START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Hojnisz nadal druga w Pucharze Świata!
 dodano: 8 Grudnia 2018    (źródło: PZBiathlonu)

 Kaisa Makarainen odniosła 24. pucharowe zwycięstwo w karierze. Finka wygrała bieg sprinterski w Pokljuce. Ponownie z dobrej strony pokazała się Monika Hojnisz, która strzelała bezbłędnie i zajęła jedenaste miejsce.


 Walka o zwycięstwo toczyła się dzisiaj tylko pomiędzy Kaisą Makarainen i Dorotheą Wierer. Obie strzelały bezbłędnie, Włoszka czyniła to znacznie szybciej, ale Finka była zdecydowanie lepsza w biegu i ten element przeważył szalę na korzyść Makarainen. Trzykrotna zdobywczyni kryształowej kuli wyprzedziła Wierer o piętnaście sekund. Jest to dla niej już 24. wygrana w karierze.
 
Trzecie miejsce wywalczyła Justine Braisaz, która zmazała tym samym plamę po swoim występie w biegu indywidualnym. Z aż siedmioma pudłami zajęła w nim dopiero 87. miejsce. Dzisiaj strzelała bezbłędnie i ze stratą 42 sekund wywalczyła swoje siódme podium w karierze. Niewiele zabrakło, a licznik zatrzymałby się na sześciu, bo niespodziewanie szansę na zepchnięcie Francuzki z podium miała jej rodaczka Julia Simon. Ostatecznie zabrakło jej do tego 2,5s.
 
Simon nie jest jedyną zawodniczką, która osiągnęła dzisiaj życiowy rezultat. W czołowej dziesiątce po raz pierwszy w karierze zameldowały się również Jewgienia Pawłowa (6. miejsce) oraz Anna Weidel (10. miejsce). Zarówno dla 25-letniej Rosjanki, jak i 22-letniej Niemki zawody w Pokljuce są okazją do debiutu w Pucharze Świata.
 
Po raz kolejny z świetnej strony pokazała się Monika Hojnisz, która może nie była dzisiaj już tak szybka w biegu jak dwa dni temu (28. czas), ale nadal imponuje skutecznością strzelecką. Polka strzelała bezbłędnie i wybiegając na ostatnią rundę biegową zajmowała ósme miejsce. Układ sił na podium  oraz dalsza lokata Julii Dżymy (20. miejsce) powodowały, że przed Hojnisz otworzyła się szansa powalczyć o objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Meldując się na mecie Polka uzyskała wymarzony siódmy czas, ale startujące po niej Pidhruszna, Simon, Weidel i Pawłowa zepchnęły ją na jedenastą lokatę.
 
Nową liderką Pucharu Świata została więc druga dzisiaj Wierer, która zajęła dzisiaj drugą lokatę. Hojnisz utrzymała pozycję wiceliderki Pucharu Świata. Między Włoszką a Polką jest tylko sześć punktów różnicy.
 
Blisko wywalczenia pucharowych punktów była Kinga Zbylut, która z jedną karną rundą zajęła 42. miejsce. Kamila Żuk nie zdołała zakwalifikować się do biegu pościgowego. Po trzech pudłach zajęła 63. lokatę. Karolina Pitoń spudłowała po dwa razy w każdej z postaw strzeleckich i ze strata niemal trzech i pół minuty sklasyfikowana została na 83. pozycji.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1168 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020