START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Zacięte derby i bramkowe łowy Szarotki
 dodano: 16 Października 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Wydarzeniem 3 i 4 kolejki spotkań ekstraklasy seniorów było derbowe starcie Górali Nowy Targ z Wiatrem Ludźmierz. Młoda drużyna z Ludźmierza postarała się o niespodziankę w pierwszym meczu, który wygrała w serii rzutów karnych, mimo że jeszcze 10 minut przed końcem, przegrywała 2:6. Rewanż padł już łupem Górali. Komplet punktów zapisała na swoim koncie Szarotka Nowy Targ, która dwukrotnie pewnie ograła Pioniera Tychy


 W pierwszym starciu Górali z Wiatrem niesamowite rzeczy działy się w tercji trzeciej. Nowotarżanie, którzy po 40 minutach prowadzili 3:2 w pierwszych 10 minutach tej odsłony dołożyli kolejne trzy gole  i raczej mało kto się spodziewał że coś w tym meczu może się jeszcze wydarzyć. A tym czasem ambitnie grający ludźmierzanie rzucili się do szaleńczych ataków i w odstępie 8 minut i 41 sekund straty odrobili, doprowadzając tym samym do dogrywki. A że ta rozstrzygnięcia nie przyniosła, zwycięzcę wyłoniły rzuty karne, w których, głównie dzięki świetnej postawie w bramce Jakuba Udzieli, górą byli ludźmierzanie.
 
Również w rewanżu kluczowa dla końcowych losów spotkania okazała się trzecie tercja. Tym razem to ludźmierzanie zaczęli ją z jedno bramkową zaliczką i to oni byli zespołem który w tych pierwszych 40 minutach sprawiał dużo lepsze wrażenie. Niestety cały swój trud i wysiłek ludźmierzanie roztrwonili, na własne życzenie w ostatnich 20 minutach. Zgubiły ich przede wszystkim kary. Szczególnie ta Jachimczyka, który za brutalny i bezmyślny faul (zresztą nie pierwszy w jego wykonaniu) na Pazdro, złapał „piątkę”. Górale bezlitośnie wykorzystali liczebną przewagę zdobywając w tym czasie trzy gole z rzędu i tym samym przechylając szalę zwycięstwa. 
W końcówce spięli się Turwoń ze Słowakiewiczem. Pierwszy z nich sprokurował rywala do tego stopnia, że ten kilkukrotnie go odepchnął za co gracz Wiatru obejrzał czerwoną kartkę.
 
 
 
- Póki co gramy bardzo źle. Jesteśmy bardzo niezadowoleni. Nie wiem, coś w naszych głowach jest nie tak. Trzeba je zresetować bo może być nieciekawie w tym sezonie. Zaczęliśmy co prawda coś mocniej trenować, ale na razie nie przynosi to żadnych efektów. Nie pamiętam, odkąd gram w Góralach, żebyśmy zagrali tak słaby mecz jak ten sobotni. W niedziele nie było o wiele lepiej. Uratowała nas ta pięciominutowa kara dla rywali. Brakuje nam koncentracji. Musimy popracować nad taktyką. Nie potrafimy utrzymać jednostajnego tempa przez całe spotkane. Sprawiamy wrażenie kompletnie zagubionych – przyznał grający trener Górali, Bartosz Gotkiewicz.
 
- Jestem zły bo oba mecze powinniśmy wygrać. W obu grając pięciu na pięciu byliśmy lepszym zespołem. Niestety kolejny raz nieodpowiedzialne zachowanie jednego zawodnika, bardzo wiele nasz kosztowało. Wciąż nie możemy sobie poradzić z tą młodzieńczą fantazją. Chłopcy są w takim wieku, że ich głowy czasem są daleko poza boiskiem. Na pewno budujące jest jednak to, że widać progres w naszej grze. Coraz więcej nam wychodzi, co dobrze rokuje na przyszłość – podsumował trener Wiatru, Rafał Pelczarski.
 
Zespół Pioniera Tychy do Nowego Targu na mecze z Szarotką przyjechał podbudowany zwycięstwem w poprzedniej serii meczów z Góralami. Szarotka brutalnie jednak sprowadziła tyszan na ziemię, aplikując im w dwóch meczach 31 goli (!) i tym samym wskazując miejsce w szeregu.
 
Co prawda w pierwszym spotkaniu już w jego 59 sekundzie to goście pierwsi zdobyli gola, ale to były dla nich tylko miłe, złego początki. Szarotka błyskawicznie przejęła kontrolę nad meczem i w kolejnych jego fragmentach systematycznie budowała bramkową przewagę. Ostatecznie skończyło się na wygranej 13:3.
 
W meczu numer dwa dominacja nowotarżan była jeszcze większa. Tyszanie byli jedyni bladym tłem dla grających z dużą swobodą zawodników Szarotki. Wynik 18:1 mówi sam za siebie.
 
Górale Nowy Targ – Wiatr Ludźmierz 6:7 K (1:0, 2:2, 3:4; 0:0) karne 2:4 i 7:5 (1:0, 3:3, 4:1)
 
Bramki: I mecz: Korczak 2, Kostela 2, Turwoń, M. Tylka – Hamrol 2, Słowakiewicz 2, Widurski, Olchawski. II mecz: Leja 2, Gotkiewicz, Kostela, Subik, Ciapała, Korczak – Szal, Zacher, Jachymiak, Widurski, Słowakiewicz
 
Górale: Pawlik – Gotkiewicz, Kostela, Fryźlewicz, Tomalak, Subik, Pazdro, Ciapała, Leja, Turwoń, Stypuła, A. Tylka, Korczak, M. Tylka, Smarduch. Trenerzy Bartosz Gotkiewicz i Piotr Kostela.
 
Wiatr: Udziela (Komperda) – Jachimczyk, Panek, Hamrol, Szal, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Lasyk, Niziołek, Widurski, Pelczarski, Jaskierski, Olchawski, Cyrwus. Trener Rafał Pelczarski.
 
Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Jadberg Pionier Tychy 13:3 (2:1, 7:1, 4:1) i 18:1 (5:1, 7:0, 6:0)
 
Bramki dla Szarotki: I mecz: Augustyn 2, Brzana 2, Kozubal 2, Dziurdzik, Ossowski, Ligas, Budzoń, Chlebda, Widurski, Spyra. II mecz: Budzoń 3, Chlebda 3, Kozubal 3, Augustyn 2, Lech 2, Widurski 2, Spyra, Ossowski, Książkiewicz
 
Gorący Potok Szarotka: Jastrzębski – Dziurdzik, Ossowski, Augustyn, Lech, Ligas, Budzoń, Kwak, Chlebda, Brzana, Sikora, Spyra, Widurski, Kozubal, Książkiewicz. 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    824 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021