START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Biathlon
Celuj w Igrzyska - Puchar Kościeliska
 dodano: 9 Stycznia 2019

 5 i 6 stycznia w Kościelisku zostały rozegrane zawody w Biathlonie zaliczane do Pucharu Polski- Puchar Kościeliska. Zawody zostały zorganizowane w ramach programu Celuj w Igrzyska.


 Biathlon: Dzień pierwszy Pucharu Kościeliska, to biegi indywidualne [WYNIKI]
Utworzono: sobota, 05, styczeń 2019 18:44Jesteś tu: inne sporty biathlon
  
kamila
Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Pucharu Polski i Pucharu Kościeliska, to były biegi indywidualne. 
 
 
Warto przypomnieć, iż w biegach indywidualnych zawodnicy nie biegają rund karnych, tylko zostaje im doliczony czas. W zawodach pucharowych, mistrzostwach itd. jest to minuta doliczonego czasu do czasu biegu, jednak na poszczególnych zawodach, może się to różnić i być uzależnione od warunków, czy organizatora. 
 
Jako pierwsi na starcie stanęli seniorzy, którzy do pokonania mieli dystans 20 km.
Zwyciężył Marcin Szwajnos, który mylił się dziś czterokrotnie, ale bardzo dobrze prezentował się na trasie i to przybliżyło go do zwycięstwa. Miesjce drugie zajął Łukasz Sidorowicz, a na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Zięba.
Wśród seniorek, mieliśmy tylko cztery zawodniczki. Zwyciężyła Kamila Cichoń, przed swoją siostrą Klaudią. Miesjce trzecie zajęła Paulina Maria Tupta. 
 
Wśród juniorów, rywalizacja była bardzo zacięta. Zwyciężył Wojciech Skorusa, ale tylko cztery sekundy stracił do niego Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław. Podium uzupełnił Łukasz Bałęczny, ale jego strata to już nieco ponad minuta. 
 
Wśród juniorek, dziś z dużą przewagą zwyciężyła Natalia Tomaszewska z AZS AWF Katowice. Zawodniczka, która wywodzi się z klubu w Kościelisku, zanotowała ponad minutę przewagi nad drugą Magdą Piczurą. Jako trzecia, linię mety przekroczyła Karolina Janko. 
 
W kategorii juniora młodszego, mogliśmy się spodziewać zwycięstwa Marcina Zawół. Zawodnik MKS Karkonosze, bardzo dobrze spisywał się na ostatnich Mistrzostwach Polski seniorów, i dziś również potwierdził wysoką dyspozycję. Tylko cztery sekundy straty zanotował do niego Grzegorz Dereń z UKN Melafir Czarny Bór, który mylił się o dwa strzały mniej od zwycięzcy i postraszył dziś swojego kolegę z dolnegośląska. 22 sekundy straty miał dziś Kacper Rutkowski i to on mógł się cieszyć z miejsca trzeciego. 
 
Wśród juniorek młodszych zwyciężyła Daria Gembicka, miesjce drugie zajęła Amelia Jęczmienia, która straciła dziś 38. sekund do zwycięstwa. Pozycję numer trzy i brązowy medal otrzymała Weronika Bieniasz. 
 
W kategorii młodzików, Zwyciężył Bartosz Penkała, który dziś w strzelaniu ale i na trasie prezentował się bardzo dobrze. Minutę straty zanotował do niego Konrad Badacz, zajmując miesjce drugie. Na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Hubert Matusik. 
 
W tej samej kategorii wiekowej, tylko wśród dziewcząt, najlepsza była Aleksandra Puto. Dominika Leśniara, przekroczyła linię mety jako druga, a na trzeciej pozycji była Barbara Skrobiszewska. 
 
Wśród najmłodszych zawodników, którzy dziś trzy razy wbiegali na strzelnicę najlepszy był Jakub Potoniec. Drugie mieście zajął Jakub Bednarek, a podium uzupełnił Michał Szatkowski. 
 
W kategorii dziewczynek, najlepsza była Klaudia Niedurny, przed Oliwą Arendarczyk, a na miejscu trzecim mogliśmy zobaczyć Amelię Lisza. 
 

WYNIKI 

 

Natalia Surdyka 

Drugiego dnia zawodnicy rywalizowali w sprincie. 
 
 
W kategorii seniorów zwycięstwo odniósł w dniu dzisiejszym Mateusz Janik. Zawodnik AZS AWF Wrocław, pudłował dwukrotnie, ale bardzo dobrze pobiegł i z ponad pół minutową przewagą nad drugim Marcinem Szwajnosem przekroczył linię mety. Na miejscu trzecim był Tadeusz Nędza- Kubiniec. 
Wśrod seniorek, na "swojej" trasie, zwyciężyła Anna Mąka. Jedna karna runda, nie przeszkodziła zawodniczce z Kościeliska w zwycięstwie. Miejsce drugie przypadło Kamili Cichoń, która o trzy sekundy okazała się być lepsza od trzeciej na mecie Magdaleny Gwizdoń. 
 
Wśód juniorów, ponownie najlepszy był Wojciech Skorusa, który zaprezentował pokaz siły biegowej nad resztą stawki. Zawodnik pudłował tylko raz i szybko pokonywał kilometry na trasie, czego skutkiem było aż dwie minuty przewagi nad Wojciechem Filipem. Trzecie miejsce zajął Kacper Guńka.
Joanna Jakieła, wśród juniorek okazała się być najlepsza. Ponad 20 sekund straty zanotowała do niej Natalia Tomaszewska, a podium uzupełniła Karolina Janko, która w tej kategorii była dziś bezbłędna na strzelnicy.
 
Wśród juniorów młodszych, pojedynek o zwycięstwo toczył się między Marcinem Zawołem a Grzegorzem Dereniem. Zwyciężył zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra, ale tylko sześć sekund straty zanotował Grzegorz, reprezentant UKN Melafir Czany Bór. Na najniższym stopniu podium mogliśmy zobaczyć Jana Guńkę, który dziś musiał mocno pracować na trasie, a na pewno nie pomogło mu w tym posłanych niecelnie sześć pocisków.
Wśród dziewcząt w tej samej kategorii, zwyciężyła Patrycja Stanek, drugie miejsce zajęła Anna Nędza-Kubiniec, a na miejscu trzecim, przekroczyła linię mety Klaudia Topór. 
 
Wśród młodzików, zwyciężył Bartosz Penkała, miejsce drugie zajął Hubert matusik, a na najniższym stopniu podium stanął Konrad Badacz. Szczególnie ten ostatni dziś nie próżnował na strzelnicy i musiał pokonać aż sześć dodatkowych okrążeń.
W tej samej kategorii wiekowej, ale wsród dziewcząt zwyciężyła Barbara Skrobiszewska, drugie miejsce przypadło Natalii Glejzner, a na miejscu trzecim, uplasowała się Maja Michalik. 
 
W najmłodszej kategorii, zwyciężył Michał Szatkowski, przed Jakubem Potoniec i Jakubem Bednarkiem. 
 

 

 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    1141 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020