START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sportowcy Podhala
Gala Olimpijska w Zakopanem
 dodano: 25 Kwietnia 2018    (źródło: UM R. Watycha PM własne)

 W Urzędzie Miasta Zakopane odbyła się Gala Olimpijska, podczas której burmistrz Leszek Dorula w imieniu mieszkańców miasta podziękował olimpijczykom związanym z Zakopanem za sportowe emocje, jakich dostarczali nam podczas Igrzysk Olimpijskich w Pjongczang.


Związani z Zakopanem medaliści i uczestnicy igrzysk olimpijskich w Pjongczangu oraz przedstawiciele ich sztabów szkoleniowych zostali w środę uhonorowani przez władze i mieszkańców stolicy polskich Tatr.
Dyplomy i upominki odbierali sami sportowcy, ich rodziny lub trenerzy, a otrzymali je: skoczkowie - Kamil Stoch i  Stefan Hula (KS Eve-nement Zakopane), Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) i Maciej Kot (AZS Zakopane), biegaczki Justyna Kowalczyk i Martyna Galewicz (AZS AWF Katowice), alpejczycy - Maryna Gąsienica - Daniel (TS Wisła Zakopane), Michał Kłusak (AZS Zakopane) i Michał Jasiczek (SNA Ski Team Zakopane), snoboardziści - (Aleksandra Król (KS F2 Dawidek - Team Zakopane), Weronika Biela, Karolina  Sztokfisz i Oskar Kwiatkowski (AZS Zakopane), panczeniści  - Katarzyna Bachleda - Curuś (LKS Poroniec), Magdalena Czyszczoń i Konrad Niedżwiedzki (AZS AWF Katowice) oraz dwuboista narciarski Wojciech Marusarz (AZS Zakopane).
 
Wśród ekip szkoleniowych podziękowania osobiście odebrali trenerzy skoków narciarskich - Stefan Horngacher, Zbigniew Klimowski i Grzegorz Sobczyk, serwismani Kacper Skrobot i Maciej Kreczmer oraz dyrektor - koordynator PZN w skokach i kombinacji norweskiej oraz honorowy obywatel Zakopanego Adam Małysz oraz trener Justyny Kowalczyk - Aleksander Wierietielny.
 
"My tę uroczystość planowaliśmy już w trakcie olimpiady, zanim osiągnęliście te sukcesy, bo dla nas  już samo wasze uczestnictwo w tych igrzyskach, to wielka radość i satysfakcja, że reprezentujecie nie tylko Polskę ale i Zakopane. Dziękujemy wam za sportowe emocje i za wielką promocję miasta, a także za to, że w tym kibicowaniu wam jednoczycie społeczeństwo" - mówił m.in. burmistrz Leszek Dorula.
 
Dodał, że kolejnym powodem do radości jest to, że zgromadzeni w sali obrad wybitni sportowcy stanowią doskonały przykład dla swoich młodszych koleżanek i kolegów. "Ponieważ uświadamiacie im, że nie wystarczy sam talent i że trzeba bardzo ciężko pracować. Pokazujecie też, że dla sportowego sukcesu warto na tę pracę poświęcić najpiękniejsze lata dzieciństwa i młodości".
 
W imieniu ekipy skoków narciarskich głos zabrał Adam Małysz. "Chciałem w imieniu wszystkich chłopaków podziękować, że miasto zawsze docenia nie sportowców i to nie tylko rodowitych zakopiańczyków, ale i takich, którzy się tu - jak ja - przypisali. Dziękujemy także za to, że ruszyła duża skocznia, a niebawem będziemy mieć wyremontowane te średnie i małe. Dzięki temu mam nadzieję, już za kilka lat ci, którzy tu dzisiaj siedzą, w końcu będą dumni, że mają swoich następców" .
 
Po części oficjalnej sportowcy i działacze spotkali się z mieszkańcami Zakopanego, oprawę muzyczną zapewnili  Hania Rybka i zespół Giewont.
 
 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1310 
 
  
 
 
 
 
  
 
 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2022