Unihokej. Na luzie.

Komplet zwycięstw odniosły zespoły nowotarskie w kolejnej serii spotkań ekstraklasy seniorów. Zarówno Górale jak i Szarotka wykorzystały w pełni atut własnego boiska.

Górale gościli drużynę Wilków Sanok, która przed dwoma tygodniami w meczach z Szarotką zostawiła po sobie bardzo dobre wrażenie.

Góralom sanoczanie już jednak kroku dotrzymać nie byli w stanie. Poza krótkimi momentami (końcowa drugiej i początek trzeciej tercji) w pierwszym meczu, mistrzowie Polski – mimo braku w składzie kilku kluczowych zawodników - mieli pełną kontrolę wydarzeń nad tym co działo się na parkiecie. Dobra organizacja w defensywie i skuteczność w ofensywie dała efekt w postaci dwóch pewnych zwycięstw. Katem sanoczan okazał się Jakub Korczak, który w obu spotkaniach zdobył łącznie 9 bramek, czyli ponad 50 procent dorobku całego zespołu.

- Jesteśmy zadowoleni z obu spotkań, choć w pierwszym powinniśmy uniknąć tych nerwowych momentów, które sami sobie sprokurowaliśmy, nieodpowiedzialnymi zachowaniami. Cieszy to, że potrafiliśmy wyciągnąć wnioski i to w drugim spotkaniu już pełne 60 minut zagraliśmy bardzo konsekwentnie. Graliśmy przede wszystkim dobrze jako zespół a swoje w bramce zrobił Janusz – ocenił grający trener Górali Bartosz Gotkiewicz.

Szarotka mierzyła się z Pionierem Tychy. Rozmiary wygranej nowotarżan w pierwszym meczu – 15:4 – mówią same za siebie i obrazują różnicę klas jaka tego dnia dzieliła oba zespoły. Tak efektowne zwycięstwo najwyraźniej mocno uśpiło czujność gospodarzy, którzy w rewanżu po 12 minutach przegrywali 0:2. Straty i to z nawiązką Podhalanie odrobili jeszcze w I tercji, która zakończyła się ich prowadzeniem 3:2. W drugiej tercji gra Szarotki w dalszym ciągu falowała, ale udało się jej zwiększyć dystans do dwóch trafień. Tercja trzecia to już dominacja absolutna gospodarzy udokumentowana pięcioma bramkami .

Górale Nowy Targ – Wilki Sanok 9:5 (2:0, 3:2, 4:3) i 9:1 (2:0, 2:0, 2:1)

Bramki dla Górali: I mecz: Szal, Korczak 4, Leja, Turwoń, Karol Pelczarski 2. II mecz: Korczak 5, Vogel, Gotkiewicz, Jaskierski, Tomalak.

Górale: Pawlik (Janusz) – Gotkiewicz, Vogel, Leja, Turwoń, Szal, Karol Pelczarski, Konrad Pelczarski, Jaskierski, Cyrwus, A. Tylka, Ciapała, Pazdro, Tomalak.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Pionier Tychy 15:4 (5:1, 5:0, 5:3) i

Bramki dla Szarotki: I mecz: Chlebda 2, Słowakiewicz, Ossowski 2, Ligas 2 , Zacher 2, Lech, Widurski, Jachymiak 2, Ślusarek. II mecz: Ślusarek 4, Spyra 2, Chlebda 2, D. Widurski, Ł. Widurski, Kozubal, Ossowski

Szarotka: Udziela (P. Fryźlewicz, M. Fryźlewicz) - Lech, Ligas, Chlebda, Sikora, Spyra, Ł. Widurski, Ślusarek, Kozubal, Hamrol .Leja, Słowakiewicz, Zacher, Jachymiak, Niziołek, Widurski, Książkiewicz, D. Widurski.