START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Unihokej. Doświadczenie górą
 dodano: 22 Października 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 W miłej atmosferze, ale i na niezłym sportowym poziomie przebiegły pierwsze w historii derby w unihokejowej ekstraklasie kobiet między dwiema drużynami MMKS Podhala Nowy Targ. Ostatecznie dwukrotnie zwycięsko wyszły z niej reprezentantki pierwszego zespołu, którego skład oparty jest na srebrnych medalistkach z ubiegłego sezonu, wzmocnionych w bieżących rozgrywkach zawodniczkami z nieistniejącej już drużyny Multii Killers Kraków.


 Pierwsze, sobotnie spotkanie przez dwie tercje było bardzo wyrównane. Młodziutkie zawodniczki drugiego zespołu w niczym nie ustępowały starszym koleżankom. Co więcej, były nawet momenty, że to one lepiej się prezentowały na parkiecie, ale zawodziła u nich skuteczność. Trzecia tercja to już dominacja podopiecznych Jacka Michalskiego, które bezlitośnie wykorzystywały każdy błąd przeciwniczek. Tę cześć spotkania wygrały one 4:0, a całe spotkanie 6:1.
 
- Szkoda, że był to mecz pomiędzy zespołami z tego samego miasta . Trzeba pochwalić przeciwnika, który rozegrał dobre spotkanie. Mnie cieszy wynik, bo trudno nam trenować, gdy zawodniczki są z dwóch miejscowości. Ale chcą i pokazały dzisiaj charakter. Bardziej chciały wygrać i to zadecydowało – ocenił to spotkanie szkoleniowiec Podhala I.
 
 
- Rywal był lepszy, choćby dlatego, że strzelił więcej bramek. Moje dziewczyny walczyły od pierwszej do ostatniej minuty. Nie poddały się. Dla nich potyczka z takim rywalem to nauka. Uważam, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej. Uczymy się grać tym składem w seniorkach. Wszystkie moje zawodniczki zagrały i co ważne wywiązywały się z założeń taktycznych. Przypadkowe dwie bramki zaważyły na końcowym rezultacie – podsumował trener Podhala II, Arkadiusz Pysz.
 
W rewanżu po 8 minutach pachniało niespodzianką. Podhale II prowadziło już bowiem 3:0. Przeciwnik zdołała jeszcze jednak w pierwszej tercji zniwelować straty. Podobnie jak dzień wcześniej, także i w tym spotkaniu decydująca o losach meczu okazała się tercja trzecia. Na trzy gole zdobyte przez Podhale I, Podhale II odpowiedziało tylko jednym trafieniem.
 
- Przeciwniczki rozpoczęły spotkanie z wielką determinacją i wszystko im wychodziło. Zdołaliśmy doprowadzić do wyrównania i gra się wyrównała. Z biegiem czasu zaczęliśmy przejmować inicjatywę. Kolejne trafienia uspokoiły zespół. Mecze z takim rywalem dużo uczą. Wytrzymaliśmy trudy spotkań kondycyjnie, co przy amatorskim trenowaniu, niesystematycznym, jest sporym plusem – podsumował Michalski.
 
- Indywidualne błędy zdecydowały, że straciliśmy trzy bramkową przewagę. Widocznie dziewczęta jeszcze nie dorosły do utrzymania takiej przewagi. Takie mecze uczą. Mieliśmy swoje szanse, podobnie jak przeciwnik, ale on je wykorzystał, a my nie – stwierdził Pysz.
 
MMKS Podhale I Nowy Targ – MMKS Podhale II Nowy Targ 6:1 (2;1, 0:0, 4:0) i 7:4 (3:3, 1:0, 3:1)
 
Bramki: I mecz: M. Krzystyniak 2, Rogala, Białoń, Bugajska, samobójcza – Osmala.  II mecz: Rogala 3, Białoń 2, M. Krzystyniak, Siuta – Osmala 2, Panek, Timek.
 
MMKS Podhale I: Jachymiak (Niemiec) – Grynia, Piekarczyk, Siuta, Fuła, Bugajska, M. Krzystyniak, Rogala, Kubowicz, Węgrzyn, Rokicka, Jasion, Białoń.
 
MMKS Podhale II: Młynarczyk (Dynda, Hobot) – Timek, Florczak, Kłak, M. Mamak, Gruszczak, Ulman, Kowalczyk, Panek, Jałoszyńska, Z. Krzystyniak, Pysz, E. Mamak, Buczek, Majerczak, Osmala, Gajewska.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    846 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021