START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Rowery
Udany sezon kolarzy „Lubonia” Skomielna Biała.
 dodano: 25 Listopada 2019    (źródło: M. Karkula KS Luboń)

strona: 1/3
1 2 3 

 Zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała w 2019 roku uczestniczyli w ponad 50 wyścigach MTB i na szosie biorąc udział w największych krajowych imprezach takich jak: Mistrzostwa Polski MTB, Mistrzostwa Polski w Maratonie, Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie górskim, Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Puchar Polski MTB, Mistrzostwa Małopolski na szosie oraz MTB oraz najważniejszych wyścigach z kalendarza PZKol i MZKol. Nasi zawodnicy startowali również poza granicami kraju m. in. w Czechach i Słowacji.


 Do największych osiągnięć klubu w roku 2019 zaliczyć należy wywalczenie 2 miejsca w gronie 154 klubów z kraju i zagranicy w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB 2019. Na ten sukces złożyły się między innymi zajęcie jako klub drugiego miejsca podczas zawodów w Białymstoku, Żukowie, Lublinie i Boguszowie oraz trzeciego miejsca podczas wyścigu w Głuchołazach. Czołowe miejsca zdobyli również indywidualnie zawodnicy „Lubonia” klasyfikacji generalnej Pucharu Polski MTB. Agnieszka Tylka tryumfowała w kategorii Juniorek Młodszych, drugie miejsce wywalczył Brajan Świder w gronie Młodzików, na trzecim miejscu sklasyfikowana została Julita Fira w kategorii kobiet U23 natomiast na czwartej pozycji ukończyli rywalizację Jarosław Żur w gronie mężczyzn U23 i Kinga Żur w kategorii Juniorek Młodszych a Maja Latawiec sklasyfikowana została na 6 pozycji w gronie Juniorek.
Znakomicie zaprezentowali się również zawodnicy KS „Luboń” Skomielna Biała podczas Mistrzostw Polski LZS w kolarstwie górskim pewnie wygrywając klasyfikację klubową. Licznie stawali także na podium w klasyfikacji indywidualnej w swoich kategoriach wiekowych. Z tytułu Mistrza Polski LZS cieszyć się mogli Jarosław Żur w kategorii mężczyzn U23, Julita Fira w gronie kobiet U23, Marcin Goleń w kategorii Juniorów, Maja Latawiec w Juniorkach oraz Tylka Agnieszka wśród Juniorek Młodszych i Brajan Świder w Młodzikach. Tytuły wicemistrzowskie przypadły w udziale Jakubowi Orkiszowi w Juniorach, Sabinie Wierzyckiej w Juniorkach a także Kindze Żur w rywalizacji Juniorek Młodszych i Karolowi Zagacie w gronie Młodzików.
Zawodnicy „Lubonia” zdominowali także rywalizację w Pucharze Szlaku Solnego MTB. Nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej klubowej lecz również licznie okupywali podium w klasyfikacji indywidualnej. W swoich kategoriach wiekowych zwyciężyli Brajan Świder w Młodzikach, Agnieszka Tylka w Juniorkach Młodszych, Marcin Goleń w Juniorach, Tomasz Bal w Elicie Mężczyzn, Julita Fira w Elicie Kobiet oraz Leszek Świder, Jan Goleń i Józef Rabski kolejno w kategoriach Masters 2, Masters 3 i Masters 4. Również najmłodsi zawodnicy”Lubonia” przysparzali wiele powodów do radości. Między innymi w gronie dziewczynek 9-10 lat dwa najwyższe stopnie podium przypadły w udziale Indze Ostafin i Oldze Ostafin. W tej samej kategorii ale wśród chłopców na trzecim stopniu podium uplasował się Olivier Jagos. Na trzecim miejscu ukończyła również rywalizację Wiktoria Jaromin w gronie Żakiń.
Reprezentanci KS „Luboń” Skomielna Biała znakomicie spisali się podczas Mistrzostw Polski w Maratonie gdzie tytuły II Wicemistrza Polski zdobyli Jarosław Żur i Julita Fira. Z bardzo dobrej strony pokazali się również podczas Mistrzostw Polski MTB XC gdzie w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol. drugie miejsca wywalczyli Agnieszka Tylka i Brajan Świder. W tym samym wyścigu Kinga Żur sklasyfikowana została na piątej pozycji. Natomiast w wyścigach o tytuł Mistrza Polski siódme miejsce zdobyła Julita Fira w gronie kobiet U23, ósme i dziewiąte miejsca w rywalizacji Juniorek wywalczyły Sabina Wierzycka i Maja Latawiec. W gronie mężczyzn U23 dwunasty był Maciej Biedrończyk a Trzynasty Jarosław Żur.
Powyższe osiągnięcia przyczyniły się do zdobycia 61 punktów we współzawodnictwie dzieci i młodzieży prowadzonym przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu w Warszawie. Dzięki temu KS „Luboń” Skomielna został jednym z najwyżej sklasyfikowanych klubów kolarskich Małopolski. Przełożyło się to również na zdobycie pierwszego miejsca w Challenge’u Małopolskiego Związku Kolarskiego o Puchar Redakcji Sportowej Telewizji Kraków na najlepszy klub MTB Województwa Małopolskiego.
Wszystkim Zawodnikom KS „Luboń” Skomielna Biała gratulujemy osiągniętych rezultatów i życzymy kolejnych sukcesów w nadchodzącym sezonie.
 
strona: 1/3
1 2 3 
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    308 
  
 
  
 
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020