START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Unihokej. Podział punktów w derbach. Pewne wygrane Wiatru
 dodano: 29 Października 2017    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Pierwszy w tym sezonie derby Nowego Targu w ekstraklasie mężczyzn wypadły na remis. W sobotę górą byli Górale, w niedzielę rewanż wzięła Szarotka. Dwa pewne zwycięstwa w starciu z Pionierem Tychy odnotowali gracze Wiatru Ludźmierz.


 Pierwsze derbowe spotkanie toczyło się wedle zasady „cios za cios”. Na gole jednych, drudzy odpowiadali tym samym. W pierwszej tercji optycznie lepiej wyglądała Szarotka, ale to Górale byli skuteczniejsi i tę cześć spotkania wygrali 3:2. W drugiej odsłonie do głosu doszli Górale i efektem ich przewagi były kolejne dwa gole, na które Szarotka odpowiedziała jednym trafieniem. Trzecia tercja zaczęła się więc przy prowadzeniu Górali 5:3. W 45 min na wicemistrzowie Polski podwyższyli na 6:3 i wydawało się, że mają ten mecz już pod pełną kontrolą. Szarotka nie dała jednak za wygraną i w ostatnich 15 minutach rozpoczęła szaleńczy pościg. Co prawda na gola Kozubala, odpowiedział Leja, ale potem do bramki Górali trafili Augustyn oraz Brzana i 72 sekundy przed syreną końcową było już tylko 7:6. Mimo kilku gorących momentów w samej końcówce, wynik już zmianie nie uległ.
 
W rewanżu pierwsza tercja także zwiastowała duże emocje. To było 20 minut na wysokim poziomie. Świetne tempo, gro sytuacji z obu stron i kapitalna postawa obu bramkarzy. Pierwsi gola zdobyli Górale, za sprawą indywidualnej akcji Kosteli. Szarotka straty i to z nawiązką odrobiła jeszcze przed pierwszą w meczu przerwą. Wyrównał Brzana, a gola na 2:1 zdobył Chlebda. Decydujący wpływ na końcowe losy tego spotkania miała druga tercja. W niej dzieliła i rządziła na parkiecie Szarotka. W bramce Górali dwoił się i troił Pawlik, ale w pojedynkę nie był w stanie odeprzeć naporu rywali. Dwukrotnie sposób na niego znalazł Sikora, a po jednym razie Chlebda i Spyra. Górale w tej odsłonie cieszyli się tylko raz, po celnym strzale Smarducha. W ostatnich 20 minutach Górale jeszcze się poderwali, ale już tylko nieznacznie zdołali zmniejszyć rozmiary przegranej,
 
- Myślę, że derby mogły się podobać. Dużo fajnej gry, dużo bramek i spięć. Pierwsze spotkanie dobre w naszym wykonaniu. W drugim już dała o sobie znać wąska kadra. Nie mieliśmy już tyle siły co w dzień wcześniej, niemniej cieszy to, że w tej trzeciej tercji potrafiliśmy jeszcze wydobyć z siebie dodatkowe pokłady energii i troszkę postraszyliśmy Szarotkę. Generalnie cieszy to, że widać progress w naszej grze w porównaniu z tymi pierwszymi meczami w sezonie – ocenił kapitan Górali, Bartosz Gotkiewicz.
 
 
 
- Mimo, że jedno z tych dwóch spotkań wygraliśmy to wcale nie jestem zadowolony, z tego zaprezentowaliśmy. Zupełnie nie graliśmy to co chcemy grać. Cały czas uczymy się nowego systemu. Na treningach wychodzi to nieźle, ale nie potrafimy tego przełożyć w meczu. Byliśmy na te derby bardzo zdeterminowani, może aż za bardzo i w wielu momentach brakowało nam „zimnej krwi” i „chłodnych głów”. Pracujemy dalej – podsumował grający trener Szarotki, Łukasz Chlebda.
 
Sześć punktów do swojego dorobku dopisał Wiatr Ludźmierz, który dwukrotnie ograł Pioniera Tychy. Pierwszy mecz ludźmierzanie zaczęli bardzo ospale i pierwszą tercję przegrali 2:3. W dwóch kolejnych odsłonach oglądaliśmy już zupełnie inny Wiatr. Podopieczni Rafała Pelczarskiego totalnie zdominowali przeciwnika, ostatecznie zwyciężając aż 12:5. W rewanżu Wiatr szybko pozbawił rywali jakichkolwiek złudzeń na korzystny dla nich wynik. Po kwadransie gry prowadził już 4:0, a po 40 minutach 7:1 Nonszalancka nieco postawa gospodarzy w ostatnich 20 minutach pozwoliła przyjezdnym zmniejszyć rozmiary przegranej. Ostatecznie to starcie Wiatr wygrał 7:3.
 
Górale Nowy Targ - Gorący Potok Szarotka Nowy Targ 7:6 (3:2, 2:1, 2:3) i 5:8 (1:2, 1:4, 3:2)
 
Bramki: I mecz: Bisaga 2, Leja, Kostela, Smarduch, Subik – Kozubal 2, Ślusarek, Augustyn, Brzana. II mecz: Kostela 2, Smarduch 2, Bisaga – Chlebda 3, Sikora 2, Brzana, Lech, Spyra.
 
Górale: Pawlik – Gotkiewicz, Subik, A. Tylka, Pazdro, Tomalak, Fryźlewicz, Kostela, Leja, Turwoń, Korczak, Smarduch, Bisaga.
 
Szarotka: Jastrzębski – Ossowski, Augustyn, Lech, Chlebda, Ślusarek, Ligas, Widurski, Kwak, Budzoń, Brzana, Sikora, Spyra, Książkiewicz, Kozubal.
 
Wiatr Ludźmierz – Jadberg Pionier Tychy 12: 5 (2:3, 6:1, 4:1) i 7:3 (4:0, 3:1, 0:2)
 
Bramki dla Wiatru I mecz: Słowakiewicz 2, Szal 2, Widurski 2, Jaskierski, Jachymiak, Niziołek, K. Pelczarski, Leja, Lasyk. II mecz: K. Pelczarski 3, Zacher, Jachymiak, Lasyk, Słowakiewicz.
 
Wiatr: Komperda (Udziela) – Panek, Hamrol, Szal, Leja, Karol Pelczarski, Konrad Pelczarski, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Lasyk, Niziołek, Widurski, K. Jaskierski, J. Jaskierski, Dzioboń, Cyrwus.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    830 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021