START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Nowotarżanki podbiły Pragę!
 dodano: 8 Stycznia 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Kolejny duży sukces na swoim koncie zapisały unihokeistki MMKS Podhala Nowy Targ, które w miniony weekend wygrały międzynarodowy, prestiżowy turniej Praga Flooball Cup.


 Nowotarżanki rywalizowały w najstarszej kategorii wiekowej, w której przed rokiem zajęły miejsce drugie (zwyciężyły w młodszej grupie).
 
Podhalanki zaczęły zmagania od efektownej wygranej 11:0 nad Kanonyri. To była rozgrzewka przed kolejnymi, już znacznie trudniejszymi potyczkami. Starcie numer dwa to remis 1:1 z obrończyniami tytułu, SK Bivoj ITM Litvinov, z którym nowotarżanki przed rokiem przegrały właśnie w finale.
 
Kolejny pojedynek Podhalanki stoczyły z odwiecznym rywalem, drużyną z Black Angels. Także i on zakończył się remisowo (1:1).
 
Kolejne dwa mecze to już efektowne zwycięstwa podopiecznych Arkadiusza Pysza. Najpierw 13:1 z Vosy Praga, a następnie 9:1 z Wild Girls. 
Stawką meczu z FlorbalUsti Girls była awans do finału. Nowotarżanki nie postawiły złudzeń rywalkom, zwyciężając 5:0
 
Mecz o „złoto” miał bardzo uroczystą oprawę. Rywalem Podhalanek była ponownie drużyna z Litwinowa. Nowotarżanki były więc niesamowicie zmotywowane by wziąć rewanż za zeszłoroczną porażkę.
 
Początkowe minuty były bardzo wyrównane, ale z czasem to unihokeistki z Nowego Targu zaczęły przechylać szalę zwycięstwa. Prowadzenie dała im Dominika Buczek po asyście Zuzanny Krzystyniak. Po chwili Buczek ponownie wpisała się na listę strzelców, a kolejne dwa efektowne trafienia były autorstwa Gabrieli Pysz przy asystach Oli Cyrwus i Zuzanny Pudzisz. Przeciwnik odpowiedział zaledwie jednym golem.
 
Po końcowej syrenie radość nowotarżanek była olbrzymia. Tańce, śpiewy ale i łzy wzruszenia, bowiem spełniło się ich kolejne marzenie. W ich ręce dostał się okazały puchar z napisem „The Queen”
 
Najcenniejsze indywidualne wyróżnienie, dla najlepszej zawodniczki turnieju trafiło rzecz jasna do Dominiki Buczek.
 
Warto też odnotować, że w turnieju udział wzięła też drużyna chłopców, która wystąpiła w kategorii B08 grając w regule 3+1
 
- Duma mnie rozpiera. Dziewczyny dokonały naprawdę czegoś wielkiego, czegoś czego im już nikt nie odbierze – cieszy się kierownik drużyny, Włodzimierz Mamak – Atmosfera w zespole była niesamowita. Dziewczyny nawzajem się wspierały, motywowały. Po meczu finałowym, stałem z boku i widziałem jak dziewczyny były potężnie zmęczone, ale i niesamowicie szczęśliwie. Spotkała ich nagroda za ciężkie, całoroczne treningi. Jak zawsze każdy wyjazd wymaga dużo pracy, dlatego chcę podziękować rodzicom pani Katarzynie Zubek i Halinie Pysz za troskę i opiekę nad naszymi młodszymi chłopcami ,trenerowi Arturowi Kopciuchowi za to że w ważnych chwilach jest z dziewczętami i tytanowi pracy, trenerowi Arkadiuszowi Pyszowi za jego poświęcenie, zaangażowanie, za serce i wiarę w dziewczęta, że jest z nimi na dobre i na złe. Dziękuję również profesjonalnemu i bezbłędnemu kierowcy panu Pawłowi Wypychowskiemu z firmy transportowej „ŻEGLEŃ Tatry Bus” za bezpieczny i komfortowy dojazd do Pragi i z powrotem. Na koniec powiem tak: dziewczęta z dumą reprezentują nasz kraj, nasze miasto Nowy Targ i z wielka dumą noszą „SZAROTKĘ „ na koszulce. Za to należy się im szacunek i wielkie słowa uznania. Kibicu unihokeja ,kibicu MMKS Podhale Nowy Targ, mieszkańcu miasta bądź dumny z tych ambitnych dziewczyn – dodaje Mamak.
 
Zwycięski zespół MMKS Podhale tworzyły. Fuksa Julia ,Krzystyniak Zuzann, Pudzisz Zuzanna, Bryniarski Karina ,Maciaszek Amelia ,Buczek Dominika ,Kula Maria ,Gajewska Wiktoria ,Macias Aleksandra ,Osmala Anna ,Gacek Klaudia ,Skalska Anna ,Mamak Ewelina ,Filak Katarzyna ,Pysz Gabriela, Malinowska Liwia, Chrobak Natalia ,Cyrwus Aleksandra, Dynda Anna, Hobot Magdalena
 
Skład Chłopców: Szymon Zubek, Wiktor Wójtowicz, Zbigniew Kuruc-Jasiński,Karol Pysz
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1052 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021