START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Czarny Dunajec
„PROJEKT NA MEDAL”. BGK I KS CHOCHOŁÓW ZWIĄZANI UMOWĄ
 dodano: 18 Października 2018    (źródło: UG Czarny Dunajec)

 Józef Zborowski, prezes Klubu Sportowego Chochołów oraz prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, Radosław Kwiecień podpisali umowę dotyczącą wieloletniego projektu szkolenia dzieci i młodzieży na terenach wiejskich pn. „Projekt na medal”. Porozumienie można uznać za swego rodzaju dopełnienie oficjalnego otwarcia kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie.


 Jak podkreślił w swoim wystąpieniu wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, dzięki wybudowaniu dwóch skoczni, będziemy mogli być spokojni o dzieci i młodzież, które zyskały szansę na trenowanie i stawanie się mistrzami. Zaznaczył ponadto, że prócz samej infrastruktury, ważny jest również drugi element – szkolenia, a na nie potrzebne są pieniądze.
– Ja kibicuję takim przedsięwzięciom, kiedy to polski biznes – w tym wypadku bank, włącza się do szkolenia dzieci i młodzieży w tak pięknej dyscyplinie trudnej i takiej naszej – polskiej, jaką są skoki narciarskie – powiedział minister Stawiarski.
Prezes zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego, Radosław Kwiecień podkreślił, że bankowi bardzo zależy nie tylko na polskiej ekonomii, ale także rozwoju polskiego społeczeństwa.
– Jesteśmy w tym dniu, w tym miejscu, przy tych nowych obiektach i chcemy „dopiąć” tą umową to, co jest najbardziej istotne, czyli umożliwienie dziewczynkom, chłopakom, żebyście pokazali coś niesamowitego, skacząc na tych skoczniach – mówił prezes Kwiecień. Być może, dzięki programowi, za trzy, cztery lata, wyrośnie nowy mistrz na skalę światową.
– Nasze działanie, mam nadzieję, będzie takim kamieniem, który uruchomi lawinę podobnych działań w różnych miejscach w kraju, bo dla nas, dla Banku Gospodarstwa Krajowego, ważne jest to, żeby te działania promujące, wspierające, nie koncentrowały się tylko na wielkich ośrodkach, ale również na małych gminach, na małych miejscowościach, dlatego uważam tę inicjatywę za tym bardziej cenną – podkreślił.
Józef Zborowski, prezes Klubu Sportowego Chochołów przyznał, że „Projekt na medal” był już kiedyś w Polsce realizowany. Niestety, w trakcie kolejnych lat, przestał istnieć. Teraz powraca w wielkim stylu.
– Mam nadzieję, że nasze wspólne działania z Polskim Związkiem Narciarskim, Ministerstwem Sportu i Bankiem Gospodarstwa Krajowego, doprowadzą nas do wielkich sukcesów – podsumował prezes Zborowski.
 
Podstawą projektu jest zachęcenie do uprawiania sportu jak największej liczby dzieci z terenów gmin Czarny Dunajec i Jabłonka. Projekt powstał także z myślą o medalach olimpijskich w 2026 r. Zakłada upowszechnienie sportu, jako formy aktywności ruchowej wśród jak największej liczby dzieci i młodzieży, wyrobienie i ukształtowanie nawyku do aktywności ruchowej, jakie daje uprawianie sportu w formie rekreacyjnej i turystycznej, wyłowienie utalentowanej młodzieży do szkolenia w klasach sportowych oraz do szkolenia wyczynowego w klubach sportowych oraz w kadrach wojewódzkich i narodowych, integrowanie lokalnych społeczności w tym samorządów, instytucji, organizacji i instytucji wspierających.
Struktura projektu to wypracowany system piramidalny. U jego podstaw leży powszechność dyscyplin objętych projektem, która wiąże się z szerokim naborem dzieci już w szkołach podstawowych oraz średnich wg zasady: im więcej dzieci i młodzieży rozpocznie naukę narciarstwa, tym więsze mamy szanse na wyłowienie spośród nich jednostek o wybitnym talencie sportowym i parametrach pozwalających na osiąganie wyników sportowych. Projekt zakłada propagowanie narciarstwa jako sportu na całe życie celem jego upowszechniania. 
 
Projekt został poparty przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Narciarski, Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Gminę Czarny Dunajec i Gminę Jabłonka.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1323 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024