START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti
   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Unihokej
Wynik przerósł oczekiwania
 dodano: 8 Maja 2018    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Jeden z najlepszych wyników w historii polskiego unihokeja osiągnęła reprezentacja Polski kobiet w zakończonych w niedzielę w Szwajcarii Mistrzostwach Świata do lat 19. „Biało Czerwone” w składzie z pięcioma zawodniczkami z Nowego Targu zakończyły turniej na czwartym miejscu.


 
 
Anna Osmala, Zuzanna Krzystyniak, Zuzanna Pudzisz, Gabriela Pysz i Dominika Buczek, na co dzień zawodniczki Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ stanowiły o sile naszej reprezentacji, która była jednym z największych pozytywnych zaskoczeń Mistrzostw.
 
Polki – wspomagane głośnym dopingiem z trybun przez liczną grupę kibiców m.in. z Nowego Targu - na otwarcie turnieju zmierzyły się z europejską potęgą w unihokeju Finlandią. Zgodnie z przewidywaniami przegrały, ale wynik 0:7 i gra jaką w tym spotkaniu zaprezentowały nasze reprezentantki, ujmy im nie przynosi.
 
Mecz numer dwa to starcie ze Słowacją. Polki aby myśleć o czymś więcej niż utrzymanie nie mogły sobie pozwolić na porażkę. I świetnie sobie z tą presją poradziły, choć nie obyło się bez nerwowej końcówki. Polki prowadząc 5:2 w 59 min w odstępie 6 sekund straciły dwa gole. Na szczęście jedno bramkowe prowadzenie „biało czerwone” zdołały utrzymać do końcowej syreny. Dwa gole w tym meczu były autorstwa Anny Osmali, a jedno Dominiki Buczek.
 
Polki wykonały więc plan minimum, ale wcale na tym nie poprzestały. W kolejnym meczu postarały się o dużego kalibru niespodziankę, ogrywając w pięknym stylu 5:2 faworyzowaną reprezentacje gospodarza turnieju. Ponownie dwukrotnie na listę strzelców wpisała się Osmala, a raz Buczek.
 
Półfinał to potyczka z utytułowaną reprezentacją Szwecji. To były już zdecydowanie za wysokie progi dla naszych reprezentantek, które przegrały 2:10, a jedną z bramek zdobyła Zuzanna Krzystyniak.
 
Polkom pozostała więc walka o brąz z reprezentacją Czech. Po szalenie emocjonującym spotkaniu, w którym nie obyło się bez sędziowskich kontrowersji, ostatecznie zwycięsko wyszły Czeszki zwyciężając 3:1.
 
„Biało Czerwone” zajmując w końcowej klasyfikacji czwarte miejsce powtórzyły wynik z 2008 roku. Polki za ich postawę chwalili wszyscy poczynając od kibiców, przez sędziów aż po trenerów przeciwnych drużyn.
 
- Przed turniejem czwarte miejsce bralibyśmy w ciemno. Ten wynik jest fantastyczny. Dziewczyny do każdego meczu podchodziły w pełni zmobilizowane i skoncentrowane, i z meczu na mecz robiły krok do przodu – podkreślił trener Polek, Tomasz Bogdański.
 
Mistrzem Świata zostały Szwedki po gładkiej wygranej w finale 7:2 nad Finlandią. O tym jak wielki sukces odniosła Reprezentacja Polski zajmując IV miejsce niech świadczy fakt, że od 2004 roku kiedy to rozegrane zostały pierwsze mistrzostwa świata kobiet U19 tylko 3 razy udało się wejść do TOP 4 innym krajom niż Szwecja, Finlandia, Szwajcaria i Czechy. W 2004 roku była to Łotwa, a następnie dwukrotnie Polska.
 
- Znaleźć się w top 4 jest dla nas wielkim sukcesem – mówi Dominika Buczek - Jednak z każdym następnym meczem apetyt rósł przez co niedosyt pozostał. Niedużo zabrakło nam żeby zdobyć brązowy medal. Naszym celem było stworzenie prawdziwej drużyny, która będzie się wspierać w ciężkich chwilach. Udało nam się to. Stworzyliśmy taką małą rodzinkę, która dzięki wspieraniu siebie nawzajem doszła tak daleko – dodała nowotarżanka.
 
- Rośnie piękne pokolenie polskiego unihokeja, które już teraz pokazało niesamowitą dojrzałość i świadomość tego, do czego dąży się w sporcie. Pokazało też, że należy stawiać na ten sport, bo już teraz walczymy jak równy z równym mając 2.000 licencjonowanych zawodników i zawodniczek z krajami, gdzie jest ich 40.000 czy 60.000 – podsumował turniej Marcin Rudziński, sekretarz PZUnihokeja.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    988 
 
  
  

 
 
 
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2021