START
powrót do strony głównej
     Galeria fotografii
fotografie sportowe
     Terminarz
kalendarium wydarzeń sportowych
     Wyniki
tabele z wynikami zawodów, etc...
Podhale-Sport
Sport UM Zakopane
Sport UG Biały Dunajec
Sport Bukowina Tatrzańska
Sport UG Czarny Dunajec
Sport UG Poronin
Sport UG Jabłonka
Zakopiańska Liga Biegowa
Sport i zdrowie
EUROPEAN CLIMBING ROUTE
Szkoła Mistrzostwa Sportowego
Sportowcy Podhala
Plebiscyt Najlepszy Sportowiec Podhala
LOTOS CUP
Igrzyska STO
Igrzyska lekarskie
ZIMOWE IGRZYSKA POLONIJNE
Olimpiada młodzieży
Igrzyska Olimpijskie Mistrzostwa Swiata
Tour De Pologne Maratony LANG TEAM
Uniwersjady, MS Juniorów ZIOM
COS Zakopane
Obiekty Sportowe
Rozmaitości
 Kluby sportowe
REDAKCJA
Linki
Zapowiedzi

Dyscypliny
Biathlon
Biegi narciarskie
Dart
Hokej
Kajakarstwo
Konkurencje konne
Koszykówka
Kręgle
Lekkoatletyka
Łyżwiarstwo
Narty
 Piłka nożna
Piłka ręczna
Pływanie
Podnoszenie ciężarów
Rowery
 Siatkówka
Ski-Alpinizm
 Skoki narciar. i kombinacja
Snowboard
Sporty extremalne
Sporty motocyklowe
Sporty pożarnicze
Sporty samochodowe
Sporty samolotowe
 Sporty walki
Strzelectwo
Tenis ziemny i stołowy
Unihokej
Wędkarstwo
Wspinaczka
Żeglarstwo

Partnerzy
    Zakopane      


UG Czarny Dunajec  UG Jabłonka
  

     wyniki-skoki


 
Gabinet Terapii
   
   Keti   Skijumping
Montano
  AZS-Zakopane  


TZN Zakopane

KS Pieniny
  mecze na żywo
wyniki na żywo
 

Hokej
Jeden z wielu pomysłów, które siedzą w głowie "Wiedźmina"
 dodano: 21 Stycznia 2020    (źródło: M. Zubek www.podhaleregion.pl)

  W Nowym Targu na otwartym lodowisku usytuowanym w centrum miasta odbył się pokazowy trening hokejowej szkółki bramkarskiej „Shemmy Goalie School” należącej do Przemysława Odrobnego, na co dzień bramkarza KH Podhala.


 - Cały czas szukam pomysłów na urozmaicenie treningów dla moich podpieczonych. I tak przyszło mi do głowy by zorganizować taki właśnie trening, stricte bramkarski na otwartym lodowisku. Zacząłem wertować internet, czy ktoś wcześniej w takiej formie i na taką skalę coś takiego zorganizował i wygląda na to, jesteśmy pionierami. Mam nadzieję i mocno w to wierzę, że to nie skończy się tylko na jednym razie – podkreśla i popularny „Wiedźmin”, który do udziału w treningu zaprosił 12 zawodników m.in. z Nowego Targu, Sanoka, Krynicy, Dębicy, Krakowa i Bytomia. - Chętnych było dużo więcej, ale też nie chcieliśmy robić nic na siłę. 12 to liczba optymalna, biorąc pod uwagę rozmiar i specyfikę tego lodowiska. Chcemy by uczestnicy tego treningu coś z niego wynieśli – zaznacza Odrobny, któremu w treningu pomagała grupa szkoleniowców i byłych bądź aktywnych zawodników m.in. Grzegorz Brejta, Gabriel Samolej, Emil Svec czy Krzysztof Zapała.
 
- Dla mnie osobiście to taki powrót do przeszłości. W początkach mojej kariery otwarte lodowiska były jeszcze czymś normalnym. Tak było w Krynicy, Sanoku czy w Krakowie. W takich warunkach nie tylko trenowaliśmy, ale też rozgrywaliśmy mecze. Zdarzał się, że padł śnieg, czy deszcz, ale trzeba było sobie radzić. Super, że Przemek wpadł na taki pomysł. To coś nowego. Myślę, że to też fajna promocja naszej dyscypliny. Każdy z bliska mógł przyglądnąć się jak na co dzień wygląda profesjonalna praca z bramkarzami w różnym wieku – wspomina Gabriel Samolej, jeden z najlepszych w historii polskich bramkarzy, który od kilku lat współpracuje z Shemmy Goalie School
 
Pod wrażeniem pomysłu był burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha
 
- Od samego początku bardzo mi się on spodobał. Skoro dysponujemy takim lodowiskiem to czemu z tego nie skorzystać. Kto wie, może dzięki takimi inicjatywom kolejne dzieci odejdą od komputerów, smartfonów, zapałają miłością do hokeja i dzięki temu kiedyś w niedalekiej przyszłości doczekamy się w Polsce kolejnych bramkarzy pokroju Przemka, który dziś jest idolem dla tych młodych chłopaków. Liczę na kontynuacje tego typu wydarzeń w naszym mieście. Mam nadzieję, że w ślad za Przemkiem pójdą inni – uważa Watycha.
 
 
 
„Shemmy Goalie School” której pomysłodawcą i założycielem jest Odrobny, działa prężnie od kilku lat. Regularnie, kilka razy do roku, organizowane są letnie i zimowe campy. - Na razie łącze to z grą. Bronienie jest dla mnie wciąż priorytetem. Zamierzam grać przynajmniej do 40, albo nawet do 45 lat. Takie jest moje marznie. Prowadzę się jak najlepiej i z dnia na dzień staram się być lepszym. Ale myślę, że za jakieś 10 lat to właśnie szkolenie bramkarzy będzie moim głównym zajęciem. Chciałbym produkować bramkarzy na poziomie światowym. Pomysłów mam w głowie mnóstwo i mam nadzieję, że przynajmniej część z nich uda mi się wcielić w życie – podkreśla Odrobny.
 
Tekst i fot. Maciej Zubek
«« Powrót do listy wiadomości
 Zapisz w schowku     Drukuj     Wyślij znajomemu    147 
  
 
  
  
 
 
  
 

Copyright © MATinternet & Podhale-Sport - ZAKOPANE 1999-2020