla innych, którzy jeszcze błądzą. Obraz autorstwa Marcello Vai robi wrażenie autentycznością opowiedzianej historii. Monologi bohatera są bardzo szczere. Wyzdrowiał i wrócił do swoich ukochanych gór... a te być może pomogły mu właśnie wrócić do zdrowia. 
 
NAGRODA PUBLICZNOŚCI: statuetka Drewniana Góra i nagroda rzeczowa
PIOTR MALINOWSKI. 33 ZGŁOŚ SIĘ… 
reż. Robert Żurakowski, Bartosz Szwast 
Polska 2017, 55 min. 
 
Nagroda Młodzieżowego Jury: nagroda specjalna przygotowana przez młodzież z Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem
SAMUEL W CHMURACH / SAMUEL IN THE CLOUDS 
reż. Peter Van Eecke 
Belgia 2016, 70 min. 
Postanowiliśmy nagrodzić film Pietera Van EEcke’a, w którym lokalne zwyczaje przeplatają się z indywidualną misją pielęgnowania tradycji. Reżyser każdym ujęciem opowiada osobną historię, co ostatecznie tworzy niezwykle spójny i estetyczny obraz życia tytułowego Samuela. Jego samotność oraz zmagania ze zdegradowaną przez człowieka przyrodą zostały ukazane w obrazie topniejącego lodowca, który do tej pory wyznaczał bieg życia rodzinie Samuela.  
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1940 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020