START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Obiekty Sportowe
Otwarcie kompleksu skoczni w Chochołowie
 dodano: 17 Października 2018

 W Chochołowie uroczyście otwarto nowy kompleks skoczni narciarskich. Inwestycja wykonana ze środków Gminy oraz dofinansowana z Budżetu Ministerstwa Sportu. został oddana do użytku. W uroczystościach wzięli udział wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, poseł przedstawiciele samorządu, prezes PZN Apoloniusz Tajner oraz Adam Małysz z małżonką.Młodzi zawodnicy z KS Chochołów oraz KS Evenement zaprezentowali swoje umięjętności na nowym obiekcie.
  W galerii kilka fot z otwarcia
 
 


 Oficjalnego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali: wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, poseł Wiesław Janczyk, starosta nowotarski Krzysztof Faber, Apoloniusz Tajner - prezes Polskiego Związku Narciarstwa, Adam Małysz - obecnie dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w PZN, wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz, sołtys Chochołowa Kazimierz Marduła, prezes Klubu Sportowego „Chochołów” Józef Zborowski oraz ks. proboszcz parafii w Chochołowie Stanisław Syc.
– Powstało wiele hal sportowych, orlików, boiska, lodowisko, trasy rowerowe, ale jest sport, w którym gmina ma bogate tradycje, i który tutaj – w Chochołowie i w innych miejscowościach uprawiały gromady dzieci, to właśnie skoki narciarskie – mówił podczas oficjalnego otwarcia kompleksu wójt gminy Czarny Dunajec Józef Babicz. – Niestety nasze małe skocznie dla dzieci podupadły, poszły w zapomnienie, jak w wielu innych miejscach w Polsce, a przecież nasi wspaniali mistrzowie Adam Małysz i Kamil Stoch, stale powtarzają, że trzeba odbudowywać i uruchamiać małe skocznie dla dzieci, że nie można dać się uśpić sukcesom. Jako wójt uznałem, że nie można zaprzepaścić tych naszych tradycji, tego, co stworzyli nasi mistrzowie. Szczególnie dzisiaj sport jest potrzebny dzieciom jak nigdy – podkreślił.
Wójt Józef Babicz podziękował również wszystkim tym, którzy pomagali w realizacji inwestycji, m.in. Ministerstwu Sportu i Turystyki, Polskiemu Związkowi Narciarskiemu z prezesem na czele, mieszkańcom, sołtysowi i radzie sołeckiej w Chochołowie, wykonawcy inwestycji – firmie „Wolski”, pracownikom urzędu gminy oraz działaczom sportowym Chochołowa, którzy zainicjowali przedsięwzięcie.
W uroczystościach uczestniczył także wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, którzy odczytał list od premiera polskiego rządu Mateusza Morawieckiego. Podkreśli również, że skocznie w Chochołowie skupiły na sobie uwagę całej Polski, która kibicuje naszym skoczkom.
– Chciałbym przypomnieć, że dwa lata temu przyjechał do mnie wójt z Czarnego Dunajca, razem z posłem Janczykiem i z Józefem Zborowskim. Pokazali mi projekt tych skoczni. Ja, po krótkim namyśle, powiedziałem, że jest to wspaniały projekt, bo nie ma lepszej, moi drodzy państwo, inwestycji, jak sport dzieci i młodzieży – mówił podczas otwarcia. Zaznaczył ponadto, że jego marzeniem jest, aby takich skoczni było w Polsce kilka lub nawet kilkanaście, dzięki czemu pojawią się następcy Adama Małysza i Kamila Stocha.
Apoloniusz Tajner oraz Adam Małysz dziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu. Podkreślali, że do rozwoju tej wymagającej dyscypliny sportowej niezbędna jest odpowiednia infrastruktura.
Głos zabrał także Józef Zborowski, prezes Klubu Sportowego Chochołów i jeden z inicjatorów inwestycji.
– Klub przygotował wieloletni projekt szkolenia dzieci i młodzieży na terenach wiejskich. Będzie on realizowany wstępnie na terenie dwóch gmin: gminy Czarny Dunajec jako wiodącej i pomocniczej – gminie Jabłonka. Zamierzamy szkolić rzesze dzieci, będziemy edukować, szkolić, wykorzystywać to wszystko, co daje nam dzisiaj sport – powiedział Józef Zborowski. Umowa została podpisana tuż po otwarciu kompleksu. Podpisali ją prezes KS Chochołów Józef Zborowski i prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Radosław Kwiecień. Natomiast wójt gminy Czarny Dunajec, Józef Babicz zawarł porozumienie o współpracy wzajemnej z Polskim Związkiem Narciarskim.
Zwieńczeniem uroczystego otwarcia kompleksu były pokazowe skoki narciarskie zawodników Klubu Sportowego Chochołów i Eve-nement z Zakopanego.
Kompleks skoczni narciarskich w Chochołowie jest jedną z inwestycji wspieranych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W Chochołowie powstały dwie skocznie narciarskie HS16 i HS30 wraz z zapleczem niezbędnym do treningów.
Wykonawcą inwestycji pn. „Budowa skoczni narciarskich HS16 i HS 30 w Chochołowie” finansowaną w ramach: „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki jest Przedsiębiorstwo Kamieniarskie „WOLSKI” z Kluszkowiec.
Inwestycja obejmowała zarówno budowę skoczni narciarskich, jak i zagospodarowanie terenu, wykonanie dróg dojazdowych, placów postojowych i zabezpieczenia terenu osuwiska. Konstrukcja skoczni wykonana została z materiałów pozwalających na wieloletnie użytkowanie obiektu przy minimalnych kosztach eksploatacyjnych (zastosowanie stali z powłoką antykorozyjną). Projekt skoczni został optymalnie przygotowany do posiadanej powierzchni nieruchomości pod inwestycje, gdzie zaprojektowano między innymi zjazd, który jednocześnie pełni funkcje dachu pomieszczeń technicznych, gospodarczych, socjalnych, biurowych itd. zlokalizowanych pod nim.
Jednym z punktów uroczystości było wręczenie homologacji skoczni. Na ręce prezesa KS Chochołów Józefa Zborowskiego wręczył Jacek Włodyga, przedstawiciel FIS, który jak mówił nie stwierdził żadnych uchybień, przeciwwskazań do użytkowania tego obiektu. Jak podkreślił kompleks skoczni w Chochołowie spełnia europejskie standardy. Homologacja, zgodnie z przepisami, wydana została na 5 lat.
Organizatorzy uroczystości: Wójt Gminy Czarny Dunajec, Klub Sportowy „Chochołów” oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec serdecznie dziękują za wsparcie Bankowi Gospodarstwa Krajowego, firmom Tauron Polska, Orlen Oil, PGNiG, Grupie Wolski, dyrektorowi Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Markowi Wierzbie za zabezpieczenie medyczne, Komendantowi – Czesławowi Zahorze i funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu, Jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Chochołowie, Klubowi Sportowemu Eve-nement z Zakopanego, księdzu proboszczowi Stanisławowi Sycowi, sportowcom oraz wszystkim, którzy przybyli na uroczystość i uświetnili ją swoją obecnością.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    4235 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024