START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
Orlen CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Świata Igrzyska Europejskie
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane       UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti


   Skijumping
  AZS-Zakopane  


TZN ZakopaneKS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Sport UG Czarny Dunajec
Turniej A.P. Wisła CUP
 dodano: 15 Grudnia 2018

 W sali sportowej przy SP w Cichem rozegrany został  turniej piłkarski AP Wisła Cup rocznika 2009 pod patronatem wójta Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego organizowany przez Akademię Piłkarską Wisła Czarny Dunajec oraz Gminę Czarny Dunajec.
  W galerii fotoreportaż 


  Sokoliki Stary Sącz pokonały Wisłę Kraków 3-1 w finale turnieju A.P. Wisła CUP rocznika 2009 pod patronatem Wójta Gminy Czarny Dunajec Marcina Ratułowskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Hutnika Kraków, którzy w konkursie rzutów karnych pokonali rówieśników z A.P. Limanovii Limanowa.
 
 
Prawdziwe piłkarskie święto zgotowali organizatorzy i zawodnicy turnieju A.P. Wisła CUP rocznika 2009 organizowanego przez Akademie Piłkarską Wisła Czarny Dunajec oraz Gminę Czarny Dunajec na hali sportowej w Cichem.
 
W turnieju wzięło udział 10 zespołów podzielonych na dwie grupy: Szkółka Piłkarska Wisła Kraków, Hutnik Kraków, MKS Mysłowice, Iskra Pszczyna, AP Proszowianka Top Cars, Sokoliki Stary Sącz, Football4pro Bielsko Biała, Limanovia Limanowa, gospodarze A.P. Wisła Czarny Dunajec oraz zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego K.S. Niedzica.
 
Swoje grupy wygrały zespoły Limanovii i Proszowianki. Kibicie byli świadkami wielkich emocji w meczach półfinałowych, gdzie w derbowym pojedynku Hutnik prowadził z krakowską Wisłą, ale na 7 sekund przed końcem spotkania wiślacy wyrównali i po rzutach karnych trafili do finału. Zawodnicy Hutnika szybko musieli ocierać łzy, ponieważ w kolejnym spotkaniu czekał na nich zespół z Limanowej. Tym razem przy mocnym dopingu sympatyków to Hutnik zwyciężył po serii rzutów karnych i tym samym zajął trzecie miejsce w turnieju.
 
W finale Wisła Kraków szybko objęła prowadzenie, ale podopieczni trenera Tomasza Popieli odwrócili losy meczu i ostatecznie to oni odebrali Puchar z rąk Wójta Gminy Czarny Dunajec.
 
 
Sokoliki Stary Sącz: Oskar Plata, Maciej Oświecimka, Dominik Czyżycki, Filip Izworski, Mateusz Górski, Mateusz Kubatek, Mikołaj Opyd. Trener Tomasz Popiela
 
Nagrody indywidualne:
 
- najlepszy bramkarz: Oliwier Matecki Wisła Kraków
- najlepszy strzelec: Szymon Maderak AP Nowa Proszowianka Top Cars
- najlepszy zawodnik: Mateusz Górski Sokoliki Stary Sącz
 
- Jako Akademia Piłkarska Wisła Czarny Dunajec w okresie zimowym bierzemy udział w około 30 turniejach, chcieliśmy jednak zrobić własny turniej, aby promować piłkę nożną w naszym regionie – mówi Paweł Batkiewicz, koordynator A.P. Wisła Czarny Dunajec - Tak powstał projekt turnieju AP Wisła Cup i zainteresowanie nim przerosło nasze oczekiwania. Już na pierwszej edycji turnieju pojawiły się takie marki jak Wisła czy Hutnik oraz zespoły ze Śląska, które pokonały długą drogę, aby bawić się z nami. Cieszymy się, że turniej stał na bardzo wysokim poziomie i że zespoły, które dzisiaj walczyły na turnieju rocznika 2009 zadeklarowały że wrócą na kolejne edycje. Dziękujemy Wójtowi Gminy Czarny Dunajec, który wsparł naszą inicjatywę oraz objął patronat nad turniejem. Kolejna edycja już w styczniu tym razem zmagania rocznika 2010 – dodał Batkiewicz.
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1213 
 
 
 
 
  
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2024