START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

     


KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Olimpiada młodzieży
OOM w biathlonie 2018
 dodano: 8 Lutego 2018

 W Kościelisku Kirach trwa XXIV OOM w sportach zimowych. Rozegrane zostały sprinty oraz bieg pościgowy.


 Sprinty za nami, złote medale dla Cichoń, Gembickiej, Filipa i Janika
 
W Kościelisku rozegrano pierwszą biathlonową konkurencję XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złote medale w sprintach wywalczyli Kamila Cichoń (Górnik Iwonicz-Zdrój), Daria Gembicka (UKS Lider Katowice), Wojciech Filip (AZS AWF Wrocław) oraz Wojciech Janik (UKN Melafir Czarny Bór).
 
Rywalizacja wśród juniorów i juniorek była bardzo zacięta, a różnice w czołówce niewielkie. Kamila Cichoń wygrała z Natalią Tomaszewską (AZS AWF Katowice) różnicą tylko 12 sekund, podczas gdy Magda Piczura (BKS WP Kościelisko) straciła do zwyciężczyni niecałe pół minuty. Złota i brązowa medalistka spudłowały po razie, wicemistrzyni OOM zaliczyła dwie karne rundy. Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko) tym razem musiała zadowolić się jedynie czwartym miejscem. Obrończyni tytułu sprzed roku spudłowała aż pięciokrotnie. Przed nią niełatwe zadanie odrabiania strat w biegu pościgowym. Do Piczury traci bowiem aż dwie minuty.
 
Aż pięciu najlepszych juniorów zmieściło się w minucie. Wygrał Wojciech Filip, który o 16 sekund wyprzedził Marcina Szwajnosa (BKS WP Kościelisko). Szybszy na trasie był ten drugi, ale szanse na złoto pogrzebał na strzelnicy pudłując czterokrotnie. Filip w tym elemencie był lepszy, biegał tylko dwie karne rundy. Dokładnie tyle samo co Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), który wywalczył brąz wygrywając o siedem sekund z klubowym kolegą Wojciechem Skorusą. Piąte miejsce ze stratą poniżej minuty zajął Łukasz Sidorowicz (AZS AWF Katowice).
 
Złoto i srebro w kategorii junior młodszy powędruje do Czarnego Boru. To właśnie zawodnicy tamtejszego UKN Melafir – Wojciech Janik i Mateusz Gierczyk – okazali się najlepsi. Pierwsze miejsce wywalczył Janik, który mimo takiej samej liczby czterech karnych rund wyprzedził kolegę o 48 sekund. W walce o brąz najskuteczniejszy okazał się Andrzej Galica (BKS WP Kościelisko), któremu w czwartkowym biegu pościgowym po piętach od samego początku deptać będą czwarty dzisiaj Jakub Ogorzałek (MKS Duszniki-Zdrój), piąty Dawid Stanisz (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) oraz szósty Marcin Kaczanowski (UKN Melafir Czarny Bór).
 
Jedyną osobą, której udało się dwukrotnie zachować czyste konto na strzelnicy była dzisiaj Daria Gembicka. Biathlonistka UKS Lider Katowice zasłużenie zwyciężyła w kategorii juniorka młodsza, choć na mecie uzyskała tylko dziesięć sekund zapasu nad biegającą 300m więcej Pauliną Pawliczek (BKS WP Kościelisko). Skład podium uzupełniła Karolina Janko (UKS Karlik Chorzów), która straciła do Gembickiej 51 sekund.
 
Zawodom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży towarzyszą zmagania o medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców. Złote medale w sprincie zdobyli Kinga Mitoraj oraz Tomasz Jakieła (oboje BKS WP Kościelisko). Mitoraj nie miała sobie równych i z łatwością sięgnęła po tytuł mistrzowski. Nie ustrzegła się co prawda błędów, w sumie musiała pokonać aż cztery karne rundy, ale i tak wygrała z dużą przewagą nad rywalkami. Paulina Tupta (ZKS Kasina Wielka) straciła do niej niemal dwie i pół minuty. Brąz wywalczyła Karolina Trzaska (AZS AWF Wrocław).
W biegu mężczyzn najlepszy był Tomasz Jakieła, który o minutę pokonał Mateusza Janika (AZS AWF Wrocław). Złoty medalista spudłował dwukrotnie, srebrny nie trafił do celu cztery razy. Na podium zmieścił się jeszcze Tomasz Zięba (BKS WP Kościelisko).
 
WYNIKI
Drugiego dnia zawodów w Kościelisku rozegrano biegi pościgowe. W ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży jedynie Wojciechowi Janikowi (UKN Melafir Czarny Bór) udało się obronić pozycję lidera po sprincie. W pozostałych kategoriach poznaliśmy nowych mistrzów.
Tak było chociażby wśród juniorek, gdzie Kamila Cichoń (IKN Górnik Iwonicz-Zdrój) spudłowała trzykrotnie już podczas pierwszego strzelania i oddała prowadzenie rywalkom. W walce o zwycięstwo lepsza o 20 sekund okazała się Natalia Tomaszewska (AZS AWF Katowice). Magda Piczura (BKS WP Kościelisko) musiała zadowolić się srebrnym medalem, a Cichoń z łącznie aż dziewięcioma karnymi rundami finiszowała jako trzecia. Joanna Jakieła (BKS WP Kościelisko) miała zbyt dużą stratę na starcie by spróbować bić się o podium i po raz drugi zajęła czwartą pozycję.
Udany rewanż w biegu juniorów zaliczył Marcin Szwajnos (BKS WP Kościelisko), który na starcie tracił do Wojciecha Filipa (AZS AWF Wrocław) 16 sekund. Na mecie biegu pościgowego pomimo, że obaj spudłowali sześciokrotnie, różnica wynosiła 23 sekundy na korzyść Szwajnosa. Obaj zamienili się więc miejscami, drugi brąz wywalczył za to Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), któremu do wyprzedzenia Filipa zabrakło tylko trzech sekund.
Rywalizację Karoliny Janko (UKS Karlik Chorzów), Darii Gembickiej (UKS Lider Katowice) oraz Pauliny Pawliczek (BKS WP Kościelisko) mogliśmy już śledzić podczas pierwszych dwóch weekendów tegorocznych „Celuj w Igrzyska”. Ta trójka zawodniczek zdecydowanie wyróżnia się w całej stawce juniorek młodszych. Dzisiaj górą była Janko, która przypuściła atak z trzeciego miejsca. Spudłowała tylko trzy razy i o pięć sekund wyprzedziła Pawliczek. Gembicka, która wygrała sprint, tym razem spudłowała sześciokrotnie i do mety dotarła 44 sekundy po rywalce z Chorzowa.
Jedynym, któremu udało się zachować pierwsze miejsce po sprincie okazał się Wojciech Janik. Biathlonista z Czarnego Boru nie ustrzegł się błędów, bo spudłował w sumie pięciokrotnie. Już na półmetku miał jednak ponad dwuminutową przewagę nad Mateuszem Gierczykiem (UKN Melafir Czarny Bór), która po dwóch bezbłędnych strzelaniach w stójce tego drugiego zmalała do 48 sekund na mecie. Obaj na swojego towarzysza na podium trochę poczekali. Jakub Ogorzałek (MKS Duszniki-Zdrój) wpadł na metę trzy i pół minuty za Janikiem.
Piątek będzie dniem przerwy. W sobotę w Kościelisku rozegrane zostaną biegi indywidualne.
 
Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) oraz Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław) wywalczyli złotem medale Mistrzostw Polski Młodzieżowców w biegu pościgowym. Zawody odbywały się w Kościelisku. Mimo sześciu karnych rund Mitoraj ponownie wygrała z dużą przewagą. Na mecie pojawiła się niecałe cztery minuty przed Karoliną Trzaską (AZS AWF Wrocław). Brązowy medal wywalczyła Justyna Tupta, która wyprzedziła drugą wczoraj siostrę Paulinę (obie ZKS Kasina Wielka).
Wśród młodzieżowców skład pierwszej trójki pozostał taki sam, choć trochę w innej konfiguracji. Z drugiego miejsca na pierwsze awansował Mateusz Janik, który zaliczył w sumie cztery karne rundy i uzyskał minutę i 44 sekundy przewagi nad Tomaszem Ziębą (BKS WP Kościelisko). Na trzecie miejsce z pierwszego spadł Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), który spudłował aż ośmiokrotnie.
Piątek będzie dniem przerwy. Zawodnicy i zawodniczki powrócą do rywalizacji w sobotę, gdy rozegrane zostaną biegi indywidualne.
WYNIKI
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    900 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2019