START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
PHL. Z nieba do piekła. Taką drogę przebyli hokeiści Podhala w meczu z JKH Jastrzębiem.
 dodano: 6 Października 2019    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

 Trzecią z rzędu porażkę w rozgrywkach PHL ponieśli gracze Podhala Nowy Targ. Tym razem "Szarotki" na własnym lodowisku przegrały 5:6 po dogrywce z JKH Jastrzębiem. Porażka jest tym boleśniejsza, że nowotarżanie prowadzili w tym spotkaniu już 5:2. 


 To co wydarzyło się w pierwszej tercji tego spotkania, rzadko się w hokeju – szczególnie w polskim wydaniu – zdarza. Padło w niej bowiem aż 7 bramek. Był to efekt otwartej gry z obu stron i niebywałej wręcz skuteczności.
 
Zaczęło Podhale konkretnie Jencik, który w 26 sekundzie dobił strzał Willicka. Goście wyrównali w 3 min za sprawą dobrze znanego w Nowym Targu Fina Iossafova, a w 7 min objęli prowadzenie – grając w liczebnej przewadze – po kapitalnej indywidualnej akcji Kasperlika. Przez kolejnych 10 minut oglądaliśmy koncertową grę „Szarotek”. W 10 min po akcji Dziubińskiego, wyrównał Mrugała. W 12 min świetnym podaniem Suominen uruchomił Nattinena i ten wygrał pojedynek z Markiem, który po tej sytuacji zjechał do boksu. Zastąpił go kolejny były gracz Podhala w barwach JKH, Raszka i już po niespełna 5 minutach skapitulował on po potężnej bombie jaką w jego kierunku posłał Svec. Strzelanie w pierwszej tercji zakończył w jej 18 min Dziubiński, który w momencie kiedy jego zespół grał w liczebnym osłabieniu poszedł na przebój i pokonał Raszkę.
 
 
 
Druga tercja już miała zgoła inny przebieg. W niej kibice goli nie zobaczyli, choć zaczęło się od strzału w poprzeczkę Dziubińskiego. Potem inicjatywę mieli goście, głównie ze względu na to, gospodarze zaczęli łapać kary. Najlepszą okazję dla przyjezdnych w tej części gry miał Urbanowicz, któremu jednak w sytuacji sam na sam z Odrobnym krążek uciekł z kija i akcja spaliła na panewce.
 
Trzecia tercja zaczęła się od kolejnej kary dla gracza Podhala (Dziubińskiego) i tym razem już nie udało się uniknąć gospodarzom konsekwencji gry w osłabieniu. Trzeciego gola dla JKH zdobył Rothla. Potem to Podhale miało okresy gry z przewagą jednego zawodnika, ale wykorzystać tego nie zdołało. Kiedy oba zespoły grały już w komplecie, w 53 min JKH zmniejszyło dystans do gospodarzy na odległość jednego gola. Na listę strzelców wpisał się Górny, po którego strzale krążek jeszcze rykoszetem odbił się od nóg jednego z zawodników i wtoczył się do bramki między parkanami Odrobnego. 
 
Wydawało się, że zapędy przyjezdnych ostudzą dwa kolejne złapane przez nich wykluczenia. Gospodarze jednak kolejny raz bardzo nieporadnie radzili sobie w grze 5 na 4, a 50 sekund przed końcem to obrońca Podhala Suominen faulował i siły na lodzie się wyrównały. Tylko jednak na chwilę, bo trener gości zdecydował się na manewr z wycofaniem bramkarza. Przyniosło to zamierzony efekt i 24 sekundy przed końcem regulaminowego czasu do remisu doprowadził Wałęga.
 
Dogrywka trwała jednie 65 sekund. Kiedy kończyła się kara Sominena, „złotego gola” zdobył dla przyjezdnych Rothla.
 
- Myślę że nie tylko w pierwszej tercji graliśmy dobrze. Druga też była całkiem dobra w naszym wykonaniu. Graliśmy agresywnie, mocno przy bandach. Niestety w trzeciej tercji gra wymknęła się nam spod kontroli. Zaczęliśmy popełniać błędy. Zły jestem przede wszystkim na to co stało się w końcówce. Klasowa drużyna prowadząc jedna bramką i mając w ostatnich 5 minutach dwa razy grę w liczebnej przewadze, po prostu nie ma prawa przegrać meczu. Nam niestety ta „sztuka” się udała. Mimo wszystko jednak widzę po tym meczu pozytywy. Już mamy 4 formacje. Już nie musimy się szarpać. Myślę, że teraz z mecz będzie lepiej – ocenił spotkanie kapitan Podhala, Krystian Dziubiński.
 
- Ten mecz na pewno mógł się podobać kibicom. Nam trenerom już nie bardzo. W pierwszej tercji od momentu kiedy zdobyliśmy gola na 2:1 tylko patrzyliśmy jak gra Podhale. Od drugiej nasza gra już uległa poprawie. Widać, że zespół uwierzył że można. I to było widać w trzeciej tercji. Tam szczęście obróciło się w naszą stronę. Dziękuję drużynie za walkę i wiarę do samego końca. Takie zwycięstwo buduje morale w drużynie – przyznał po meczu trener JKH, Robert Kalaber.
 
- W trzeciej tercji nie potrafiliśmy znaleźć sposobu by zamknąć ten mecz. Popełniliśmy też błędy, które kosztowały nas stratę goli. Musimy wyciągnąć wnioski na przyszłość i pracować nad poprawą naszej gry – powiedział trener Podhala, Phillip Barski.
 
KH Podhale Nowy Targ – JKH Jastrzębie 5:6 (5:2, 0:0, 0:3, d. 0:1)
 
Bramki: 1:0 Jencik (Willick, Wielkiewicz), 1:1 Issafov (Kostk, Jabornik) 3, 1:2 Kasperlik (Jass) 7 , 2:2 Mrugała (Dziubiński, Svec) 10, 3:2 Nattinen (Suoominen) 12, 4:2 Svec (Suominen, Dziubiński) 17, 5:2 Dziubiński 18, 5:3 Rothla (Jabornik, Kasperlik) 43, 5:4 Górny (Urbanowicz) 52. 5:5 Wałęga (Iossafov, Urbanowicz) 60, 5:6 Rothla (Urbanowicz) 61.
 
Podhale: Raszka – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Wielkiewicz – Mrugała, Kamieniew, Svec, Dziubiński, Worwa – Wsół, Sulka, Franek, Neupauer, Siuty oraz Słowakiewicz, Pettersson, Nattinen,
 
JKH: Raszka – Michałowski, Górny, Kasperlik, Jarosz, Urbanowicz – Jabornik, Kostek, Iossafov, Rothla, Sawicki – Jass, Radzieńciak, Paś, Wałęga, Sołtys – Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Wróbel, R. Nalewajka.
 
Sędziowali Mariusz Smura, Bartosz Kaczmarek
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    199 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020